آموزش ترانه سرای ؟

شروع موضوع توسط samyarfans ‏16/8/12 در انجمن اشعار کاربران

تاپیک آموزش ترانه سرای ؟ تالار اشعار کاربران در persian-music.org.

1. samyarfans

samyarfans Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام بچه ها خوب هستین اومیدوارم روز خوبی رو سپری کرده باشید غرض از مزاحمت میخواست بدونم چگونه ترانه رپ بنویسم رپ درست صحیح اجتماعی کمک کنید تو رو خدا

2. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    ورودتون رو خوش آمد می گم دوست عزیز

یک شاعر حالا در هر سبکی باید در مرحله ی اول ذاتا چیزی داشته باشه واسه سرودن و سپس با استفاده از آموزش های مختلف نظیر اساتید، کتاب، شعر خوانی مداوم ، آشنایی با سبک ها و وزن های عروضی، و... خودشو بالا بکشه
    برای سرودن شعر در سبک رپ شما باید کاملا با وزن اشنا باشید و این یا باید توی ذاتت باشه یا با تمرین و گوش دادن به آهنگ های دیگران تجربه کسب کنی

پیشنهاد می اینه که شما هر چیزی که دوست داری رو در قالب یک ترانه ی رپ بگی و با کسی که توی این زمینه تجربه داره مشورت کنی و رفع مشکل کنه برات. اینطوری راحت تر پیش می ری.
    موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. hiphop

hiphop عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    بهرام یه مطلب آموزشی در مورد نوشتن تکست رپ نوشته بود چند سال پیش.میتونه کمکت کنه و رات بندازه.
    تو گوگل سرچ کن (آموزش تکست نویسی رپ) پیداش می کنی.

4. bamdad1359

bamdad1359 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +583 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    به قول معروف شما میون پیغمبرها جرجیس رو گرفتی! حالا اشکال نداره اگه میخوای رپ بنویسی به قول اینفرنوی عزیز باید وزن رو خوب بشناسی، وقتی میگم خوب یعنی خوبِ خوب! طوری که حرف زدن هم آهنگ داشته باشه، هر چند در رپ خوب قافیه هم خیلی مهمه، اینا که کاملاً ذاتیه و تمرین و مطالعه کمک زیادی نمی تونه بکنه. می رسیم به موضوع، که باید یه موضوع پیدا کنی اول تمام مطالب مربوط به اون موضوع رو که می خوای به شعر بگی به نثر بگی بعد بشینی شعرش کنی. مثل این که اول یه مقاله می نویسی. مثلاً بیکاری، ببین شاعر عزیز فرموده: از صبح تا شب تو سر کوچه می ایستی و کار و بارت شده علافی؛ تسبیح یا اینکه چیز دیگه تو دستته پول مول نداری کافی!!! البته کلاً زیاد حرص نخور، مگر اینکه بخوای شعر رپ فارسی رو متحول کنی، در غیر این صورت همین که بگی: «آروم آروم آروم آروم آروم شما قیافتون آشناس سوسن خانم» کافیه! ولی اگه واقعاً قصد داری که شعر رپی بگی که اقلاً از لحاظ ظاهر درست و حسابی باشه توصیه میکنم کتاب «بحر طویل های هدهد میرزا» رو بخری (فکر کنم 10 هزار تومن بود به قیمت پارسال، ولی خیلی کت و کلفته) و روش من اینه که بشینی چندین و چندتا از این بحرطویل ها رو حفظ کنی (روش طوطی وار) باید توی مغزتون این قدر ساختار نظم دار و قافیه دار وجود داشته باشه تا مغزتون بتونه چند تا ساختار جدید تولید کنه. امیدوارم افاقه کنه. موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. mohsen salahi

mohsen salahi عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, reason
    با سلام.در ادامه ي حرف هاي دوستان بايد بگم من تا حالا تجربشو دارم و طي تجاربم بايد بگم كه يكي از مهم ترين پايه هاش بازي با كلماته.بهترين راهش اينه كه قافيه هات فعل نباشند كه اين كار تكست رو جالب تر ميكنه.ادبياتت هم بايد قوي باشه تو شعر خواني بيشتر چون بايد هجا ها رو بشناسي تا بتوني رو يك ريتم خاص بنويسي.با تشكر

بارگذاری...