آلبوم جديد شادمهر عقيلي با نام طرفدار منتشر شد

شروع موضوع توسط mo-hammad ‏24/7/12 در انجمن اخبار موسیقی ایران

1. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +566 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    و بالاخره پس از مدت ها انتظار منتشر شد . . .

آلبوم نابغه موسیقی پاپ ایران . . .

آلبوم جدید شادمهر عقیلی به نام طرفدار

l
    ترانه سرایان : مونا برزویی - سروش دادخواه - حمیدرضا نصرالهی l

l تنظیم کنندگان : شادمهر عقیلی - محمد ناهیدی l

{username}-{filename}

شناسنامه ی آلبوم :

1 - انتخاب
    ترانه سرا : سروش دادخواه
    آهنگ و تنظیم : شادمهر

2 - اسمم داره یادم میره

ترانه سرا : مونا برزوئی
    آهنگ : شادمهر
    تنظیم : محمد ناهیدی

3 - حالم عوض میشه

4 - طرفدار

5 - آینده

6 - خیلیا

آهنگ و تنظیم : محمد ناهیدی

7 - چه خوابایی

8 - امون از تو

ترانه سرا : حمیدرضا نصرالهی

9 - چه زود تموم میشه

2. mohem

mohem عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    خوب دوستان بالاخره بعد از هر روز کافی نت رفتن و انتظار آلبوم شادمهرم اومد نکته بد این آلبوم این بود که شادمهر خیلی واسه انتشار این آلبوم کشش داد !!!
    یک سالی بود که این آلبوم میخواست بیاد.
    واما نکته ای که خیلی توی این آلبوم خود نمایی میکنه اینه که نشون میده شادمهر چقدر از فضای موسیقی داخل دور شده به طوری که اکثر کارا تم غربی دارن!
    و اما نقد که اصلا در این حد نیستم ولی بهتره بگیم نظر شخصی!
    1:ترک یک این آلبوم که قبل از اومدن آلبوم منتشر شد و از نوع ملودی سازش همه حدث میزدند که به آهنگ عادت نزدیک باشه و بود . جالبه که این سبک صدای ویولون و ملودی رو من قبلا تو موسیقی متن فیلم مریم مقدس دیده بودم چون یه جور تم رومی یونانی داره و به علت همین یکی از دوستام احتمال میداد کاور باشه ! ولی خوب نیست ترانه این کار خوبه و قشنگه و موضوعش جدیده یکی از بردهایی که شادمهر کرده همیشه اینه که ترانه های با سبک جدید رو میخونه ملودی هم که قویه واقعا ولی به پای عادت نمیرسه اصلا ! متاسفانه این ترک رو هم با کلی کش دادن پخش کردن ! ویدیو هم که حرف نداره.
    2:اسمم داره یادم میره بازم یه موضوع جدید از اول آهنگ و نوع تنظیم میشه حدث زد که شادمهر میخواسته موفقیت ترک بدبین ابی رو واسه خودشم تکرار کنه ! چون توی این تنظیم قسمت ملودی ساز اول ساز آگوستیک میاد و ملودی ساز دوم سینتی سایزر درست برعکس بدبین ابی ! اما بازم یه ترانه زیبا . اما ملودی ملودی یه کار اسپانیش زیباست ولی مقداری هم شبیه کارای قدیمی شده مثل ستاره های سربی ابی و کار هم اتاقی البته جسارت منو ببخشید این چیزی از شادمهر کم نمیکنه !
    3:حالم عوض میشه که همه شنیدیم یه کار هاوس با ملودی و تنظیم فوقالعاده متفاوت با کارهای داخل . و البته ترانه سفارشی
    4:طرفدار متاسفانه شادمهر کاری که ازش انتظار نداشتم رو انجام دا د ملودی این آهنگ رو عوض کرد ویه مقدار ضعیفش کرد ملودی اصلی این کار همونی بود که با موبایل از پشت تلفن رکورد شده بود و لو رفته بود ولی خوب این ملودی هم بسیار زیبا بود مخصوصا با تنظیم محمد ناهیدی که نشون داد سبکهای دیگه هم تنظیم میکنه مخصوصا با صدای عود و فلوت ترکی که گمون کنم شادمهر تا حالا اینطور نخونده بود ! اما یه ریتم گیتار مصنوعی داره که تابلووه وی اس تیه و استفاده ازش یکم قدیمی شده!
    5:آینده که به گفته خیلیا در حد شادمهر نبود مخصوصا اینکه میتونست تنظیمی قوی تر ملودی دارای اوج زیبا و همچنین ترانه دسته اول باشه نه دست دوم !
    6:خیلیا نکته خیلی جالب اینکه شادمهر بعد از مدتها که آخرین بار کارای بهروز سفاریان رو اجرا کرده بود اجازه داد یکی دیگه براش آهنگ بسازه و حاضر شد ملودی یکی دیگه رو اجرا کنه ((محمد ناهیدی)) تنظیم این کار منو یاد آهگ ماماما یا لا لا لا بود مال آکون نمیدونم ولی منو بد یاد اون میندازه ! تم غربی این کار بازم نشون دهنده دوری شادمهر از فضای داخله متاسفانه! و ملودی هم بد نیست از ترانشم خیلی خوشم اومد تو فضای جالبی بود ((پیرهن من روته))
    7:چه خوابایی.صدای سوت زدن شادمهر رو البته اگه وی اس تی نباشه بعد از مدتها که آهنگ علامت سوال اومده شنیدیم .سبک این آهنگ به شدت اونوریه مخصوصا تیون خاصی روی صدای شادمهره من فقط نفهمیدم این کار هاوس بود یا ترنس تنظیم عجیب و جالبی داشت با ترانش هم زیاد ارتباط نگرفتم .
    8-امون از تو !!!وقتی شروع میشه آدم حس میکنه توی کافه نشته و یکی با یه ویولن و یه پیانوی داغون یه طرف داره واسه آدمای که مستن کارای خراباتی میزنه جالبه ولی به نظرم چه از نظر ترانه و چه از نظر ملودی بدترین ترک آلبوم بود البته نه از نظر تنظیم!
    9:زود تموم میشه یاد آلبوم 88 بنیامین انداخت منو که باز ترک پایانی آلبوم تم تموم شدن داشت! ترانه روونی داره انگار داره باهات حرف میزنه البته این نظر منه.
    ملودی زیبا البته غربی به سبک کارای کلاسیک پاپ غربی البته تنظیم هم خیلی همینطور ولی به نظر من از بهترین ترکای آلبومه .
    جمع بندی: در کل به عنوان یه شنونده حرفه ای که شاید برای اینم آلبوم از بس هر روز کافی نت رفتم شاید بیست هزار تومن پول دادم کافینت الانم کافی نتم!!!!از شادمهر انتظارم خیلی بیش از این بود . تون این آلبوم نه خبری از عادت بود نه تقدیر نه ماندگار نه خیال و.... کلا نمیدونم شادمهر تاکی میخواد با ریسک بالا سبک عوض کنه شاید اگر داخل ایران بود و توی این فضا زندگی میکرد کارای قابل قبول تری ارایه میداد . درست الان که همه از سبک شادمهر به نون ونوایی رسیدن شادمهر سبکش رو عوض کرده!!!نمیدونم این جواب ما طرفدارای شادمهری نبود که آلبوم رو بعد از این همه انتظار سی هزار تومن چارده دلار به ادلار روز بهمون بخوان بفروشن!!!!!! (البته ماکه دن کردیم!!)) الا کل حال به نظرم یه سروگردن از آلبومهای خاطره ساز قبلی پایین تر بود بجز تکهای انتخاب و طرفدار و ترک آخر بقیه کارها به نظرم در حدو اندازه شادمهر نبود شاید اگر سه سال کشش نمیداد این آلبوم بیشتر جواب میگرفت و انتظارات بالا نمیرفت . در کل به این آلبوم 15 میدم از بیست وقتشه شادمهر یا بیاد ایران که نمیشه یا یه جوری خوشو با فضای داخل مچ کنه . در کل از این پر حرفی کردم ببخشید فقط به عنوان یه شادمهری که عاشق استادم نظرمو گفتم .
    موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  3. raman

raman عضو سایت

امتیازات:
    +85 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, studio_one
    تنظیم های محمد ناهیدی که واقا افتضاح بود .. ترانه های سروش دادخواه مثل آهنگ آینده افتضاح بود ! و میشه گفت همچین کارهایی از شادمهر بعید بود ! جدا از این که چند تراک از آلبوم مثل آهنگ طرفدار ، خیلیا ، و چند تا دیگه کاور شده بود ، اما واقعا در سطح شادمهر نبود این آلبوم

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. Hossein Rezaei

Hossein Rezaei تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +450 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ableton, logic
    درود
    برادر کلمه های اینچنینی ( افتضاح) جایی در این سایت ندارند .
    همچین بحث هایی همیشه باعث جنجال در سایت شده
    لطفا اگه با تنظیم ها یا ... مشکل دارید با احترام اون کارها رو نقد کنید .
    اینقدر کلی صحبت کردن باعث نمیشه کسی به این فکر رو کنه که این کارها بد بوده .
    موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 16
  5. falsh

falsh عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز (طرفدار ، خیلیا) کاور نبود تنها آهنگ کاور آلبوم (امون از تو) بود .من خودم آهنگ آخرو (زود تموم میشه )از همه بیشتر دوست داشتم.

6. fashion_boy

fashion_boy عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    متاسفانه این آلبوم در حد و اندازه شادمهر نبود

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +257 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    آلبوم نرمال و متوسطی بود. ولی پتانسیل بهتر بودش رو هم داشت ....
    یعنی شادمهر میتونست خیلی بهتر از این بده ولی حسم میگه میخواست یه فضا و حال و هوای نویی البومش رو بده که بازم در هر صورت تبریک میگم به ایشون

8. Malianteo

Malianteo عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    متاسفانه آلبوم ضعیفی بود

9. darkday

darkday عضو سایت

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    تقريبا نيمي از آلبوم كه كارهاي كاور بود ... و دو آهنگش رو هم كه پيشتر شنيده بوديم ... واقعا اميدوارم تغيير رويه اي توي كارهاي شادمهر ديده بشه چون آدمي با اون استعداد و توانايي نوازندگي و تنظيم به اون خوبي ، نمي دونم چرا بايد اين همه كار كاور داشته باشه ... اميدوارم به روزاي خوب گذشته ش در داخل ايران برگرده ...

10. Hossein Rezaei

امتیازات:
    +450 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ableton, logic
    اگه لطف کنید اسم کارهایی که از روشون کاور شده رو بگیید خیلی خوب میشه
    اینطوری برای این حرف ها مدرک هم داریم دیگه !‌؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  11. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +304 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    با عرض احترام به Mo-hammad عزیز اما به نظر این نقد نبود و نظر شخصی و سلیقه ای بود . خیلی از ماها حرف از این میزنیم که چرا کارها کاور هست . به نظر شما کاور کردن کار آسونی هست ؟ خوب اگه آسون و راحته چرا ما از این کارا نمیکنیم تا مردم لذت ببرن ؟ هر چند که همه ماها که در این سایت دم از کاور بودن میزنیم خودمون هم همین رویه رو پیش میگیرم اما در خیلی جاها یا به بنبست میخوریم یا کار جالبی در نمیاد . به نظر من آهنگ انتخاب یه کاره واقعا زیبا از شادمهر بود یعنی من تا الان اهنگهای شادمهر به دلم نمینشست مثل تقدیر اما انتخاب به دلم نشست بر عکس دوستان . اینها همه سلیقه ای هست و نمیشه گفت این کار خوبه اون کار بده .

هنر از نظر من اینه که اهنگی مثل انتخاب یه تنظیم بسیار ساده و پری داشت . این هنر شادمهر رو میرسونه حالا کار یا دزدی بود یا نبود اما ا پس هر کسی بر نمیاد . اکثر کارها شما تنظیم ها رو بشنوین انقدر شلوغ هستن که ضعف ها رو با 20 لاین افکت و ساز میپوشونن . اما . .

12. darkday

darkday عضو سایت

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    بله ...
    مطمئنا هستند اصل اين كارها كه دوستان مي تونن بشنون ..
    اين آثار رو بشنويد و با هم مقايسه كنيد !

تراك "انتخاب" رو با ترانه ي قديمي منتشر نشده ي سياوش قميشي با عنوان "غريبه" مقايسه كنيد !
    تراك "طرفدار" رو با Tarkan - Kayıp مقايسه كنيد !
    تراك "امون از تو" رو با Marc Anthony - I Need To Know مقايسه كنيد !
    تراك "چه خوابهايي" رو با Gloria Gaynor - I will survive مقايسه كنيد !

13. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +304 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    :smile (23): دوست عزیز میشه بگی کجای غریبه سیاوش دقیقا شبیه آهنگ انتخاب شادمهر هست ؟! من موزیک غریبه سیاوش رو دقیقا 10 بار شنیدم یه ثانیش شبیه انتخاب شادمهر باشه پیدا نکردم . اگر شما دلیل منطقی تری دارین بگید چه شباهتی دید تو این اهنگ

14. falsh

falsh عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    تراک طرفدار ملودیش به هیچ عنوان کاور نیست راجبه چه خوابهایی شاید منظورتون پیانو 5 ثانیه اول آهنگ بود ولی امون از تو به نظر منم کاور بود تازه در این آهنگم ملودی قسمتی فرق میکنه
    ترانه ي قديمي سياوش قميشيم پیدا نکردم اگه لینکشو داری برام بفرست مقایسه کنم

15. Hossein Rezaei

امتیازات:
    +450 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ableton, logic
    درود بر شما
    هرچند که آهنگ انتخاب از اون ۳ تا جداست .
    ولی دقیقا این هدفی هست که سایت دنبال میکنه : نقد آثار با دلیل و مدرک و با نهایت احترام . اگر این موارد رعایت بشه هیچوقت اینجور بحث ها به جنجال کشیده نمیشه .
    موفق باشی برادر

16. raman

raman عضو سایت

امتیازات:
    +85 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, studio_one
    Tarkan - Kayip این رو تو گوگل سرچ کنید ! طرفدار هست

17. darkday

darkday عضو سایت

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    درود عزيزم ..
    غريبه ي قديمي منظورمه كه رسما منتشر نشده ! اين آهنگ توسط شهريار و ليتلز اجرا شده ... نه اون غريبه كه تو آلبوم "حادثه" هست ...
    يكبار با دقت اون آهنگ رو خصوصا اون بخشي كه ميگه "هي غريبه خوش اومدي به جشن ساده ي تنم و ..." رو گوش بدين و تمپوي كار رو بالا و پايين كنيد توي ذهنتون ... متوجه خواهيد شد ...

- - - - - - - - - -

درود داداش گل ...
    حق با شماست و كاملا موافقم باهات ...
    زنده باشي

18. falsh

falsh عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    داداش گلم گوش دادم که میگم نیست کدوم فسمت از ملودی که شادمهر میخونه شبیه اون کار هست؟بگو منم بدونم

19. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    نه کار بدی نیس ولی در حد شادمهر که بهش میگن نابغه یا جدیدا اومدن بهش میگن استاد و اسطوره و بعد از این همه سرصدا طرفدارا بیاین کاور موزیک های دیگه که قبلا شنیده شده باشه رو بشنون؟
    اگه یه تراک جالب شده پس چرا اسمشو گذاشتن آلبوم همون تک تراک میداد که به دل همه مینشست

20. Frozenhart

Frozenhart عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بچه ها آهنگ طرفدار رو با آهنگ اصلیش(از تارکان)میکس کردم.ببینید عمق فاجعه رو!
    اینم استوره پاپ معاصر ایران!
    اما خدایی در هر صورت همه ما هنوزم دوسش داریم.جالبش اینجاس!
    اما اگه یکی از خواننده های جدید این کارو میکرد دیگه به آهنگاش گوش نمیدادم.مثل م.پ که جندتا یونانی کاور کرد و همچنین 1-2 تا از کارای شادمهر!و خیلیا دیگه...
    شادمهر هرچی باشه20ساله هنوزپا پس نکشیده و شده الگویی واسه خیلیا!!!
    Untitled.mp3

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏26/7/12
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. ترانه تقدير از شادمهر عقيلي چه سالي پخش شد