آشنایی با سبک های موسیقی

شروع موضوع توسط Arminmousavi20 ‏27/5/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک آشنایی با سبک های موسیقی تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. Arminmousavi20

Arminmousavi20 عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با عرض سلام خدمت اساتید محترم , ببخشید یه سوال داشتم که در مورد سبک خواننده ها , میخواستم بدونم از کجا میشه فهمید که یه خواننده سبکش چیه ؟ ( منظورم جزعیات سبک ها نیست ) مثلا اگه دوستم واسم یه آهنگ پخش کنه راحت بتونم بگم سبک این آهنگ R&B یا PoP یا الکترو پاپ و ... هست ممنون میشم اگه کمکم کنید

2. Pantaloon

Pantaloon عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از طرف یک 16 ساله : ... کَسی که به خوبی با سبک های موسیقی آشنایی داشته باشه میتونه سبک آهنگ ها رو تشخیص بده ... یعنی شما اگه به خوبی سبک هارو بشناسی میتونی سبک آهنگ ها رو هم تشخیص بدی ... به این دلیل که توی سبک های مختلف هر کدوم نوع ملودی و ریتم متفاوت هستن ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    دوست عزیز هر سبکی مشخصه های خودش رو داره - چه در آواز و چه در موسیقی...
    به عنوان مثال در سبک سافت راک ، تکنیک های آواز و خوانندگی خاص خودش وجود داره ، هم چنین از لحاظ موسیقیایی هم این سبک دارای ارکستراسیون خاص خودش هست و هر سبکی به همین شکل دارای ویژگی های خاص خودش هست !
    برای اینکه سبک موسیقی های مختلف رو تشخیص بدین ، نیاز به مطالعه ی علم سبک شناسی دارید.
    ضمناً نکته ی قابل توجه اینه که گاهی آهنگسازی با خلاقیت ، ممکنه چندتا سبک رو با هم تلفیق کنه و یا به عنوان مثال آواز سنتی ایرانی رو با موسیقی راک تلفیق کنه و در نهایت یک اثر جدید خلق کنه که نمونه های بسیاری از این حالت رو در ایران هم دیدیم - اما در حالت طبیعی هر سبک مشخصه های آوازی و موسیقیایی خاص خودش رو داره.
    موفق باشید.

4. Pantaloon

Pantaloon عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از طرف یک 16 ساله : ... قسمت اوّل حرفتون رو تایید میکنم چون حرف خودم بود ... امّا من موندم که اون خلاقیت آهنگساز چه سبکی ازش درمیاد ؟ ... یعنی در علم سبک شناسی میاد از خلاقیت هایی که به ذهن بقیه میخوره حرف میزنه ؟ ...

5. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    نیازی به این نیست که شما متوجه بشید که یک خواننده سبکش چیه برای درک بهتره سبک های شما باید تشخیص بدید که سبک هر موزیک چی هست.
    راه ساده و عملی این کار هم این هست که به سایت های category های مختلفی از سبک ها دارند مراجعه کنید و از هر دسته و سبک که در اون سایت ها گذاشته شده موزیکی رو پلی کنید و گوش بدید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  6. Sarah B

Sarah B عضو سایت

امتیازات:
    +90 / 0 / -0
    اگه میخوای وقتی یه موزیک برات گذاشتن تشخیص بدی چه سبکیه باید اول حتما و حتما انواع سبکا و ساختارشون رو یاد بگیری و بلد باشی دوست عزیز:smile (73):

7. Arminmousavi20

Arminmousavi20 عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خیییلی کمکم کردید دوستان , دست همتون درد نکنه راستی یه آهنگ به سبک r&b به کمک شما دوستان گلم دارم پخش میکنم که خودم فقط ملودی و شعر اونو ساختم , تنظیمشم دوست گلم سعیید راد به عهده گرفتن که به محض آماده شدن کار , برای دانلود تو همین سایت میزارم بازم از همگی ممنون

بارگذاری...