آموزش باز کردن پروژه های قدیمی ویوز با ورژن های جدید

شروع موضوع توسط MR.FOG ‏26/11/15 در انجمن سازها و افکت های مجازی VST و VSTi

تاپیک آموزش باز کردن پروژه های قدیمی ویوز با ورژن های جدید تالار سازها و افکت های مجازی VST و VSTi در persian-music.org.

1. MR.FOG

MR.FOG عضو سایت

امتیازات:
    +154 / 4 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    نمیدونم چند نفر هستند که مثل خودم قصد آپدیت ویوز رو داشتند و به خاطر مشکل باز نشدن پلاگین های ورژن قبل در پروژه های قدیمی از این کار منصرف شدند !

اما حل این مشکل یه راه حل خیلی ساده داره که دیگه نیازی نیست به خاطر نصب پلاگین های جدید ویوز نگران باشید .

من این راه حل رو در پروژه های FL Studio پیدا کردم و نمیدونم در Daw های دیگه هم این روش کار ساز هست یا خیر اما احتمال خیلی زیاد باید جواب بده.

خب روش آپدیت پروژه ها به این صورت هست که شما ابتدا فایل پروژه رو (flp ) با نرم افزار Notepad+ باز می کنید و با زدن Ctrl+F پنجره ی سرچ رو باز می کنید ، از تب های بالا گزینه ی Replace رو انتخاب می کنید و در کادر بالا عبارت 9.2 و در کادر پاین 9.3 رو می نویسید ( منظور از این دو عدد ورژن قبلی و جدید هست که ممکنه برای شما متفاوت باشه ، مثلا از 9.1 به 9.2 رفتید باید در کادر اول 9.1 بنویسید و در کادر دوم 9.2 ) ، سپس Replace All میزنید.

با این کار همه ی پلاگین های ورژن قبل با پلاگین های ورژن جدید عوض می شوند.

البته نکته ی مهم اینه که ورژن جدید ویوز رو دقیقا در جایی نصب کنید که ورژن قبلی رو نصب کرده بودید ، در صورتی که نسخه ی جدید در فولدر دیگه ای باشه مجبور هستید طبق همین روش بالا با Notepad+ آدرس فولدر هم در فایل پروژه تغییر بدید که خب یکم وقت گیره و هر اشتباه باعث مشکل جدی در پروژه میشه

نکته ی مهمتر اینه که قبل از انجام این کار از پروژه یک کپی بگیرید تا اگر به هر دلیل اشتباه در انجام کار پیش اومد یه بکاپ از نسخه ی اصلی داشته باشید.

بارگذاری...