آموزش خصوصی بهتره یا عمومی

شروع موضوع توسط amirali0093 ‏7/7/14 در انجمن تئوری موسیقی تکمیلی

تاپیک آموزش خصوصی بهتره یا عمومی تالار تئوری موسیقی تکمیلی در persian-music.org.

1. amirali0093

amirali0093

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    با سلام دوستان.
    یه سوال برام پیش اومده دوستان آموزش آهنگسازی+تنظیم+میکس و مسترینگ خصوصی بهتره با هزینه های بالا یا آموزش عمومی خوبه با هزینه پایین البته

2. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود دوست عزیز ...
    نه فقط در بحث آموزش هایی که فرمودید ، بلکه در تمام آموزش ها قطعا خصوصی به مراتب بهتره و بازدهی زودتر ، کامل تر و بهتری میگیری ...
    موفق باشی ...

Sent from my ST15i using Tapatalk

3. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    به نظر من عمومی خیلی بهتره چون خودم هر دوتاشو تجربه کردم
    گاهی وقتا بعضیا توی کلاس سوال هایی میپرسن که سوال شما هم هست
    و کلا خیلی مزایای دیگه ای داره ..
    + اینکه اکثرا تایم کلاس های عمومی بیشتر از خصوصیه ..

4. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر شما.
    به نظرم هر دو روش آموزش چه عمومی و چه خصوصی ویژگی های خاص خودشون رو دارن و هر کدوم یک سری معایب و مزایایی رو دارن.
    در آموزش خصوصی تمرکز روی یک فرد هستش و مدرس سعی می کنه تمام تمرکزش رو روی این شخص بگذاره.
    به جاش بحث هزینه پیش می آد.
    آموزش عمومی هم یک سری مزایا و معایب داره.
    مزیتاش هزینه ی پایین و آدم های دیگه ای که می تونن تو اون کلاس به روند پیشرفت و یا حتا پسرفت ما کمک کنن.
    مثلا در هر کلاسی یه شاگرد قوی و یه شاگرد تنبل وجود داره که شاید اون شاگرد قویه و اون شاگرد تنبل به دلیل اختلاف سطحی که بینشون وجود داره اون اندازه ی لازم پیشرفت نکن.
    مثلا اون شاگرد زرنگه فک کنه دیگه حالا تو اون زمینه علامه اس و نیاز به آموزش نداره.
    یا بر عکس اون شاگرد تنبله کلا زده بشه و دیگه تا آخر عمر سراغ یادگیری اون مطلب نره.
    در واقع تو کلاس عمومی استاد باید واقعا از نظر رواشناسی و جامعه شناسی یه سری اطلاعات داشته باشه تا بتونه سطح کلاس رو در حالت استاندارد خودش نگه داره که متاسفانه تو ایران بیشتر مدرسای ما این توانایی رو ندارن و بیشتر توجه شون مختص یک سری از بچه ها می شه.
    اون چیزی که همه ی ما تو کلاس های مدرسه و حتا دانشگاه دیدیم و فکر می کنم همه ی ما تجربه ی شاگرد زرنگ بودن و شاگرد تنبل بودن رو داشتیم.
    یه فایده ای که کلاس های عمومی موسیقی دارن اینه که ممکنه باعث تشکیل گروها و باندها بشن که اگر دقت کنید ما در حال حاضر چنتا گروه موسیقی داریم که معمولا هم دوره ای های دانشکدهای موسیقی هستن.
    معایا و مزایای دیگه هم وجود داره که به نظرم مطرحشون نکنیم بهتره. :)
    در هر صورت هر دوی این روش ها مزایا و معایبی رو دارن و نمی شه گفت تو برآیند کلیشون واقعا کدوم بهتره و در حقیقت هم می شه گفت جفتشون به یک اندازه مفید یا مضر هستن واسه همینه که تقاضا برای هر دوشون وجود داره.
    موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. amirali0093

amirali0093

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    با تشکر از کوروش کبیر و آقای ناصحی.
    من خودم تجربه رفتن به کلاسهای خصوصی رو دارم.من فقط میخام بدونم سرعت یادگیری که تو کلاسهای خصوصی هست تو کلاسهای عمومی نیز هست البته کلاسهای عمومی هنرجو زیاده و تایمش کمتره ولی یک ترمش12 جبسه هستش اما خصوصی یک نفره تایمش بیشتره ولی جلساتش کمتره.هدف من اینکه زودتر بتونم آهنگسازی+تنظیم+مسترینگ رو سریع یاد بگیرم.
    اگه برم کلاسهای عمومی چقدر زمان میبره تا بتونم یه تنظیم انجام بدم و اگه خصوصص برم چقدر؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  6. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود دوباره.
    به نظر این من پرسش که "چقدر طول می کشه آهنگسازی یاد بگیریم" پرسش خوبی نیست.
    چرا؟ چون عوامل خیلی زیادی تو یادگیری موثره و زمان یادگیری برای هیچ دو فردی در دنیا قابل پیش بینی نیست چرا که شرایط هر فرد با فرد دیگه چه بر مبنای IQ و چه آموزش و امکانات و ... متفاوته.
    اما از اونجایی که می دونم شما دنبال یه جواب هستید پاسخ می دم هر چند این پاسخ به نظر من پاسخ دقیق نیست.
    اگر فرض بگیریم یاد گیری تئوری موسیقی 12 جلسه طول بکشه و یادگیری سلفژ و ساز عمومی 6 ماه در بهترین حالت و هارمونی و آهنگسازی هم 12 تا 16 جلسه و تنظیم هم 12 جلسه و میکس و مسترینگ 12 جلسه و نرم افزار هم 12 جلسه در بهترین حالت یه چیزی حول و حوش 8 ترم یا تقریبا دو سال طول می کشه.
    البته این عدد خیلی دقیق نیست و دلتون رو بهش خوش نکنید.
    از نظر سرعت یادگیری هم قطعا مدرس با سرعت بیشتری در کلاس خصوصی پیش می ره.
    موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...