آخرین ارسال‌ها

آموزش تکنیکهای میکروفون گذاری ساز و وکال

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
دوستان روش میکروفن گذاری کاخن رو اگه توضیح بدهند ممنون میشم ترجیحا صدای بومی بگیرم از ساز مخصوص سبک فلامنکو
بستگی به نوع کاخون هم داره
اما معمولا یک میکروفون در جلو و یک میکروفون هم کمی اریب در پشت.. کاخون. البته من نمیتونم نظر قطعی بدم چون سلیقه شما هم مهمه و البته میکروفونهایی که دارید. اما این روش معمول ترین روشه. تست بفرمائید وکمی هم خودتون تغییرات بدید تا به صدای مورد نظرتون برسید..

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
دیروز 28 اسفند ماه افتخار این رو داشتم که در خدمت استاد بهنام حکیم. نوازنده خوب کشورمون باشم.
برای ایشون قطعاتی از بوزوکی رو رکورد کردم که گفتم ساید دوستان بخوان درمورد نحوه میکروفون گذاری اون اطلاعاتی داشته باشند.
این عکس خدمت شما که نحوه میکروفون گذاری بنده رو در این عکس نشون خواهد داد.
میکروفونها هم دو عدد rode nt5 هستند
_DSC7477.jpg

25/1/10
20
با سلام و خسته نباشبد. اقای محبی اگه امکانش هست یه توضیح در مورrode m1 rode nt3 rode nt5 ه

25/1/10
20
اقای محبی میخواستم بدونم که برای رکورد ساز کدوم مناسب ترن.

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
m1 که از لیست خارج میشه چون مناسب نیست
بین ان تی 3 و ان تی 5 هم من ان تی 5 رو ناز تر و دلنشین تر دیدم. تا ان تی 3
چون اینها رو دارم :
nt-1. nt-2. nt-3. nt-5 nt-1000
nt3 میکروفون خوبیه اما کمی هار تشریف دارند ! یعنی قدرت زیادش گاهی مضر میشه.
اما nt5 خیر.
اگه برای گیتار باشه من توصیه میکنم ان تی 5 رو تهیه کنید مخصوصا مج پیر اون که دو تا هستش و خیلی کمک میکنه به رکورد صدایی بهتر
در حال حاضر من از ان تی 5 برای رکورد گیتار اکوستیک و نایلون استفاده میکنم و گاهی هم از اونها رو به عنوان over head در کنار shure sm57 برای
کوبه ایی ها و تومبا
و اگه برای مثال یخوام دهل و کسر و تومبا رو همزمان بگیرم. sm57 رو nt5 رو روی سازها گذاشته و nt3 رو به عنوان overhead استفاده میکنم.
خواستید میتونم نمونه صدای اونها رو هم بگذارم.
اگه بندرعباس تشریف داشتید میتونستید تشریف بیارید دفتر و خودتون هم تست کنید و بعدش تهیه کنید.

25/1/10
20
اقای محبی عزیز ممنون از راهنماییتون. من نمیدونستم که شما بندر عباس هستید چون من 29 با علی عبد المالکی اجرا داشتم و اونجا بودم. اگه زحمتی نیست اون نمونه های رکورد رو برام بگذارید که ممنونتون میشم

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
کدوم نمونه رو لازم دارید ؟ گیتار ؟

- - - - - - - - - -

فعلا این نمونه گیتار رو داشته باشید.

فایل های ضمیمه

25/1/10
20
مرسی اقای محبی ای الان با ان تی5 بود؟ با این میک سازهای بادی رو هم میشه رکورد کرد یا نه؟ اگر نمونه از سازهای کوبه ای هم چیزی داشتید برام بگذارید.

khiyari

عضو سایت
19/6/11
116
اصفهان
این صدای گیتار که رکورد کردین صدای خام میکروفون بود یا eq شده بود؟؟
من میکروفون b1 دارم گیتار که رکورد میکنم خودم راضی نیستم انگار صداش گرفته میشه. یه نمونه میزارم ببینین مشکلش چیه.

khiyari

عضو سایت
19/6/11
116
اصفهان
یه چیزی تو مایه های همون ملودی زدم.میکروفون B1 به فاصله 30 سانتی متری در محل اتصال سیم به بدنه. (صدای کاملن خام)
میدونم به پای ان تی 5 نمیرسه ولی خب یه راهی معرفی کنین یکم صداش قابل قبولتر و شفاف تر بشه. امکانش هست مشکل از اتاق ضبط باشه که کوچیکه؟

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

خیر کاملا خامه.
البته از کامپرسور بهرینگر t1952 عبور داده شده
با عرض سلام و خسته نباشید

جناب محبی طبق تجربه ای که شما در زمینه رکورد و صدا برداری در این مدت به دست آوردید از نظر شما چه مقدار کمپرسور سخت افزاری تاثیر گذار بوده آیا میشه تا حد قابل قبولی از پلاگین ها ی نرم افزاری برای رکورد استفاده کرد؟ نمونه رکوردی که با مایک nt5 انجام داده بودید به صورت مچ پیر با 2 مایک nt5 انجام شده ؟ اگر بنده بخوام به وسیله 2 مایک nt5 به صورت استریو البته با کمپرسور نرم افزاری از سازهای مثل گیتار و ویلون رکورد بگیرم میتونم در همین حدی که شما با کیفیت رکورد گرفتید رکورد بگیرم ؟ از نظر آکوستیک هم مشکلی ندارم

با تشکر

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
با عرض سلام و خسته نباشید

جناب محبی طبق تجربه ای که شما در زمینه رکورد و صدا برداری در این مدت به دست آوردید از نظر شما چه مقدار کمپرسور سخت افزاری تاثیر گذار بوده آیا میشه تا حد قابل قبولی از پلاگین ها ی نرم افزاری برای رکورد استفاده کرد؟ نمونه رکوردی که با مایک nt5 انجام داده بودید به صورت مچ پیر با 2 مایک nt5 انجام شده ؟ اگر بنده بخوام به وسیله 2 مایک nt5 به صورت استریو البته با کمپرسور نرم افزاری از سازهای مثل گیتار و ویلون رکورد بگیرم میتونم در همین حدی که شما با کیفیت رکورد گرفتید رکورد بگیرم ؟ از نظر آکوستیک هم مشکلی ندارم

با تشکر
سلام.
من چون بعدا میخوام روی رکوردها کار کنم و چون این کامپرسهای سخت افزاری مستقیما روی صدا تاثیر میذارند اونها رو در حالتی میگذارم که نه شدید باشه و نه ضعیف
جوری که اگه کم بود بعدا کمی با پلاگین اونها رو تشدید میکنم. ولی اگه با شدت زیاد گرفته بشه بعدا نمیشه کاریش کرد جز رکورد مجدد
شما هم میتونید با کامپرس مناسب رکورد خوبی بگیرید.

nkaq

Gold User
5/9/12
530
32
تهران
یه چیزی تو مایه های همون ملودی زدم.میکروفون B1 به فاصله 30 سانتی متری در محل اتصال سیم به بدنه. (صدای کاملن خام)
میدونم به پای ان تی 5 نمیرسه ولی خب یه راهی معرفی کنین یکم صداش قابل قبولتر و شفاف تر بشه. امکانش هست مشکل از اتاق ضبط باشه که کوچیکه؟

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
سلام.من صدای هر دو رو گوش دادم.اولا پیشنهاد میکنم که صدا هارو مونو قرار بدین که پن شدن و استریو ایمیجینگ روی مقایسه تاثیر نداشته باشه.در نظر اول بنظر من صدای فایل آقای محبی Bright تر بود و بیشتر Excite شده بود.همینطور هم بیشتر کمپرس شده بود.من بنظرم اومد که NT-5 نسبت به B-1 تو محدوده تریبل حساسیت بیشتری داره و B-1 تو محدوده Low mid که قاعدتا باید بخاطر سایز متفاوت دیافراگمشون باشه.

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
سلام.من صدای هر دو رو گوش دادم.اولا پیشنهاد میکنم که صدا هارو مونو قرار بدین که پن شدن و استریو ایمیجینگ روی مقایسه تاثیر نداشته باشه.در نظر اول بنظر من صدای فایل آقای محبی Bright تر بود و بیشتر Excite شده بود.همینطور هم بیشتر کمپرس شده بود.من بنظرم اومد که NT-5 نسبت به B-1 تو محدوده تریبل حساسیت بیشتری داره و B-1 تو محدوده Low mid که قاعدتا باید بخاطر سایز متفاوت دیافراگمشون باشه.
بله من پن کرده بودم چون 4 ترک بود و خواستم همه در وسط انباشته نباشند. اما درنمونه بعدی تک ترک و مونو خواهم گذاشت

30/10/10
11
گنبد
سلام استاد محبی

اول چند تا میک ساز معرفی کنید
بعد یه کمپرسور برای رکورد

منظورم میکروفون ساز معرفی کنید و یک کمپرسور برای رکورد که مشکل کلیپ شدن و این حرفا نباشه

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:

صفحه ما در اینستاگرام

بالا