آموزش تصویری نصب پلاگین Nexus 2.2

شروع موضوع توسط امین نورالهی ‏9/12/10 در انجمن سازها و افکت های مجازی VST و VSTi

تاپیک آموزش تصویری نصب پلاگین Nexus 2.2 تالار سازها و افکت های مجازی VST و VSTi در persian-music.org.

1. امین نورالهی

امین نورالهی مدیر تالار دانلود تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +2,539 / 0 / -0
    برای مشاهده لینکها در این بخش از سایت می بایست ثبت نام کنید ​

خب میریم سروقت آموزش.

در ابتدا Setup را اجرا نموده و از گزینه Browse مسیری که پلاگین باید در آن قسمت نصب شود را انتخاب کرده و Next را کلیک می کنید.

توی این مرحله بسته به نوع ساپورت DAW شما تیک مورد نظر رو انتخاب می کنیم، من چون از Fl استفاده می کنم پس فقط تیک VST رو فعال می کنم و به بقیه مراحل نصب پلاگین ادامه میدیم.

بعد از نصب کامل Nexus اون رو از داخل برنامه Load می کنیم، توی تصویر که با فِلش قرمز رنگ مشخص کردم میبینیم که برنامه داره تعدادی از بانک های خودش رو (که اکثرا بانک های قدیمی تر هستن) سرچ و تک تک شناسایی شون میکنه.

الان داریم میبینیم که تعدادی از بانک ها رو شناخته ولی تعداد دیگه ای هنوز مونده که باید به صورت دستی بهش بشناسونیم.

برای شناسوندن سایر بانک ها به این شکل عمل می کنیم، ابتدا بر روی sys کلیک کرده و سپس import data را انتخاب می کنیم، اما قبل از این کار بهتر اول بانک های جدیدمون رو کرک کنیم.

خب هر بانک فایل کرک (Licens) مربوط به خودش رو داره که فقط کافیه روی اون دابل کلیک کرده و اجراش کنید.

میشه گفت سخت ترین مرحله کار اینجاست، یعنی شما باید روی Next کلیک کنید و در مرحله بعدی Finish رو بزنید، این کار رو باید برای تک تک بانک ها انجام بدید. واقعه مشکل بود همگی خسته نباشید. :d

دیگه وقت اون رسیده که از همون گزینه ای که قبلا گفته بودم (import data) بانک ها رو یکی یکی Load کنیم.

در جریان باشید که بعد از هر بار Load کردن بانک ها، با یه همچین پیغامی روبرو میشید که جای هیچ نگرانی نیست و فقط Ok کنید پیغام بره تا دیگه کار به طور کامل تموم بشه.

شما رو نمیدونم ولی من عاشق تم مشکی (Matrix) پلاگین Nexus هستم، برای Load تم هم می تونید توی همون قسمت sys از گزینه gui-skin این کار رو انجام بدید ولی قبلش باید این تم ها رو روی سیستمتون داشته باشید یا از توی نت دانلود کنید.

مشخصات سیستم:
    ویندوز : XP 32 بیت
    Ram : باس 800 و 2 گیگ
    CPU : چهار هسته ای اینتل
    Fl Studio 9 : DAW

مثل همیشه امیدوارم از این آموزش نهایت استفاده رو برده باشید و دیگه مشکلی توی نصب این پلاگین براتون پیش نیاد. اگر سوال، پیشنهاد و انتقادی داشتید یا در این آموزش اشکالی دیدید در همین تاپیک مطرح کنید تا در اولین فرصت من یا سایر مدیران عزیز و همچنین کاربران گل سایت رسیدگی کنیم.

منتظر آموزش های بعدی باشید.

:smile (70):

تهیه آموزش : برای مشاهده لینکها در این بخش از سایت می بایست ثبت نام کنید
    منبع : برای مشاهده لینکها در این بخش از سایت می بایست ثبت نام کنید

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏14/10/12
    • خوشم اومد خوشم اومد x 15
    • آموزنده آموزنده x 1
  2. Pesar].[Khaleh

Pesar].[Khaleh عضو سایت

امتیازات:
    +54 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, soundforge, wavelab
    عزیز جان واسه ایمپورت کردن بانکها راه ساده تری هم هست فقط به درایو ویندوزتون بستگی داره خب راه حل، اول تمام بانکهامون رو بدون اینکه تو پوشه باشن یا فشرده باشن یعنی فرمت فایلهاتون باید فرمت بانک باشه این رو گفتم چون اگه تو فولدر باشه بانکهاتون رو نمیشناسه، خوب همه رو میریزیم رو دسکتاپ بعد از این کار میریم نکسوس رو باز میکنیم به بخش SYS میریم و به جای کلیک روی Import Data روی Desktop کلیک میکنیم حالا میبینید که تمام بانکهاتون در حال لود شدن هست بعدشم میتونید برید فایل کرک رو باز کنید و همه رو به یک باره کرک کنید بعد از اتمام کار میتونید بانکهایی که رو دسکتاپ داشتین رو پاک کنید

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. امین نورالهی

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +2,539 / 0 / -0
    خب این چه کاریه ؟ 20/25 گیگ بانک رو کپی کنیم روی دسکتاپ و بعد دوباره پاکشون کنیم ؟ همون کپی کردن بانک ها روی دسکتاپ به همون اندازه وقت گیر ِ که. :smile (73):

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. Pesar].[Khaleh

Pesar].[Khaleh عضو سایت

امتیازات:
    +54 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خوب منم نگفتم که بیاین این کار رو حتما انجام بدین، اختیاریه (آخه واسه من بانک هام تویه چند تا فولدر هستش و این کار واسم خیلی زجر آوره ) اینم فقط یک پیشنهاد بود ،ولی اگه خودت انجام بدی میبینی چقدر راحت تره

5. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من یه بار برنامه را پاک کردم و طبق آموزش شما نصب کردم ولی هنوز این مشکل را دارم، توی انتخاب بعضی از Preset ها !!!

برای مشاهده لینکها در این بخش از سایت می بایست ثبت نام کنید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. امین نورالهی

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +2,539 / 0 / -0
    دقیقا توی لود کدوم اکسپنشن ها مشکل دارید ؟

7. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    خیلی هاش!!!
    منم نمیتونم همشا امتحان کنیم آخه وقتی یکیش اینجوری میشه، دیگه هیچ کدومشا باز نمیکنه، یه بار باید daw را ببندیم دوباره باز کنیم؛ ولی حالا برای مثال،
    XP Vintage Drumkit
    XP Bigtone Signature
    XP Dance Vol 3
    XP Hands up Electro Bass

و ....

8. امین نورالهی

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +2,539 / 0 / -0
    اینا همه احتیاج به کرک دارن، کرک تک تکشون رو اجرا کردید ؟

9. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    نه!!! چه جوری؟

10. امین نورالهی

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +2,539 / 0 / -0
    نه ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!! :smile (49):
    پس چطور اینجا گفتید :
    مگه من توی آموزش در مورد کرک توضیح ندادم ؟
    خب اشکالی نداره یه بار دیگه برنامه رو پاک کنید و مجدد طبق آموزش من به صورت خط به خط برید جلو و نصبش کنید. :smile (73):

تمامی اکسپنشن های جدید باید کرک داشته باشن، اگر ندارن پس از جایی با کرکش رو تهیه کنید.

11. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    آخه دوتا نکته ی خیلی عجیب وجود داره!!!

اولا اینکه من هر موقع نکسوز را نصب میکردم خودش تمام اکسپنشن ها را داشت، و نیازی نبود که من کار دیگه ای بکنم؟؟!!!

دوما این مشکل قبلا وجود نداشت، من نکسوز نصب میکردم و همه اکسپنشن ها کار میکرد... ولی الان...

من همین امروز صبح اومدم تو تاپیک و گفتم که یه بار پاکش کنم و دقیقا طبق آموزش شما نصب کنم، ولی اون مرحله کراک و اکسپنشن و ... من حتی اصلا نخوندمشون، چون نیازی هم نبود...!!! چون من اکسپنشن ها را دارم... حالا چرا اینجوریا را دیگه نمیدونم!!!

12. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    نمیشه متاسفانه!!!

به این مرحله مربوط نمیشه؟ این اصلا چیه؟

من اینا متوجه نمیشم!!!

شما گفتی هر بانک، یه کراک...

ولی من کلا برای هر 57 فایلی که دارم یه دونه از اینا دارم... که اونم اجراش کردم ولی نشد!!!

13. Pesar].[Khaleh

Pesar].[Khaleh عضو سایت

امتیازات:
    +54 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز امین جان به نظرت اگه از راه من برن راحت تر نیست Fate Changed عزیز اگه از راهی که من گفتم برین بانکهاتون رو به نکسوس اضافه کنید بعد خیلی راحت فقط با یک بار اجرا کردن فایل کرک ونصب کردنش میتونید هم اینها رو به نکسوس اضافه کنید و هم به راحتی کرک کنید

14. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من معذرت میخوام چون که یه کم سطح سوادم تو این زمینه پایین هستش،

یه کم گیج شدم!!!!:smile (23):

نکسوزی که من دارم reFX nexus 2.2 هستش

که توی این فایل علاوه بر فایل های نصبی خود برنامه،

یه Nexus Content هست که برنامه هیچ کدومشونا نمیشناسه (یعنی موقع امپورت اصلا همچین پسوندهایی را مجاز نمیدونه!!!)

یه nexus 2.2 preset packs هست که بازم اونا را مجاز نمیدونه

و یه reFX Nexus 1.1 Expansion package که فقط همین را میشناسه و میتونه فایل هاش را اضافه کنه!!! (با پسوند nxp)

حجم کل فایل نکسوز من 30GB هست که فقط 15GB میشناسه (همین فلدر آخری که گفتم...)

توی کل این فایل نکسوزم هم فقط یه فایل کرک هست اونم همونیه که امین عکسشا تو آموزش گذاشته!!!

حالا واقعا اشکال از کجاست؟ فایل نصبی برنامه؟ بانک صدایی؟ DAW ؟ ...

خواهش میکنم کمکم کنید خیلی نیاز دارم...

15. Pesar].[Khaleh

Pesar].[Khaleh عضو سایت

امتیازات:
    +54 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز نکسوس برای اینکه حجم بانکهاش رو بیاره پایین از یک فرمت مخصوص برای فشرده سازی استفاده میکنه به اسم NXP (مثل فایل exe واسه برنامه ها میمونه)
    انگار که با winrar اونها رو فشرده کنه شما بعد از اینکه این بانکها رو اضافه کردید اون فایلهایی که در داخل این فایل هایه فشرده وجود داره توسط خود برنامه اکسترک میشه و به فرمت fxp تغییر میکنه .شما نباید انتظار داشته باشین که بانکها رو داخل فولدر کانتنت برزین و به خیال اینکه خود نکسوس این فایلها رو میاره از پلاگین استفاده کنید .بعد شما برای بار اول وقتی که نکسوس رو باز میکنید اون بانکهایی که به صورت فشرده نیستن رو میشناسه واسه همینه که یک تعداد از کانتنت ها رو میشناسه البته اینم بگم شما بعد از اینکه بانکها رو به برنامه اضافه کردید و بعدا ویندوزتون رو عوض کردید (البته اگه کانتنتها در درایو ویندوز نباشن) دیگه لازم نیست که برین بانکها رو دوباره به نکسوس نشون بدین فقط کافیه برنامه رو باز کنید تا تمامی اکسپنشنها رو بشناسه بعدش میرید فایل کرک رو باز میکنید وتمام بانکهاتون که احتیاج به کرک شدن داره کرک میشن

16. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنون میشه حالا دقیقا بگید من باید چی کار کنم؟:smile (49):

17. Pesar].[Khaleh

Pesar].[Khaleh عضو سایت

امتیازات:
    +54 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز اگه به پست قبلی من سر بزنید میفهمید که چیکاری باید انجام بدید اگر اون رو خوندید و باز متوجه نشدید که میشید اونوقت یک توضییح کامل تر براتون میزارم گرچه که همونم کامل هست. مظورم توضیح با عکس هست که در صورت متوجه نشدن براتون میزارم

بعد حتما متوجه شدید که این فایلهایی که شما گفتین پریست نیستن بلکه اکسپنشن هستن و فرقش در همینه پریست رو فقط تو پوشه کانتنت نکسوس کپی میکنیم ولی اکسپنشنها رو باید ایمپورت کنیم

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏24/6/11
  18. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    من دیشب بالاخره پس از کلی کلنجار رفتن با نرم افزار تونستم با موفقیت نصب کنم. تمام اکسپنشن ها که قبلا کلی باهاش مشکل داشتم با موفقیت نصب شد.

مراحل

1- اول اینکه قبلا ورژن قدیمی نصب بود که برای نصب 2.2 باید اونو پاک می کردم.

2- پوشه ی Common files\Refx یه فایل آن اینستال نکسوز رو داره. اجرا کنید تا همش پاک شه

3- توی پوشه ی وی اس تی ها که معمولا steinberg\vst-plugins هستش یه پوشه ای هست که کانتنت نکسوز رو اونجا ریخته. اگه اون پوشه رو ندارید کپی کنید توی این فولدر . اسم پوشه هم Nexus بود.

4- فایل ستاپی رو که دوست عزیز light زحمت کشیده بودن توی رپید آپ کرده بودن رو دانلود کردم و اجرا کردم.

5- بعد از اون فایل کرک emulator که دوستان زحمتشو کشیدن توی همین تاپیک آپ کردن رو اجرا کردم. نکست و فینیش

6- تموم شد . برنامه رو توی کیوبیس اجرا کردم. در ابتدا خودش یه جستجو انجام داد و اکثر اکسپنشن ها رو پیدا کرد و بقیه رو هم دستی وارد کردم از طریق همون مراحلی که در ابتدای این تاپیک دوست عزیزم آقای نورالهی توضیح دادن.

دیگه همین دیگه. راحت استفاده کنید. و چقدر هم دوست داشتنیه بود و من بی مهری می کردم.

موفق باشید

19. hmd_kro

hmd_kro عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +61 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    اما تو 7 64 بیت همچنان مشکل داره.

20. hmd_kro

hmd_kro عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +61 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar

شما منظورتون اینه که خود نکسوز کرک باید بشه یا هر کدوم از اکسپنشنها؟ من اکسپنشنهارو از همین سایت دانلود کردم و تو xp نصب میشد و هیچ مشکلی نبود، اما الان تو 7 64 بیت لود میشه و صداهم داره اما به مدت 5 ثانیه بعد ارور could not find the content for nexus. have you received the NEXUS DVD in the mail.yet? رو میده.

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. نصب نکسوز

,
  2. آموزش نصب vst nexus

,
  3. اموزش نصب نکسوز

,
  4. نصب نکسوز در کیوبیس,
  5. پلاگین nexus,
  6. نحوه نصب nexus 2,
  7. اموزش نصب بانکهای nexus,