آموزش تکنیک revers برای وکال

شروع موضوع توسط Rend ‏8/2/15 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک آموزش تکنیک revers برای وکال تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    دوستان این آموزش شاید به درد خیلی هاتون بخوره البته اساتید محترم اگه راه و روش بهتری هم دارند ارائه بدند ممنون میشم

قبل از هر چیزی اول این نمونه آهنگ رو گوش بدید منظورم رو متوجه بشید :

vocal.mp3

ببینید ما هر کلمه ای که بخواهیم شروع بکنیم یک یا دو حرف اولی که شروع کننده ی اون کلمه هست رو باید جداگانه رکورد بگیریم مثلا همین نمونه که دادم ( وقتی تو فکر تو میرم ) حرف ( وّ ) رو به همون شکل روی همون نت بیانش میکنیم یا میشه همون حرف ( وّ ) رو از جمله کات کرد و به یک فایل جدا تبدیلش کرد بعد ما یک فایل ویو با مضمون ( وّ ) خالی داریم.... یک ریورب خیلی قوی و طولانی میدیم به حرف ظبت شدمون که ( وّ ) تبدیل بشه به وووووووووو بعد کل فایل رو ریورز یا ( بلعکس میکنیم ) و در حد نیاز کمی کامپرس هم میدیم برای قوی جلوه دادن ریورب .

موفق باشید

فایل های ضمیمه:

• vocal.mp3
      اندازه فایل:
      290.9 KB
      نمایش ها:
      8
    • vocal.mp3
      اندازه فایل:
      290.9 KB
      نمایش ها:
      35
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,546 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    اینورژن ها برای دی جی ها خوبه برای بعضی از سبکهای الکترونیک و امبینت و چیل اوت و ..... خوبه هرجایی کاربرد نداره
    میشه با اسکرچ میکس کرد یا برای پر کردن بعضی جاهای خالی استفاده کنید
    اگر بتونید بخوبی ازش استفاده کنید خودش یک تکنیک جالبه در غیر اینصورت یک ترک وسط اهنگتون هست که ساز خودش رو میزنه و فوق العاده هم ناکوکه :)

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    برای ساز هم زیاد دیدم استفاده میکنند بخصوص سازهایی نظیر گیتار تار سه تار و بعضا پیانو

4. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,546 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    یک چیزی رو راحت بهت بگم
    هیچ محدودیتی نیست اگر حس کردی به اهنگت میخوره ( امشب خوردم بدجوری حس لاتی دارم :roflmao: ) میتونی استفاده کنی.
    اگر نمیخوره نکن
    من یکبار صدای قرایتی درسهیایی از قران رو پیج کرده بودم هیچ کس هم نفهمید ولی با مونیتور گوش میدادم خودم میفهمیدم علتش هم این بود که صدا با تصویر سینک نبود ۵ دقیقه از تصویر ما رفته بود تو باقالیا مجبور شدم صدا رو پیچ کنم که به فیلم برسه :) کارگردانش هم یک مذهبی بود میگفت عکس گل محمدی بزار گفتم نمیشه هیچی هم نداریم بگزارم خوب وله مذهبی داشتم گفتم خوبه خوشش نیومد اخرش با عکس مکه و.. درستش کردم بازم راضی نشد این ۵ دقیقه نزدیک نیم ساعت وقت اتول رو گرفته بود . گفتم وایسا صدا رو پیچش کردم خوشش اومد :) صداش مثل صدای طوطی شده بود . :D صدای ملت موقع صلوات دادن مثل صلوات بچه های توی مهدکودک بود :D

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  5. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,226 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    بعضی از پلاگینهای Reverb مجهز به Revers هم هستند (مثل Altiverb). در صورت این نوع استفاده، پژواک Reverb بصورت برعکس (البته با کمی تاخیر) شنیده میشه. برای اینکه این تاخیر رو از بین ببریم، میتونیم فایل مورد نظر رو اول بصورت کاملاً Wet در حالت Reverse Reverb خروجی بگیریم، بعد همون فایل رو بیاریم در کنار فایل اصلی (Dry) نقطه مشترکش رو با هم سینک کنیم.
    من اولین بار این تکنیک رو در ترک Flesh And Blood از آلبوم 1989 بند Bee Gees (بنام One) شنیدم (فایلشو پایین آپ کردم).

فایل های ضمیمه:

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
بارگذاری...