1. رد اعلامیه
  2. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  3. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

پروژه تکمیلی آلبوم بی کلام " یک شب بی پایان "

شروع موضوع توسط rezamomayezan ‏10/8/18 در انجمن Classical

تاپیک آلبوم بی کلام " یک شب بی پایان " تالار Classical در persian-music.org.

1. rezamomayezan

rezamomayezan

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    به نام خدا
    من تقریبا یک سالی می شود که در کار ساخت موسیقی (البته بدون امکانات حرفه ای حتی میدی کنترلر!) وارد شده ام. این آلبوم ، مجموعه آثار من در این یک سال است. تمامی این آهنگ ها با نرم افزار Cubase ساخته شده اند و VST های استفاده شده هم پیش فرض خود نرم افزار بوده.
    لیست آهنگ ها نیز به ترتیب ساخت قرار داده می شوند. برای همین بدیهی است که کیفیت آهنگ ها نیز به ترتیب بالاتر رفته و از قبلی قوی تر و بهتر شده اند و هر کدام ، در سبک و ژانر مختلفی هستند.

برای دانلود روی اسم آنها کلیک کنید :

۱- شب نوازان (برای ملودی ساز عود ، از Findasound Oriental Soloist نسخه یک استفاده شده است)
    ۲- پرواز در خیال
    ۳- رفتن و رفتن
    ۴- یک شب بی پایان ( صدای زنگ Bell سمپل است)
    ۵- بزم نو
    ۶- رقص مست
    پ.ن: ترک ۴ و ۵ به ترتیب ، به مناسبت شب چله و جشن نوروز ساخته شده اند.
    منتظر نقد های عزیزان متخصص هستم. امیدوارم از شنیدن این آهنگ ها لذت ببرید.

2. mohammad rezaa

mohammad rezaa هنرمند کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,415 / 3 / -4
    سلام رضا جان.قبل هرچیز چند تا نکته رو مد نطر بگیر
    1 من به شما و پست شما احترام گذاشتم و 2 تا از موزیک هاتون رو دانلود کردم و گوش دادم.
    2 نقد کردن اصلا به معنی تعریف کردن نیست حتی اگه داریم اثری از بتهوون رو نقد میکنیم.
    این ها رو میگم چوم معمولا جواب نقد رو با بی احترامی میدن...
    ترک 6
    ملودی بدون اوج و فرود و تکراری +یک نت خارج که نمیدونم اکورد فا ماژور گرفتی و ملودی رو فادییز زدی یا چیز دیگه ای.اصلا جذاب نیست و چیز خلاقانه ای در این موزیک یافت می نشود.
    ترک 5
    نشون میده که استعدادش رو داری اما به جز امکانات یه چیز مهم تری اینجا جاش خالیه.یه ملودی نسبتا خوب میسازی و بعد نمبدونی چکارش کنی و فقط هرچی میری جلو از ریخت و قیافه میندازیش و اونقدر تکرارش میکنی که ...

امیدوارم یه استاد خوب پیدا کنی و بتونی تکنیک های اهنگسازی رو به خوبی یاد بگیری.

• موافقم موافقم x 1
    • دوستانه دوستانه x 1
  3. rezamomayezan

rezamomayezan

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز و گرامی.
    اول از همه سپاسگزاری می کنم بابت اینکه دو آهنگ مرا نقد کردید و اتفاقا من هم با نکته شماره 2 شما (نقد تعریف کردن نیست) واقعا موافقم و اصلا خواسته واقعی ام نیز همین بود. چون به نظر شخصی خودم هم در تعریف و تحسین فقط حرف تکراری زده می شه و چیزی به معلومات اضافه نمیشه ، در حالی که توی یک نقد و تحلیل حرفه ای و دلسوزانه ، آدم مسائل جدید و تازه ای هم یاد می گیره و خب این خیلی بهتره :)

تقریبا با نقدی که نوشتید موافقم. یکی از مشکلاتم همین تمام کردن یا به قولی Ending ملودیه. مسئله تکرار کردن بیهوده ملودی هم که گفتید متاسفانه توی آهنگ 1 و 3 هم وجود دارد.
    ترک شماره ۶ تلاشی بود برای تجربه ساخت آهنگی ریتم محور که من هم موافقم که چندان جذاب نشده.

راستش من کتاب تئوری بنیادی موسیقی نوشته پرویز منصوری رو هم تهیه کرده و به تازگی شروع کردم. البته تا الان که اوایل کتابم توش مشکلی نداشتم چون سال 88 کلاس کیبورد هم رفته بودم و نت خوانی رو هم تا اندازه ای بلدم مشکلی پیش نیامده ولی نمی دانم این خودآموزی در ادامه موفق خواهد بود یا نه.
    از طرفی من واقعا دنبال کلاس آهنگسازی و یادگیری مبانی اساسی موسیقی ام ولی متاسفانه بیشتر کلاس ها نوازندگی درس میدن و از طرفی چون از خیلی ها شنیدم و البته خوندم که کیفیت آموزشی کلاس های بیرون چندان در این مسائل آهنگسازی قوی نیست برای همین محتاطانه دارم جلو می رم.

اگرشما در این زمینه می توانید مرا راهنمایی کنید بسیار ممنون می شوم. باز هم تشکر بابت نقدتان. موفق و سلامت باشید.

• دوستانه دوستانه x 1
  4. mohammad rezaa

امتیازات:
    +1,415 / 3 / -4
    بله کتاب تئوری رو باید خوند و یادگرفت.اما تکنیک اهنگسازی چیزی نیست که حتی با خوندن کتاب های هارمونی هم به وجود بیاد.
    به هرحال همین اینترنت هم بستر خوبی فراهم کرده واسه یادگیری به خصوص همین سایت که خیلی مفید هست.
    یک استاد خوب پیدا کنید و باهاش مشورت کنید.
    کتاب های خوبی هم در زمینه هارمونی و تکنیک اهنگسازی داریم که باید اراده کنید و به ترتیب پیش برید(در کنار یادگیری یک ساز کلاویه ای در کنار ساز اصلیتون)

• دوستانه دوستانه x 1
  5. rezamomayezan

rezamomayezan

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    ساز کلاویه ای که دارم همون کیبوردمه مدل یاماها a300 آموزشی هست.
    فقط من یک کم درباره این لفظ تکنیک های آهنگسازی گیج شدم اگه میشه بیشتر توضیح بدین ممنون میشم.

6. mohammad rezaa

امتیازات:
    +1,415 / 3 / -4
    مثلا چطور یه ملودی بسازیم و چطور هامونیزش کنیم.سازبندی و تنطیم و فرم موزیکمون .مثلا با ملودی چکار کنیم در ادامه و چجوری اون رو بسط و گسترش بدیم و و و

7. rezamomayezan

rezamomayezan

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    متوجه شدم. پس به نظر شما بهترین کار خوندن و تمرین تئوری + آموزشهای همین سایت در زمینه تنظیم و آهنگسازی.درسته؟

8. mohammad rezaa

امتیازات:
    +1,415 / 3 / -4
    اگر واقعا دسترسی به کلاس اموزشی و همچنین مدرس موسیقی ندارین و شرایط رفتن به کلاس واقعا براتون فراهم نیست مجبورین با شیوه خوداموز جلو برین که البته کار بسیار سختی هست و نیاز به 2 برابر تلاش ,مطالعه و تمرین دارین.

• موافقم موافقم x 1
بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - آلبوم بی کلام
  1. mb1375

پروژه تمرینی اهنگ تلفیقی عربی

mb1375, ‏9/6/15, در انجمن: Classical
    پاسخ ها:
    6
    نمایش ها:
    434
  2. javadjnp
    پاسخ ها: