آخرین ارسال‌ها

آموزش اجرای First of the year با Novation Launchpad

19/2/17
16
23
سلام به همه دوستان
ویدیوی اجرای :
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
رو در قسمت گالری گذاشته بودم دوستانی که علاقه مند به کارای لانچ پد هستن میتونن روی لینک بالا کلیک کنند و مشاهده کنند
تو این نوشته سعی دارم آموزش اجرای این کاور رو بنابر درخواست یک سری از دوستان با Novation launchpad به همراه فایل های سمپل اش که توسط خود Nevv منتشر شده بود رو قرار بدم

یک نکته برای دوستانی که از Abelton 9 استفاده میکنن:
ترک "Lights" رو انتخاب کنید و midi channel رو از Ch1 به Ch5 تغییر بدید که بعد از اون شما افکت های نوری رو خواهید داشت
فایل های سمپل اشو به همراه Image های اموزشی برای آماده کردن محیط Abelton هم در این زیر قرار میدم میتونید دانلودش کنید
(هر کی بتونه اجراش کنه واقعا اعجوبه اس!)

ویدیوی آموزش در لینک زیر:

پ.ن: واسه آپلود ها خیلی اذیت شدم لطفا استفاده کنید ازشون:)

فایل های ضمیمه

28/1/17
117
21
بله واقعا بهتون زحمت دادیم دوستان لطفا از این پستها بازدید کنید
و با زدن دکمه تشکرو ...قدر دان زحمات این دوستان باشید
هزاران عضو داره این سایت و مطمعنم که از این پستها هم استفاده می کنن
ولی کلا بی صدا و رو سایلنت هستند در صورتی که کاربران عزیز اقای
خودشون این
کلیپها رو دیدن و برای شما گذاشتند

19/2/17
16
23
بله واقعا بهتون زحمت دادیم دوستان لطفا از این پستها بازدید کنید
و با زدن دکمه تشکرو ...قدر دان زحمات این دوستان باشید
هزاران عضو داره این سایت و مطمعنم که از این پستها هم استفاده می کنن
ولی کلا بی صدا و رو سایلنت هستند در صورتی که کاربران عزیز اقای
خودشون این
کلیپها رو دیدن و برای شما گذاشتند
ممنون از شما بی نهایت لطف دارید به بنده.البته این پست در مقابل پست های آموزشی افراد دیگه که مطالبشون تماما حاصل فکر خودشون هست و براش زحمت کشیدند قابل قیاس نیست اما خب خودم به شخصه مطلب فارسی راجع به این کار ها با لانچ پد چه در اینجا چه جاهایی که سرچ کردم ندیدم و فکر نمیکنم از سری مطالب صرفا کپی برداری شده به حساب آورد!:laugh:
البته شایسته ی ذکره که هنوز استفاده از لانچ پد در ایران اونچنان جا نیوفتاده و فراگیر نشده ولی به هر حال فکر میکنم برای بازخورد بیشتر مطلب ها باید به اندازه ی کافی مثل یک سری از کاربران به قول معروف در انجمن جا بیوفتیم چرا که بر اساس تجربه ای که از مدیریت یکی از انجمن هایی خارج از دنیای موسیقی داشتم بسیاری از مطالب که به قلم افراد تازه وارد نوشته میشن حتی کلیک هم نمیخورن حالا خوندن کامل مطلب هم جای خود دارد
از حمایت شما دوست عزیز هم خیلی ممنونم به هر حال:smile:

28/1/17
117
21
بر اساس تجربه ای که از مدیریت یکی از انجمن هایی خارج از دنیای موسیقی داشتم بسیاری از مطالب که به قلم افراد تازه وارد نوشته میشن حتی کلیک هم نمیخورن حالا خوندن کامل مطلب هم جای خود دارد
دقیقا درسته
ببینید بحث تخصصی بودن و فایده داشتن مطلب تقریبا یه مورد سلیقه ی و به دید اشخاص بستگی داره
شاید این بحث لانچ پدی که شما گذاشتید برای ما از خیلی از مباحث تئوریک مفیدتر باشه
و اصلا درسته سایته تخصصیه اما حتی تو کلاسهای که موزیک درس میدن به بحث سرگرمی
و.. هم رسیدگی می کنن مثلا یه خواننده باید میمیک صورت و اکتش خوب باشه چه ربطی به موسقی
داره اینجاست که میفهمیم بخشی از موزیک هم سرگرمیه و یه موزیکی که بسیار هم قوی کار شده باشه
اما تمش تم روز نباشه و در راستای مارکت ایران نباشه کمتر ساپورت میشه
حالا نمی خوام ارزش گذاری کنم و تنها منظورم از این حرفا این که گاهی هم باید لذت برد

و من از این کلیپی که گذاشتید واقعا لذت بردم
بعضی ها هیچ فعالیتی تو این سایت ندارن به محض این که یه مطلبی میزاری
فورا وارد بحث میشن که این درست نیست خب بردار چرا از اول شما نیومدی درستشو بگی
بعدشم چرا زحمات دوستان رو بی ارزش می کنیم
من حتی اگر پسته شما هم کپی باشه خوشم بیاد تشکر می کنم و قدر دان خواهم بود
همین که زحمت اپلود دوباره رو میکشید و اطلاع رسانی می کنید و وقت میزارید
خودش یه دنیا ارزش داره دوست من

19/2/17
16
23
بر اساس تجربه ای که از مدیریت یکی از انجمن هایی خارج از دنیای موسیقی داشتم بسیاری از مطالب که به قلم افراد تازه وارد نوشته میشن حتی کلیک هم نمیخورن حالا خوندن کامل مطلب هم جای خود دارد
دقیقا درسته
ببینید بحث تخصصی بودن و فایده داشتن مطلب تقریبا یه مورد سلیقه ی و به دید اشخاص بستگی داره
شاید این بحث لانچ پدی که شما گذاشتید برای ما از خیلی از مباحث تئوریک مفیدتر باشه
و اصلا درسته سایته تخصصیه اما حتی تو کلاسهای که موزیک درس میدن به بحث سرگرمی
و.. هم رسیدگی می کنن مثلا یه خواننده باید میمیک صورت و اکتش خوب باشه چه ربطی به موسقی
داره اینجاست که میفهمیم بخشی از موزیک هم سرگرمیه و یه موزیکی که بسیار هم قوی کار شده باشه
اما تمش تم روز نباشه و در راستای مارکت ایران نباشه کمتر ساپورت میشه
حالا نمی خوام ارزش گذاری کنم و تنها منظورم از این حرفا این که گاهی هم باید لذت برد

و من از این کلیپی که گذاشتید واقعا لذت بردم
بعضی ها هیچ فعالیتی تو این سایت ندارن به محض این که یه مطلبی میزاری
فورا وارد بحث میشن که این درست نیست خب بردار چرا از اول شما نیومدی درستشو بگی
بعدشم چرا زحمات دوستان رو بی ارزش می کنیم
من حتی اگر پسته شما هم کپی باشه خوشم بیاد تشکر می کنم و قدر دان خواهم بود
همین که زحمت اپلود دوباره رو میکشید و اطلاع رسانی می کنید و وقت میزارید
خودش یه دنیا ارزش داره دوست من
اگه این دید شمارو خیلی ها داشتن پیشرفت بهتر صورت میگرفت ممنونم...
بنده در جایگاهی نیستم که در مورد پایه و اساس و کلیات موسیقی نظری بدم اما متاسفانه در روند یادگیری خیلی ها توسط غرور احاطه میشن و حتی ممکنه خودشونو محدود به همون بعد قرار بدن .در نتیجه این هنجار با همون اطلاعات محدود ،این شخص خود رو سطح بالاتری از دیگران میبینه و پذیرای حرف یا نقد هر کسی نمیشه و در کنارش به خودش اجازه میده در مورد همه مسائل نظر بده یا قضاوت کنه...این جریان خیلی رایج هست ...در مورد تک بعدی بودن عرض کردم...(موسیقی بیشتر جنبه روحی و معنوی داری تاجنبه و بعد فیزیکیش...یعنی باید موجب آرامش درونی و روحیتون باشه میتونه هر نوع نوا و صدا و سبکی باشه فرقی نمیکنه ملاک لذت بردنه که حالا کسانی که در زمینه موسیقی فعالیت میکنن در راستای تحققش یه سری هامونی ها و گام ها و نظم هارو یاد میگیرن تا صدا و فرکانس ها زیباتر باشن)این افراد که یه قسمتی از موسیقی رو فرا میگیرن دیگه جنبه های دیگر موسیقی چه تفریحیش چه آموزشیش حتی قبول ندارن و توجه نمیکنن چون هر هدفی غیر از اون هدفی که دنبال میکنن رو پوچ میبینن... یعنی اوج بسته بودن ذهن و تک بعدی بودن
داستان لانچ پد و هر چیزی مثل اینم همینه! چون به عنوان مثال عرض میکنم ممکنه کارم آهنگسازی یه سبکی باشه و ارزشم فقط میشه آموزش های مربوط به کار با سینتی سایزر ها مثلا یا پلاگین های مختلف یا چگونگی آکورد گیری و... و هر چیزی غیر از این ببینم بی توجه میشم این تفکر و رفتار جا افتاده کاملا غلطه و غیر مستقیم جلوی پیشرفت فردی و اجتماعی در زمینه موسیقی رو میگیره.جلوشو باید گرفت باید در همه زمینه ها ذهن فعال داشت
این صحبتام خارج از قالب آموزشی بود که قرار دادم اما جاش بود که بیانش کنم .امیدوارم سو تفاهمی برای اساتید پیش نیاد:)
از صحبتای شما هم ممنون

28/1/17
117
21
اگه این دید شمارو خیلی ها داشتن پیشرفت بهتر صورت میگرفت ممنونم...
بنده در جایگاهی نیستم که در مورد پایه و اساس و کلیات موسیقی نظری بدم اما متاسفانه در روند یادگیری خیلی ها توسط غرور احاطه میشن و حتی ممکنه خودشونو محدود به همون بعد قرار بدن .در نتیجه این هنجار با همون اطلاعات محدود ،این شخص خود رو سطح بالاتری از دیگران میبینه و پذیرای حرف یا نقد هر کسی نمیشه و در کنارش به خودش اجازه میده در مورد همه مسائل نظر بده یا قضاوت کنه...این جریان خیلی رایج هست ...در مورد تک بعدی بودن عرض کردم...(موسیقی بیشتر جنبه روحی و معنوی داری تاجنبه و بعد فیزیکیش...یعنی باید موجب آرامش درونی و روحیتون باشه میتونه هر نوع نوا و صدا و سبکی باشه فرقی نمیکنه ملاک لذت بردنه که حالا کسانی که در زمینه موسیقی فعالیت میکنن در راستای تحققش یه سری هامونی ها و گام ها و نظم هارو یاد میگیرن تا صدا و فرکانس ها زیباتر باشن)این افراد که یه قسمتی از موسیقی رو فرا میگیرن دیگه جنبه های دیگر موسیقی چه تفریحیش چه آموزشیش حتی قبول ندارن و توجه نمیکنن چون هر هدفی غیر از اون هدفی که دنبال میکنن رو پوچ میبینن... یعنی اوج بسته بودن ذهن و تک بعدی بودن
داستان لانچ پد و هر چیزی مثل اینم همینه! چون به عنوان مثال عرض میکنم ممکنه کارم آهنگسازی یه سبکی باشه و ارزشم فقط میشه آموزش های مربوط به کار با سینتی سایزر ها مثلا یا پلاگین های مختلف یا چگونگی آکورد گیری و... و هر چیزی غیر از این ببینم بی توجه میشم این تفکر و رفتار جا افتاده کاملا غلطه و غیر مستقیم جلوی پیشرفت فردی و اجتماعی در زمینه موسیقی رو میگیره.جلوشو باید گرفت باید در همه زمینه ها ذهن فعال داشت
این صحبتام خارج از قالب آموزشی بود که قرار دادم اما جاش بود که بیانش کنم .امیدوارم سو تفاهمی برای اساتید پیش نیاد:)
از صحبتای شما هم ممنون
باور بفرمایید که حتی واژهای که استفاده کردید و دقیقا به همین شکل بارها توضیح دادم
خیلی برام جالب بود که چقدر افکار شما نزدیکه به تصوراتو عقایده منه
دقیقا همین مشکلی که فرمودید و بارها توضیح دادم دیروز بازم پیش اومد
صدا و سیما بودم اقای مسئول قسمت یا واحد موزیک بود که ادم بی سوادی هم نبود
ولی چون محدوده به کارهای کلاسیک و ارکسترا و..بود چیزی از موزیک الکترونیک و پاپ روز بارش نبود
و تا اینجاشم مشکلی نیست مشکل از اینجا شروع شد که این قا باید در مورد موزیک من نظر میداد
و خودشو هم صاحب نظر میدونست در مبحث مدرن و موزیک روز
متاسفانه ایشون به غیر کار زنده و نوازنده و..کارهای به قول خوش سمپل و.. رو ارزشمند نمیدونست
هر چند من تا جای که شد توضیح دادم که اساتیدی مثله بهروز صفاریان یا سیروان خسروی هم
چنین کارهای رو دارن حتی خود بهروز صفاریان میگه که استفاده از موسیقی نرم افزاری و سمپل
به شرطی که اصولی باشه ارزشمنده و سبک الکترونیک الان برای خودش اعتبار جهانی داره
ایشون می گفتند نه بخاطر این که زیاد پول خرج نکن این کارها رو میکنند
در صورتی که سیروان و زانیار به خاطر موزیکای الکترونیکشون بیشتر شناخته شده هستند
و نام تنظیم کننده رو یدک میکشن
همینطور که توضیح دادید این تک بعدی بودن واقعا مشکل جامعه ماست
کسی که سنتی راک و قبول نداره جز ترنس و قبول نداره و....
بعضی ها هم به صورته خیلی خشک و بی روح در مسائل تئوریک فررو رفتند
که سرگرمی در موزیک اصلا جای نداره
من هر نوع موزیکی که ارزشمند باشه در هر سبکی دوست دارم
مثلا زیاد ساسی و اندی و.. گوش نمیدم ولی یهو میبینی یه ترک زدن که خوبه و لذت بخش خب گوش میدیم
و در جای خودش هم برای این عزیزان ارزش قائلیم نه بیشتر نه کمتر
از این ور استاد شجریان هم به ندرت گوش میدم بعضی از کارشاون عالیه
راکم گوش میدم و این بی ثباتی نیست احترام گذاشتن به سبکهای دیگه س و واقعا هر سبکی
خوب کار بشه حداقل یکی دو اهنگش و گوش میدم هر چند از سبک من هم شاید دور باشه
اما واقعا لذت میبرم و با اینکه سنتی نیستم اما از تحریرهای شگرفی که بعضی از خوانندگان در کارشون لحاض میکنن
واقعا لذت بردم از این ور داب استپ گوش میدم
هر چند سبک کاری خودم رو بیشتر دنبال می کنم
به هر حال واقعا خوشحال شدم از نظرت به خصوص
در مورد تک بعدی بودن عرض کردم...(موسیقی بیشتر جنبه روحی و معنوی داری تاجنبه و بعد فیزیکیش...یعنی باید موجب آرامش درونی و روحیتون باشه میتونه هر نوع نوا و صدا و سبکی باشه فرقی نمیکنه ملاک لذت بردنه که حالا کسانی که در زمینه موسیقی فعالیت میکنن در راستای تحققش یه سری هامونی ها و گام ها و نظم هارو یاد
و همینطور

اما متاسفانه در روند یادگیری خیلی ها توسط غرور احاطه میشن و حتی ممکنه خودشونو محدود به همون بعد قرار بدن .در نتیجه این هنجار با همون اطلاعات محدود ،این شخص خود رو سطح بالاتری از دیگران میبینه و پذیرای حرف یا نقد هر کسی نمیشه و در کنارش به خودش اجازه میده در مورد همه مسائل نظر بده یا قضاوت کنه
بارها گفتم الانم میگم هیچ کس مطلق نیست باید نگاها عوض بشه

من هم به شخصه شاید در روند و پیگیری موسیقی اشتباهاتی داشته باشم
ولی بحث و گفتگو در فضای دوستانه خیلی به حل این مسائل کمک میکنه
متاسفانه بعضی خودشون انچنان و بی خودی در جایگاهی میبینن که نقد پذیر نیستند
و نظر هر کسی رو قبول ندارن حتی زحمت انالیز نقدها رو به خودشون نمیدن و همه رو رد میکنن
ببخشید پر حرفی کردم میدونم اینجا جاش نبود ولی واقعا حرف دلم رو زدید با سپاس فروان از شما

صفحه ما در اینستاگرام

بالا