آموزش تصویری نصب مک Mac OS 10.8.2 بر روی PC

شروع موضوع توسط Light ‏11/2/13 در انجمن نرم افزار ( Software )

تاپیک آموزش تصویری نصب مک Mac OS 10.8.2 بر روی PC تالار نرم افزار ( Software ) در persian-music.org.

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
  1. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوستان
    بسیاری از شما عزیزان هم مثل من دوست دارید سیستم عامل مک و نرم افزار محبوب Logic رو تست کنید
    من همیشه پیگیر نسخه های دستکاری شده Mac os برای PC بودم و اکثر اونها رو تست کردم اما همیشه یک مشکل بزرگ وجود داشت و اون عدم پایداری سیستم و کرش کردن بود
    اما نسخه جدید ۱۰.۸.۲ که به تازگی منتشر شده کاملا پایدار هست و تا امروز که حدودا ۱۰ روزی میشه در حال استفاده هستم یک بار هم با کرش مواجه نشدم

این نسخه تمام CPU های اینتل و اکثر CPU های جدید AMD رو پشتیبانی می کنه

اولین قدم دانلود نسخه دستکاری شده Mac OSX 10.8.2

برای شروع شما باید نسخه دستکاری شده Mac OS 10.8.2 رو دانلود کنید
    این فایل یک image با فرمت DMG هست که باید حتما روی DVD9 رایت بشه ( به دلیل حجم بالا امکان رایت روی DVD معمولی نیست)
    در ویندوز می تونید با نرم افزاری به نام Transmac فایل های dmg رو رایت کنید

فایل های dmg به نحوه دانلود حساس هستند و اگر هنگام دانلود زیاد Stop و Resume کنید قطعا آسیب می بینن
    به همین دلیل پیشنهاد می کنم از طریق تورنت فایل رو دانلود کنید
    Download iATKOS ML2 (Mac OS X Mountain Lion 10.8.2) Torrent - KickassTorrents

برای اینکه از سلامت فایل دانلود شده اطمینان پیدا کنیم می تونیم از برنامه ایی به نام HashTab استفاده کنیم( این برنامه رایگان هست و با جستجو در گوگل می تونید به راحتی دانلود کنید
    بعد از نصب این برنامه روی فایل DMG کلیک راست کنید و به قسمت File Hashes دقت کنید
    MD5 فایل دانلود شده طبق عکس زیر چک کنید
    آموزش تصویری نصب مک Mac OS 10.8.2 بر روی PC-zbmykatd5fxjgg1ydxra.jpg

MD5 فایل باید حتما به صورت زیر باشه اگر چیزی غیر از این باشه معنیش اینه که فایل سالم نیست
    MD5: 2aa379fc63fa20ad95e046e14a8b30d4
    بعد از دانلود و اطمینان از سلامت فایل اون رو بر روی یک DVD9 رایت کنید

دومین قدم: آماده سازی و نصب

قبل از هر چیز بگم که ما قصد داریم یک کار غیر معمول انجام بدیم که ممکنه با مشکلات مختلفی رو برو بشیم اما اگر حوصله به خرج بدید و کمی دقت کنید همه مشکلات راه حلی خواهند داشت

قبل از اینکه سیستم رو با DVD که رایت کردید بوت کنید تنظیمات بایوس رو به حالت پیشفرض برگردونید و لوازم جانبی رو از سیستم جدا کنید
    اگر بر روی سیستم بیشتر از یک هارد دارید جهت اطمینان پیشنهاد می کنم باقی هاردهارو از سیستم جدا کنید و فقط هاردی که قصد دارید مک رو روی اون نصب کنید به سیستم وصل باشه
    شما می تونید روی یک هارد یک پارتیشن رو برای مک اختصاص بدید

بعد از گذاشتن دیسک در درایو و بوت کردن سیستم با تصویر زیر مواجه میشیم

آموزش تصویری نصب مک Mac OS 10.8.2 بر روی PC-6sq3jq5huq6g4eskbtvx.jpg

دکمه F8 رو فشار بدید تا به صفحه زیر برسید

آموزش تصویری نصب مک Mac OS 10.8.2 بر روی PC-6rrxtx83ldw8o9psagcy.jpg

در حالت عادی اگر دکمه enter رو فشار بدید سیستم بالا میاد و به مرحله انتخاب زبان وارد میشه
    اما چون در سیستم های مختلف ممکنه به صورت عادی بوت نشه یک سری دستور هست که می تونید قبل از زدن enter وارد کنید

دستور
    v-
    این دستور حالت گرافیکی بوت رو خنثی می کنه و اگر مشکلی در بوت باشه می تونید مشاهده کنید

x-
    این دستور سیستم رو به صورت safemode بوت می کنه
    (برای سیستم من حتما باید این دستور رو وارد می کردم تا وارد صفحه نصب بشم)

f-
    این دستور باعث میشه سیستم cache رو نادیده بگیره (برای مواقعی که چند بار دستورات رو وارد می کنید نیازه)
    cpus=1
    این دستور باعث میشه سیستم به صورت تک هسته ایی بوت بشه (سیستم من بدون وارد کردن این دستور وارد صفحه نصب نمیشه)

GraphicsEnabler=No
    این دستور باعث میشه سیستم بدون لود کردن درایور های گرافیکی بوت بشه

نگران نباشید این موارد فقط برای وارد شدن به صفحه نصب هست و بعد از نصب با اینجام یک سری تنظیمات دیگه نیازی نیست هربار این دستورات رو وارد کنید

من نمی تونم بگم دقیقا کدوم دستورات می تونه روی سیستم شما کار کنه باید ترکیب های مختلف رو تست کنید

برای سیستم من فقط به این صورت می تونستم وارد صفحه نصب بشم

بعد از وارد شدن به صفحه نصب زبان رو انتخاب می کنید

آموزش تصویری نصب مک Mac OS 10.8.2 بر روی PC-dar9opkultj6i393k485.jpg

بعد طبق عکس زیر از منو Disk Utility رو انتخاب کنید

آموزش تصویری نصب مک Mac OS 10.8.2 بر روی PC-o49fza7cizvnlu17mfqn.jpg

طبق عکس زیر در این صفحه روی هارد مورد نظر کلیک کنید بعد روی گزینه Partition کیک کنید
    فرمت هارو رو حتما روی Mac OS Extended Journaled قرار بدید

آموزش تصویری نصب مک Mac OS 10.8.2 بر روی PC-g2ix6zvwg4xs8brh0jfw.jpg

بعد روی دکمه options کلیک کنید و طبق عکس زیر گزینه MBR رو انتخاب کنید
    برای اینکه بتونید همزمان هم ویندوز و هم مک رو به صورت دوال بوت داشته باشید حتما باید MBR رو انتخاب کنید

آموزش تصویری نصب مک Mac OS 10.8.2 بر روی PC-3hijduqxnhhu8ctd2xa.jpg

بعد رو apply کلیک کنید تا هارد فرمت و اماده بشه
    در آخر برنامه Disk Utility رو ببندید

بعد continue رو بزنید قوانین رو Agree کنید تا به صفحه زیر برسید

آموزش تصویری نصب مک Mac OS 10.8.2 بر روی PC-5sd78zjdjqeox0wi7b5k.jpg

روی پارتیشنی که ساختید کلیک کنید
    در حالت عادی بعد از زدن install سیستم شروع به نصب می کنه و بعد از اتمام ریست میشه
    اما اگر مشکلی به وجود اومد از طریق دکمه Customize میشه یک سری تغییرات ایجاد کرد که در حال حاضر توصیح نمی دم چون در اکثر مواقع نیاز به تغییر نیست

در پست بعدی مواردی که بعد از نصب نیاز هست انجام بدید رو توضیح خواهم داد
    اگر مطلب طولانی شده عذرخواهی می کنم سعی کردم فقط موارد اصلی رو مختصر توضیح بدم تا باعث سر درگمی نشه

این تاپیک رو قفل می کنم تا مطالب کاربردی رو درش قرار بدم هر سوال و مشکلی در مورد مراحل نصب و بعد از نصب داشتید در تاپیک زیر مطرح کنید
    سوال و جواب درباره نصب Mac Os بر روی PC

آخرین ویرایش: ‏30/8/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 20
بارگذاری...
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)

عبارات جستجو شده:

1. نصب مک روی pc

,
  2. روش بوت کردن مک

,
  3. نحوه نصب هکینتاش