آخرین ارسال‌ها

آموزش تصویری حذف صدای خواننده ار آهنگ توسط Fl Studio

• شروع کننده موضوع med
  • تاریخ شروع

med

هنرمند
5/9/10
32
M-Iran
سلام

امروز می خوام آموزش تصویری حذف صدای خواننده از آهنگ با پلا گین های fl studio

رو بصورت تصویری آموزش بدم امیدوارم که مورد استفاده عزیزان قرار بگیره

حجم فایل : 10.86 MB

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

Hamidreza Mehrfar

مدیر ارشد
تیم مدیریت
مدیر ارشد
نمیشه به اون صورتی که فکر میکنید صدای خواننده رو از آهنگ حذف
برای حذف کردن یک صدا از یک فایل صوتی شما مجبورید محدوده ی فرکانسی اون صدا رو حذف کنید که همین کار باعث میشه صداهای دیگه ای که فرکانس مشترک دارن هم حذف شه
در حقیقت صدای خواننده هیچ فرقی با صدای بقیه ی اجزای یک آهنگ نداره،هر وقت کسی تونست صدای خواننده رو حذف کنه بدون شک میتونه مثلاً صدای استرینگ یا پرکاشن یک آهنگ رو هم حذف کنه

اما به شخصه دیدم که صدای خواننده رو توی استودیو برمی دارن (با کیفیت خوب)طوری که فک می کنی این آهنگ از همون اول بی کلام بوده/

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,847
44
بندرعباس
اما به شخصه دیدم که صدای خواننده رو توی استودیو برمی دارن (با کیفیت خوب)طوری که فک می کنی این آهنگ از همون اول بی کلام بوده/
کجا دیدی ؟ لااقل تو بندر که هر دومون هستیم من ندیدم.
مگه اینکه اون کار تو همون استودیو رکورد شده باشه که البته کاری نداره ...!

Hamidreza Mehrfar

مدیر ارشد
تیم مدیریت
مدیر ارشد
تا حالا نه چنین چیزی دیدم، نه شنیدم
فرقی هم نمیکنه تو استودیو باشه یا خونه،این کار شدنی نیست
مگر اینکه آهنگ Karaoke باشه که کلاً بحثش جداست

med

هنرمند
5/9/10
32
M-Iran
در حقیقت صدای خواننده هیچ فرقی با صدای بقیه ی اجزای یک آهنگ نداره،هر وقت کسی تونست صدای خواننده رو حذف کنه بدون شک میتونه مثلاً صدای استرینگ یا پرکاشن یک آهنگ رو هم حذف کنه
1 . صداها با هم فرق دارند

مثال : صدای bass با صدای hithat (صدای بم در آهنگ و صدای زیر در آهنگ)

هر سازی یا هر صدایی از 20 hz تا 20000 hz برای خود جایگاه مخصوصی دارند

مثلا"برای حذف سین یا شین زیاد در صدای خواننده در فرکانس 8758 hz اين كار امكان دارد

نکته : کسی منکر این نیست که نمیشه صدای خواننده 100% از آهنگ جدا بشه ولی تا حد قابل قبولی میشه این کارو کرد .

من یه برنامه فلش دارم آماده می کنم که توضیح کامل حذف صدای خواننده از آهنگ رو به صورت علمی شرح می دم (آماده شد همینجا لینکشو می زارم)

13/9/09
44
مشهد
کجا دیدی ؟ لااقل تو بندر که هر دومون هستیم من ندیدم.
مگه اینکه اون کار تو همون استودیو رکورد شده باشه که البته کاری نداره ...!
سلام امید جان ولی من خودم دیدم اما متاسفانه اون موقع اصلا از موزیک چیزی سر در نمیاوردم ولی در مشهد در اتودیو راک سجاد طاحریان اینکارو انجام داد.........

10/6/10
333
تهران
این کار شدنی است اما حرفه ای در نمیاد و یه چیز اماتوری میشه چون به هر حال فرکانسهای مشترک هم حذف خواهند شد

دوست من صداي خواننده رو به طور كامل ميشه حذف كرد اما بايد هم حوصله داشت هم موسيقي رو خوب بلد بود / شما صداي خواننده به طور كامل حذف مي كني و بعد خط باس و كيك كه حتما حذف ميشه رو بايد مثل خودش اجرا كرد / ضمنا هرچي ميكس كار حرفه اي تر باشه اين كار راحت تره چون توي ايران همه سازها رو ميدن وسط و ........... اما كارهاي خوب چون خوب چيده شده و چپ و راست و ....... صداي وسط هم طبعا ميشه حذف كرد اگه آهنگي داريد كه ميخوايد صداي خواننده حذف بشه من اين كار رو انجام ميدم

Hamidreza Mehrfar

مدیر ارشد
تیم مدیریت
مدیر ارشد
دوست من صداي خواننده رو به طور كامل ميشه حذف كرد اما بايد هم حوصله داشت هم موسيقي رو خوب بلد بود / شما صداي خواننده به طور كامل حذف مي كني و بعد خط باس و كيك كه حتما حذف ميشه رو بايد مثل خودش اجرا كرد / ضمنا هرچي ميكس كار حرفه اي تر باشه اين كار راحت تره چون توي ايران همه سازها رو ميدن وسط و ........... اما كارهاي خوب چون خوب چيده شده و چپ و راست و ....... صداي وسط هم طبعا ميشه حذف كرد اگه آهنگي داريد كه ميخوايد صداي خواننده حذف بشه من اين كار رو انجام ميدم
شما خودتون یک آهنگ رو انتخاب کنید و این کار رو انجام بدید
اگه بخواید فقط صداهایی رو که وسط هستند حذف کنید تقریباً چیزی از آهنگ نمیمونه
برای مثال یک صدای استرینگ که به چپ پن شده مگه 100 درصد سمت چپ هست که با حذف صداهای وسط استرینگ آسیب نبینه

بعد خط باس و كيك كه حتما حذف ميشه رو بايد مثل خودش اجرا كرد
فقط باس و کیک حذف میشه؟؟!

تا جایی که من میدونم صدای خواننده رو حذف نمیکنن بلکه آهنگ رو از اول باز سازی میکنن
کارهای درست وحسابی اونوری هم که هم بیت هم ووکالش توی اینترنت پخش میشه با یه سرچ
خوب پیدا میشن

22/7/10
113
ABADAN
آقا در آینده این کار هم انجام میشه علم پیشرفت کرده شاید تا چند ماه دیگه تو خبر پخش بشه FL 10 + پلاگین حذف صدای خواننده که 100% به هیچ جای موزیک ضربه نمیخوره...کسی چه میدونه...ولی تا الان که من ندیدم!:smile (4):

8/11/09
668
ایران
دوست گرامی دلایل علمی نشدنی بودن اینکار توسط دوستان بارها ذکر شد و اینکه صدای خواننده حذف بشه به دلایل علمی قابل انجام نیست.
مثلاً باید یه پلاگین بیاد که بتونه فرکانس های مختلف موزیک رو شناسایی کنه و اونا رو تغییر بده تا فرکانس وکال (یا هر قسمت دیگه ای که قراره حذف بشه) با فرکانس قسمت های دیگه برابر نیست و اون موقع وکال رو حذف کنه !!!!
وای خیلی پیچیدست نه ؟
عملاً تغییر فرکانس ها هم بعد از عمل مسترینگ غیر قابل انجام هست.
پس کمی منطقی نگاه کنیم.
چی بگم ؟ شاید یه روز بشه !!!

10/6/10
333
تهران
به جای حذف آماتوری صدای خواننده :
کسی سایتی میشناسه که آهنگهای کارائوکه داشته باشه یا دانلودی یا برای خرید ؟

psypersia

Gold User
23/10/09
246
تهران
هر حرفی یک فرکانس خاص داره هر نت هم همینطور ...
پس اگر بخواهیم صدای خواننده که پر از نت و حرف است رو برداریم باید فرانس ها رو کات کنیم
یا مقدار زیادی ریورب به اون فرکانسها اعمال کنیم
کلا کار کثیف بدون کیفیت به همراه مقدار زیادی ریورب
با آقای احمدی کاملا موافق هستم
به آهنگ بدون کلام instrumental میگن karaoke از این مقوله جداست
نکته : اگر فرکانس جادویی پیدا کردید اطلاع بدبد :smile (31):

بالا