آلبوم جدید Aphex Twin بعد از 13 سال!

شروع موضوع توسط Farhood ‏21/9/14 در انجمن تازه ترین آلبوم ها و آهنگ های هنرمندان جهانی

تاپیک آلبوم جدید Aphex Twin بعد از 13 سال! تالار تازه ترین آلبوم ها و آهنگ های هنرمندان جهانی در persian-music.org.

1. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,203 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    کسانی که رویکردی به موسیقی الکترونیک از نوع "خلاقه"تری دارند، حتماً Aphex Twin رو میشناسند. همون "ریچارد دیوید جیمز" 43 ساله که تا حالا در کل زندگی هنری خودش شاید نزدیک به 20 اسم مستعار هنری داشته! این آهنگساز بریتانیایی به دور از جَو زدگی ها و جنجالهای رایج، سالهاست که خط خودش رو دنبال میکنه و ابتکارات هنری خودشو داره. این شخص هیچ مانعی سر راه خلاقیت خودش قرار نمیده و در آلبومهاش حتی به قطعات پیانو سولو هم بر میخورید! آلبوم جدید Syro نام داره:

آلبوم جدید Aphex Twin بعد از 13 سال!-Syro - Cover.png

• خوشم اومد خوشم اومد x 12
  2. King_SRV

King_SRV

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    جناب فرنود عزیز... بسیار ممنون.

من خیلی دنبال آهنگسازهایی مشابه افکس تویین بودم... شما هنرمندی مشابه میشناسین؟؟؟ به ویژه افکس تویین آلبوم هایی مثل drukq دیسک اول (vordhosbn & cock v10) که آهنگسازی های منحصر به فرد و واقعا "خلاقانه" داره؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,203 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    King عزیز فرهود هستم! و خوشحالم که به جمع ما پیوستی.

واقعیت اینه که این بشر در استایلها و استراکچرهای متنوعی کار میکنه! مشابه بعضی کارهاش رو میشه در آثار Infected Mushroom شنید. توی بعضی کارهاش هم به فضاهای Enigma نزدیک میشه. ولی در ساختارهایی مثل قطعه ی Vordhosbn یا Cock/Ver10، توی آثار Squarepusher و Venetian Snares میتونی گیر بیاری. استایل و ایده های Venetian Snares حالا منهای شباهتهاش با کارهای Aphex Twin، یه تفاوتهای جالبی هم داره که فقط تو کارهای خود Ventian میتونی بشنوی و به نوعی سبک کار خوش محسوب میشه. قطعه ی "Dance Like You're Selling Nails" رو از Ventian حتماً گوش کن.

حالا چرا دنبال مشابه میگردی؟ توی باغ که وارد میشی از هر گُلی یه بویی بگیر!:joyful-54: هر گلی بوی خودشو داره.

آخرین ویرایش: ‏12/11/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. HECTRUM

HECTRUM مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +2,036 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, wavelab
    Aphex Twin جزء معدود کسانی هست که تحت تاثیر فضاهای کامرشال خیلی قرار نگرفته...
    اون دوستمون که دنبال فردی یا افرادی مشابه ایشون می گردن تا حدی در برخی کارهای گروه اسرائیلی Infected Mushroom به ویژه در سری EP های اخیرش به نام Friend On Mushroom میتونن این شباهت کاری رو لمس کنند.
    آلبوم Syro هم تقریباً یک هفته ی پیش ریلیس شد که واقعاً خوب بود که در واقع ششمین آلبوم رسمی ایشون بود.
    در ضمن ایشون موسس لیبل Rephlex Records هم هستن.
    این تنوع کاری که فرهود عزیز هم عنوان کردن هم در این آلبوم میتونید بشنوید. ترک آخر این آلبوم به نام Aisatsana تنها یک سلوی پیانو است.

به شخصه Aphex Twin برای من به عنوان یکی از بهترین های IDM و Electronic بوده و هست.
    از فرهود عزیز ممنون.

آخرین ویرایش: ‏11/11/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
  5. King_SRV

King_SRV

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    ممنون از جناب فرهود و hqn عزیز... من هم بسیار خوشحالم از این که با دوستان هنرمند و گلی مثل شما آشنا میشم.

رویکرد من هم نسبت به موسیقی همین هست...هر سبکی مثل یک گل رنگ و بوی خاص خودش رو داره و چه بسا هر هنرمند... من بیشتر آلبومهای این آهنگساز رو گوش کردم و واقعا تنوع زیادی داره کاراش... بعضی از کارای آلبومهای اولش مثل rehurb منو یاد سبک امبینت و دریفت میندازه به ویژه کارای Brian Eno و Robin Guthrie... و برخی از کارهاش هم خیلی abstract و سخت تر هستن که من زیاد با اونا ارتباط برقرار نکردم... و برخی هم که شبیه کارهای الکترونیک معمول هست.

ولی این دو کار افکس تویین بعلاوه برخی از کارهای نسبتا مشابه اش در آلبوم های قبل ترش خیلی عجیب هستن... مثل یه جور حس overdose موسیقیایی میمونه گوش دادن به آهنگاش! و اونقدر پیچیده و عمیق هست که هربار که گوش میدی دوباره تازه به نظر میاد و حس متفاوتی بهم میده... در کل خیلی واسه من جالب و الهام بخش هستند... به احتمال زیاد افکس تویین حسابی high هست وقتی این آهنگها رو میسازه :mask-42:... چون از یک ذهن در حالت نرمال و عادی همچین چیز خارق العاده ای در نمیاد.

و البته من یه جا خوندم افکس تویین بعضی از آهنگهاش رو در خواب و رویا میسازه!!! با استفاده از یک تکنیک خاصی به اسم lucid dreaming... جالب اینه که کریستوفر نولان سازنده شاهکارهایی مثل memento و inception هم از همین تکنیک برای فیلمسازی استفاده میکنه!

و ممنون از پیشنهادات تون... فعلا که اینترنتم کنده... ولی حتما در اولین فرصت به این آهنگها گوش خواهم کرد. مرسی :kiss-83:

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...