1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
  رد اعلامیه
 2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
  رد اعلامیه

آموزش آهنگسازی و ضبط در Cubase جلسه هفتم

شروع موضوع توسط Nima Golestan ‏22/7/10 در انجمن برنامه کیوبیس Cubase

تاپیک آموزش آهنگسازی و ضبط در Cubase جلسه هفتم تالار برنامه کیوبیس Cubase در persian-music.org.

 1. Nima Golestan

  Nima Golestan Gold User

  تاریخ عضویت:
  ‏11/6/09
  ارسال ها:
  1,879
  محل سکونت:
  شيراز
  امتیازات:
  +329 / 1 / -1
  نرم افزار:
  cubase, nuendo


  توابع میدی Functions :


  از طریق توابع
  ( Functions ) می توان پردازش های مفیدی روی ایونت های میدی انجام داد . این دستوها در گروه Functions در منوی Midi قرار دارند :


  Menu>>Midi>>Functions


  توابع را می توان در ادیتور کلیدی ( Key Editor ) یا در هر ادیتور دیگر میدی و یا مستقیما در پنجره اصلی اعمال کرد . برای اعمال این تغیرات نت های مورد نظر را انتخاب کنید و سپس از منوی Functions دستور مورد نظر را اجرا کنید . در زیر توابع معمول و پرکاربرد را مختصرا توضیح خواهم داد :
  Legato : انتهای هر نت به ابتدای نت بعدی می چسبد .  Fixed Length : طول تمام نت ها به مقدار یکسان برابر با مقدار تعین شده در می آید .  Delete Doubles : نت های دوبله را که دقیقا در یک جا قرار دارنحذف می کند .  Delete Controllers : حذف تمام کنترلر ها .  Remove Contineous Controllers : حذف کنترلر های تکراری .  Delete Note : حذف نت ها بر پایه شدت Velosity . مثلا حذف کلیه نت هایی که شدت آنها از 20 کمتر است ...  Restrict Plyphony : به حد اکثر صدای هم زمان که یک ساز میدی می تواند تولید کند پولی فونی آن ساز می گویند . همچنین تعداد نت هایی که هم زمان در حال پخش هستند . این تابع از حذف دنباله نت ها حداکثر نت های اجرا شده به طور هم زمان را محدود به مقدار تعیین شده می کند .


  Pedals To Note Length : این تابع تمام Sustainها را به طول واقعی نت ها تبدیل می کند .  Delete Overlaps : حذف قسمت های روی هم افتاده . برای حخف در یک خط گذینه Mono برای حذف در تمام خطوط گذینه Poly را انتخاب کنید .  Velocity : افزایش , کاهش و تعیین حداقل و حداکثر کمپرس کردن و یا بسط شدت نت ها . با اجرای این دستور پنجره ( Velosity Options ) باز می شود که شامل پارامتر های زیر است :  • Add/Subtract : افزایش یا کاهش کل Velosityها به مقدار تعین شده .


   Compress / Expand : کمپرس یا بسط Velosityها - مثلا تغییر تمام Velosityها به 70% مقدار اولیه ( Compress ) و یا به 120 % مقدار اولیه ( Expand ) .
   Limit : تعیین حداکثر یا حداقل برای Velosityها مثلا Velosityها از 90 بیشتر و از 20 کمتر نباشد .
  Fixed Velocity : این تابع تمام شدت نت ها را به اندازه یکسان برابر مقدار انتخاب شده در می آورد .  Thin Out Data : اگر در پارت میدی شما انبوهی از کنترلر ها وجود دارد با اجرای این تابع حجم آنها سبکتر خواهد شد .


  Marge Tempo From Taping : تمپوی مورد نظر را به صورت ضربه های نت میدی ( از طریق اجرا کردن روی کیبورد میدی و یا هر کنترلر دیگر ) ضبط کنید . سپس پارت ضبط شده را انتخاب و این گذینه را کلیک کنید تا تمپوی پروژه به طور اتوماتیک با ضربات ضبط شده مطبق داده شود .
  در جلسه بعد کار با ابزار ها را توضیح خواهم داد ... :smile (75):

   
  • خوشم اومد خوشم اومد x 5
بارگذاری...