آموزش آهنگسازی، آموزش میکس و مسترینگ،آموزش تنظیم با نرم افزار توسط امیرحسین به نژاد

وضعیت
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,312
2,848
113
37
تهران
www.amirbehnejad.com
آموزش تخصصی دروس موسیقی و آهنگسازی


=================================================
برگزاری دوره های آموزشی آهنگسازی و تنظیم

آموزش تخصصی نرم افزار های موسیقی


آموزش تخصصی میکس و مسترینگ

آموزش تئوری موسیقی،هارمونی،کنترپوان و سلفژ


آموزش پیانو (ویژه ی آهنگسازان)

ارئه ی 1 ترابایت vst و سمپل رایگان به هنرجویان
=========================================================
امیرحسین به نژاد
4566 706 0912


شرح سیستم آموزرشی:
کلیه دورها به شکل ترمیک،خصوصی و بر اساس برترین متدهای آکادمیک و بر پایه تحصیلات آکادمیک و تجربه ی سال ها آموزش و تدریس اینجانب طراحی و برنامه ریزی شده است.در این سیستم آموزشی برای هر هنرجو با توجه به سطح توانایی موسیقی (مبتدی یا پیشرفته) طرح درس هایی مدون، آزموده شده ،علمی و کاملا کاربردی ارائه می شود که منجر به پیشرفت گام به گام و جلسه به جلسه (به طور کاملا ملموس برای هنرجو) خواهد شد.
کلیه دوره ها با ارائه ی پروژه های آموزشی با کیفیت همراه خواهد بود تا هنرجو در عمل و نه تنها در تئوری توانایی آهنگسازی،تنظیم،میکس و مسترینگ موسیقی را به صورت استاندارد بدست آورد. همچنین در هر ترم آموزشی تمامی نرم افزارها،پلاگین ها و vst های مورد نیاز به صورت رایگان در اختیار هنرجویان قرار خواهد گرفت.


 
آخرین ویرایش:

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,312
2,848
113
37
تهران
www.amirbehnejad.com
سر فصل های آموزشی کلاس های آهنگسازی و تنظیم

کلیه آموزش هایی که در کلاس های آموزشی ارائه می شود بر اساس متدها و کورس های آموزشی دانشکده ی موسیقی بروژ بلژیک طراحی شده و به هنرجو با کیفیتی بالا و به صورت آکادمیک و البته به صورت کاملا کاربردی آموزش داده می شود.

سر فصل ها و مباحث آموزشی ارائه شده در هرترم آموزشی عبارتند از:

ترم اول

معرفی و شروع به کار با نرم‌افزار
مبانی موسیقی (تعاریف و اصطلاحات تخصصی)
آشنایی با اجزای Drums
ارائه ی پروژه و ساخت گام به گام پروژه های موسیقی به صورت عملی
آموزش ملودی نویسی در نرم‌افزار
آموزش اصول ، قواعد و تکنیک های ملودی‌نویسی صحیح
روش های صحیح ملودی نویسی در گام‌های ماژور
نحوه رکورد Midi و Audio در محیط نرم‌افزار
معرفی سینتی‌سایزرها و آموزش کار با آنها
معرفی و اموزش کار با برترین VST ها ی روز دنیا و آموزش نصب آنها
شناخت و آموزش ساخت انواع FX
آموزش درام نویسی برای موسیقی الکترونیک
آموزش درام نویسی برای موسیقی اکوستیک

ترم دوم

معرفی و شناخت فرم در سبک های مختلف موسیقی
شناخت Song Structure در موسیقی الکترونیک
ارائه ی صدای خام خواننده و شروع به تنظیم آهنگ به صورت عملی و کاربردی
سبک شناسی
آموزش ریتم‌نویسی پیشرفته برای موسیقی پاپ ،راک و الکترونیک
ادیت MIDI و کار با پیانو رول نرم‌افزار
آموزش ساخت Noise Bass
آموزش پلاگین های اختصاصی نرم افزار و استفاده ی کاربردی از آنها
روش های صحیح و کاربردی ملودی‌نویسی در گام‌های مینور
آموزش ساخت ...Vocal Slice,White Noise،One Gap

ترم سوم و چهارم
آموزش آکوردگذاری بر روی ملودی بصورت کاملا کاربردی
آموزش ترفندها و رازهای نرم‌افزارهای آموزشی
آموزش ویرایش Audio در محیط نرم‌افزار
آموزش آکوردهای ماژور و مینور
آموزش آکوردهای اگمنت و دیمینیش
فنکسیون ۳صدایی
آموزش "8 قانون برتر" برای وصل و پیوند زیبای آکوردها
آموزش Slide و نحوه‌ی ساختن و استفاده از آن
اصول و مبانی ساختن خط Bass در موسیقی
آموزش ساخت انواع آرپژ

معرفی و آموزش تکنیک ها و ترفندهای روز موسیقی

===========================================

در پایان ترم چهارم ، هنرجو بعد از فراگیری مطلب یاد شده و کار بر روی پروژه ی گوناگونی که در کلاس های آموزشی ارائه می شود توانایی ساخت و تنظیم قطعات موسیقی را به خوبی بدست خواهد آورد.

=================================================

برای رزرو و هماهنگی کلاس ها با این شماره تماس حاصل فرمایید
09127064566

 
آخرین ویرایش:

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,312
2,848
113
37
تهران
www.amirbehnejad.com
آموزش آهنگسازی با کامپیوتر


آموزش آهنگسازی با نرم افزار Cubase

آموزش مباحث پایه ای تا پیشرفته کیوبیس
آموزش ترفند ها و تکنیک های نرم افزار Cubase


آموزش آهنگسازی با نرم افزار FL Studio

آموزش مباحث پایه ای تا پیشرفته اف ال استودیو
آموزش ترفند ها و تکنیک های نرم افزار FL Studio


آموزش آهنگسازی با نرم افزار Ableton Live

آموزش مباحث پایه ای تا پیشرفته Ableton Live
آموزش ترفند ها و تکنیک های نرم افزار Ableton Live


آموزش تنظیم موسیقی با کامپیوتر
آموزش تنظیم موسیقی با نرم افزارآموزش ملودی نویسی
آموزش ملودی سازی و بسط و گسترش ملودی
نحوه ی ساخت Drum Line
آموزش ساخت اوناع الگوی های ریتمی برای درام
ساخت section دارام برای سبک ها و استایل های مخالف
تکنیک ها و فوانبن ملودی سازی (برای ساخت ملودی استاندارد و زیبا)
شناخت گام ها
شناخت انواع بافت های موسیقی
شناخت انواع ریتم های متداول موسیقی
آموزش آکورد گذاری برای ملودی
آموزش ساخت آکومپانیمنت
اصول و مبای ساخت BASS
آموزش قوانین Bass نویسی استاندارد
آموزش ساخت انواع آرپژ با استایل های گوناگون
آموزش هارمونی پایه
آموزش نحوه ی وصل آکوردها
 

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,312
2,848
113
37
تهران
www.amirbehnejad.com
آمورش میکس و مسترینک
آموزش استفاده و میکس با پلاگین های میکس و مسترینگ


بر اساس متد و سرفصلهایی که در کلاس میکس و مسترینگ ارائه می شود.هنرجو به صورت کاملا عملی با مجموعه پروسس های میکس و مسترینگ ،اکولایز و کمپرس سازها،روش های کاربردی جلوگیری از تداخل فرکانسی و فرمولها و روش صحیحح میکس سازها،سینت ها، وکال ، خطا و اشتباهات رایج که موجب ایرادهای اساسی در میکس میگردد ارائه می شود.
این مطالب بر اساس کورس های آموزشی دانشگاه بروژ بلژیک و البته تجربیات و روش های عملی میکس های استاندارد در دنیا طراحی شده است.
نمونه ای از سبک مطالب آمورشی در کلاس رو می توانید در مقاله ی زیر مشاهده و مطالعه کنید.البته این مطلب فقط یکی از سرفصلهای آموزشی مربوط به ساز گیتار است.در کلاس های میکس و مسترینگ ما در مورد تمامی مراحل پروسس میکس و تمامی سازها و سینت ها و وکال مطالب ارزشمند،کاربردی و کمیابی ارائه خواهد شد.
=== =======================================================*

با توجه به اینکه امروزه ساز گیتار یکی از اصلی ترین و پر استفاده ترین سازها در انواع سبک های موسیقی می باشد سعی شده است در این مقاله به رایج ترین اشتباهات و متداول ترین خطاها در میکس گیتارآکوستیک پرداخته شود و برای حل انها راه حل ارائه گردد.با این امید که برای خوانندگان و علاقه مندان به مباحث صدا و میکس مفید واقع گردد.

هفت اشتباه رایج در میکس گیتار

1. فقدان EQ مناسب : ضعف و اشتباه در انجام EQ مناسب برای گیتار می تواند باعث این موضوع شود که صدای شفاف و درخشان گیتار و حتی بیس های تاثیر گذار آن به خوبی نشان داده نشوند و در میکس کلی محو گردند.اگر همه ی شرایط ضبط گیتار یعنی نوازنده ،گیتار، میکرفون ، کیفیت آکوستیک استودیو و صدابرداری در شرایط مطلوبی قرار داشته باشند شاید نیاز کمتری به EQ وجود داشته باشد اما در صورت کمبود یکی از این موارد، EQ خوب و استاندارد می تواند سیگنال های مفید و محو شده در ضبط گیتار را تقویت کرده و صدای موجود را به صدای واقعی گیتار نزدیک تر نماید.در واقع EQ فرکانس های آسیب دیده و محو شده در ضبط را باز گرداند و فرکانس های بیش از حد تقویت شده در ضبط را به حالت طبیعی خود نزدیک کند.ضمن اینکه EQ خوب تا حدودی می تواند باعث شود صدا جذاب تر از آن چیزی که هست به نظر برسد.
2. شفافیت بیش از حد: گیتارهای آکوستیک گستره ای از صداها و رزوناس های طبیعی را با توجه به جنس چوب و متریال استفاده شده در ساختار آنها ، تولید می نمایند . بعضی از گیتار ها صدایی نرم ،بعضی از آن ها صدای تیره و بعضی دیگر صدایی کاملا شفاف و روشن دارند که باید در میکس گیتار تمام این موارد را به دقت مورد بررسی قرار داد.البته تجربه ی مهندس میکس به اینکه به چه اندازه صداهای گیتارهای مختلف که در شرایط مطلوب ضبط و میکس شده را شنیده باشد می تواند تاثیر به سزایی در انجام یک میکس خوب داشته باشد.اشتباه "بیش از حد شفاف بودن صدای گیتار " به دو شیوه اتفاق می افتد .
1. شفاف کردن گیتاری که به طورطبیعی شفاف صدا می دهد، مثل گیتارهای فلامنکو یا گیتارهای استیل آمریکایی، درواقع ین اشتباه باعث می شود صدای گیتار از میکس جدا شود و حالت Over Brightness یا همان شفافیت بیش از اندازه رخ دهد.در این حالت صدای گیتار به روی سطح میکس آمده و حتی شاید از سطح میکس نیز جدا شود و صدایی غیر طبیعی و به دور از واقعیت را به گوش شنونده برسد.
2. انجام EQ بسیار زیاد و ایجاد شفایتی غیر طبیعی برای گیتاری که در ضبط اولیه چندان شفاف بنظر نمی رسد.باز هم در این حالتOver Brightness رخ داده و صدا از اصل خود دور می شود و در اصطلاح صدایی پلاستیکی و بی روح نصیب شنونده می شود.به خصوص زمانی که نوازنده ی گیتار در ترک ضبط شده به اجرای ترمولو یا تکنیک های های سرعتی در اکتاوهای بالا پرداخته باشد و یا اینکه از آپیاندوهای فلامنکویی نزدیک سیم گیر استفاده کرده باشد.و یا اینکه به طور کلی میکس مورد نظر ،میکس قطعه ای در سبک فلانکو باشد.زیرا در این سبک بیش از سبک های دیگر گیتار، از تکنیک ها و نت های قوی و نزدیک به خرک استفاده می شود.اگر در این سبک شفافیت بیش از حد افزایش یابد، صدای گیتار از میکس جدا و به شکلی کاملا آزار دهنده به روی سطح میکس می آید.ایجاد شفافیت بیش از حد در میکس گیتار های نایلون بدون توجه به نوای طبیعی گیتار نتیجه ای جز یک میکس بد نخواهد داشت.
3. ولوم صدای خیلی بلند . Loudness گیتار بستگی و ارتباط کامل به نوع و سبک موزیکی که اجرا می شود، دارد. همچنین نوع ارکستر، سطح نوازندگی گیتاریست و همچنین سهم آن از نت ها و اجرای آن در ارکستر نقش مهمی در تعیین درجه ی بلندی صدا دارد.در یک گروه پاپ ممکن است گیتار صرفا نقش آکومپان و همراهی کننده را داشته باشد و گیتار جزئی از ریتم سکشن گروه باشد.در این حالت درجه ی صدای گیتار باید کمتر باشد و در میکس گیتار کمی به عقب، چپ یا راست رانده شود.اما اگر بخواهیم سلوی یه قطعه ی پاپ در intro موزیک یا یک کنسرتوی گیتار را میکس کنیم آن موقع است که درجه ی صدای گیتار از اهمیت بیشتری نسبت به سایر سازها برخوردار است و باید Loudness گیتار بالاتر و کمی جلو تر باشد.در دوئت ها و گروه های چند نفره هم به اندازه سهم گیتاریست و پارت های تک نوازی گیتار باید اندازه ی بلندی صدا تعیین شود. مثلا در هنگامی که در یک ارکستر Jazz، پیانو سلو می نوازد درجه ی صدای گیتار پایین تر است و هنگامی که زمان سلو نوازی گیتاریست فرا رسید مهندس میکس درجه ی صدای گیتار را بالاتر برده و آن رو در جلوی میکس قرار می دهد و صدای پیانو و سایر سازهای را در درجه ی پایین تر قرار می دهد تا سازهای دیگر نقش همراهی کننده گیتار را ایفا کنند.همچنین وقتی قسمت سلو نوازی گیتار به پایان رسید و مثلا نوبت به سلو نوازی کنترابیس رسید گیتار Lodness کمتری پیدا می کند و دوباره در نقش همراهی کننده ظاهر می شود.

4. درجه صدای بیش از حد پایین : این موضوع هم به مانند موضوع قبلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به نوعی یکی از اشتباهات رایج در میکس گیتار می باشد.متاسفانه بعضی از مهندسان میکس صدای گیتار را همیشه در نقش همراهی کننده و در پشت سازهای دیگر قرار می دهند حتی زمانی که گیتار سلو می نوازد ! البته وجود محیط آکوستیک مناسب و مانیتور ایده ال به میکس صحیح و تنظیم صحیح اندازه ی صدای گیتار کمک شایانی می کند اما به هر حال باید جانب اعتدال را نگه داشت و در جایی که لازم است Loudness گیتار را به اندازه ای که نیاز دارد تنظیم کرد.فراموش نکنیم اگر گیتاریست تکنواز است او نقش اول ماجراست و باید سهم بیشتری از درجه ی صدا را به آن اختصاص داد.
5. سیم های نامطلوب گیتار : سیمهای گیتار شبیه روغن در یک ماشین هستند . وقتی که روغن در یک ماشین قدیمی می شود ، عملکرد موتور شما به زحمت می افتد . سیمهای قدیمی و کهنه برای صدای گیتاربسیار زیانبار هستند.سیمهای بد به دو شکل می توانند نامطلوب واقع شوند. اول اینکه سیمهای قدیمی گیتار براحتی از کوک خارج می شوند و دوم اینکه حتی در زمانی که سیم های کوک هم باشند بد به گوش می رسند .برندهای Savarez ،Hanabach و D'addario برندهایی معتبر و قابل اعتماد برای سیمهای گیتارمی باشد.البته در مجموع مبحث صدادهی سیم های گیتار بیشتر به حوزه ی صدابرداری مربوط می شود تا به میکس اما به هر تقدیر اگر صدایی بد، بدست مهندس میکس برسد ایجاد کیفیتی مطلوب و ایده ال ممکن نیست به همین دلیل داشتن اطلاعات مناسب از جنس سیم های گیتار در هنگام ضبط و میکس بسیار مفید است.مثلا بهتر است سیم های تریبل گیتار در هنگام نواختن ریتم از نوع Soft Tension باشد و برای ملودی هایی سریع مثل ترمولو،رول نوازی و غیره برای سیم های تریبل گیتار از نوع Normal Tension استفاده شود.همچنین برای ملودی های کوتاه، تغزلی و تاثیر گذار بهتر است سیم های تریبل گیتار، High Tension باشند.بنابراین چنین بنظر می رسد که گیتاریستی که بخواهد در استودیو چند پارت ضبط داشته باشد و به عنوان مثال ریتم،آرپژ و ملودی را در یک قطعه اجرا کند بهتراست چند گیتار با سیم ها و خواص گفته شده داشته باشد.البته این حالت مطلوب و ایده ال ماجرا است.بسیاری از گیتاریست ها به علل مختلف از یک گیتار برای نواختن تمام پارت های یک قطعه استفاده می کنند که در این حالت بهتر است سیم های تریبل گیتار از جنس Normal Tension و سیم های بیس گیتار از جنس High Tension باشد.مثلا برند Savarez مدل Allonce سیم هایی با خاصیت گفته شده یعنی تریبلهای Normal و بیس های High دارد که می تواند برای نوازندگانی که از یک گیتار برای نواختن پارت های مختلف استفاده می کنند بسیار مفید باشد.صدابردار اگر از سیم های گیتار صدای بدی دریافت می کند باید به نوازنده گوشزد کند که از سیم های استاندارد برای یک ضبط مناسب استفاده نماید.
6. محل نامناسب قرار گیری گیتار :این موضوع می تواند یکی از مهترین قسمت های میکس گیتار آکوستیک باشد.بسته به اینکه گیتار نقش سلو را ایفا می کند یا همراهی کننده ، در یک میکس می تواند وسط باشد یا به اطراف pan شود.مثلا برای زیباتر شنیدن شدن ریتم های همراهی کننده گیتار به خصوص اینکه اگر با دو میکروفون ضبط شده باشند می توان هر کدام را به طرفی در pan کرد.مثلا یکی را 60 درصد به راست و دیگری را 60 در صد به چپ.بدین ترتیب میکسی wide تر و همچنین جذاب تر خواهیم داشت و هم تا حدودی از تداخل فرکانسی جلوگیری خواهیم کرد.مثلا در موسیقی پاپ این تکنیک از تیره شدن صدای وکال جلوگیری می کند.این نوع paning برای گیتار ریتم در موسیقی پاپ باعث جلوه ی بیشتر Kick و Snare نیز خواهد شد زیرا آنها در وسط قرار دارند و پهنای گسترده ی گیتار به جذابیت بیشتر منجر می شود. همچنین انجام این نوع paning به جلوگیری از تداخل فرکانسی گیتار بر اثر نواختن سیم های بم این ساز با kick و Snare کمک خواهد کرد. در یک موزیک پاپ اگر در ابتدا یا میان موسیقی و در جایی که خواننده نمی خواند سلو نوازی وجود داشته باشد بهتر است گیتار در مرکز یا متمایل به مرکز قرار داشته باشد.اما هنگام اجرای وکال گیتار باز می تواند مقداری به اطراف pan شود.
7. میکس بد در گروه های چند نوازی گیتار: هنگامی که در ارکستر گیتار چندین نوازنده ی گیتار به هم نوازی(ریتم و سلو) مشغولند یکی از بزرگترین چالش ها پیش روی مهندس میکس قرار می گیرد.در این حالت هیچ سازی نباید هویت و فردیت خود را از دست بدهد و در عین حال نباید آشوبی نا مشخص و در هم و برهم از نواهای گیتار به گوش برسد.در این حالت قسمت های سلو و زیبایی های هنر نوازندگی هر گیتاریست باید به خوبی نمایان و برجسته باشد و در عین حال ارکستر گیتار همخوانی و هارمونی خود را در میکس با قسمت های تکنوازی داشته باشند.برقراری تعادل بین اینکه سازها به خوبی میکس شوند و پرسپکتیو مناسبی داشته باشند و اینکه شخصیت و منحصر به فرد بودن خود را حفظ کنند از وظایف سختی است که پیش روی مهندس میکس قرار دارد.در این شرایط صحبت با اعضای گروه و درک و آشنایی با نوع نوازندگی و خصوصیت منحصر به فرد هنر نوازندگی هر کدام از گیتاریست های ان گروه، می تواند به یک میکس خوب کمک شایانی کند.

تالیف: امیرحسین به نژاد

=================================================
برای رزرو و هماهنگی کلاس ها با این شماره تماس حاصل فرمایید
09127064566
 
آخرین ویرایش:

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,312
2,848
113
37
تهران
www.amirbehnejad.com
آموزش آهنگسازی با کامپیوتر


آموزش آهنگسازی با نرم افزار Cubase

آموزش مباحث پایه ای تا پیشرفته کیوبیس
آموزش ترفند ها و تکنیک های نرم افزار Cubase


آموزش آهنگسازی با نرم افزار FL Studio

آموزش مباحث پایه ای تا پیشرفته اف ال استودیو
آموزش ترفند ها و تکنیک های نرم افزار FL Studio


آموزش آهنگسازی با نرم افزار Ableton Live

آموزش مباحث پایه ای تا پیشرفته Ableton Live
آموزش ترفند ها و تکنیک های نرم افزار Ableton Live


آموزش تنظیم موسیقی با کامپیوتر
آموزش تنظیم موسیقی با نرم افزارآموزش ملودی نویسی
آموزش ملودی سازی و بسط و گسترش ملودی
نحوه ی ساخت Drum Line
آموزش ساخت اوناع الگوی های ریتمی برای درام
ساخت section دارام برای سبک ها و استایل های مخالف
تکنیک ها و فوانبن ملودی سازی (برای ساخت ملودی استاندارد و زیبا)
شناخت گام ها
شناخت انواع بافت های موسیقی
شناخت انواع ریتم های متداول موسیقی
آموزش آکورد گذاری برای ملودی
آموزش ساخت آکومپانیمنت
اصول و مبای ساخت BASS
آموزش قوانین Bass نویسی استاندارد
آموزش ساخت انواع آرپژ با استایل های گوناگون
آموزش هارمونی پایه
آموزش نحوه ی وصل آکوردها
==================================================
 
وضعیت
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)