آموزش تعریف هر کلید کیبورد کامپیوتر به کلیدهای مجازی پیانو رول به صورت دلخواه!

samandar

عضو سایت
23/3/11
792
292
63
ایران
درود بر شما
همونطور که می دونید کلیدای کیبورد کامپیوتر به صورت اتومات به کلیدای هر پیانو رول تعریف شده.......
مثلا کلید Q در کیبورد کامپیوتر من تو اف ال استودیو وقتی فشارش میدم کلید C5 نواخته میشه و الی آخر1
حالا من میخوام خودم کلیدای کیبورد کامپیوتر رو به دلخواه به کلیدای پیانو رول کامپیوتر تعریف کنم-البته بیشتر نظرم روی استودیو وان هست تا اف ال ولی چون اکثرا اف ال کار می کنند گفتم شاید بیشتر وارد باشند.
لطف کنید هر کی بلده بهم بگه و اگه این کار تو کل داو ها مشترک هست که چه بهتر و یه توضیح کلی بده.
مرسی منتظرم

samandar

عضو سایت
23/3/11
792
292
63
ایران
تو لینک زیر هم پرسش شده ولی پاسخی داده نشده و در پاسخ عکسی هم که گذاشتن چون قدیمیه باز نمی کنه که ببینم کدوم قسمته

samandar

عضو سایت
23/3/11
792
292
63
ایران
بزارین واضح تر بگم متاسفانه تنها تا دو اکتاو رو میشه به کیبورد کامپیوتر تو نرم افزارهای آهنگسازی تعریف کرد ولی من میخوام تمام کلیدهای کیبورد کامپیوتر رو به تمام کلیدهای پیانو رول تعریف کنم (مثلا قسمت عددی کیبورد در سمت راست کیبورد و ... ) که اینجوری میشه تمام 88 کلید پیانو رو روی کیبورد کامپیوتر داشت و نواخت ...
و دوم اینکه میخوام خودم هر کلید رو به هر کلید پیانو رول که میخوام تعریف کنم و یا اگه خواستم تغییر بدم..
میدونم تو برخی نرم افزارهای مجازی که استند الون هستند میشه این کار رو انجام داد (مثل اوری پیانو) .اونو خودم میدونم ..من اونو نمیخوام..من میخوام تو داوهای آهنگسازی این کار رو انجام بدم....