آشنايي با پركاشن (conga ) بخش اول

شروع موضوع توسط Omid-Mohebbi ‏11/6/09 در انجمن درامز و پرکاشن

تاپیک آشنايي با پركاشن (conga ) بخش اول تالار درامز و پرکاشن در persian-music.org.

1. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام

ساز congaكه ما توايران بهش تومبا ميگيم يكي از اعضاي خانواده پركاشن هستش كه در 2 الي 4 لنگه عرضه ميشه كه شامل:

tomba dora ( bass ) 2- conga ( mid bass ) 3- quinto ( mid ) 4- nino ( high

يكي از بهترين شركتهاي سازنده اين محصولات لاتين پركاشن lp نام داره كه بهترين آرتيستهاي دنيا با اين محصولات نوازندگي ميكنن مثل :
    ريكو رائول.... تيتو پوينتو ... پونچو سانچز .... و البته جيوواني هيدالگو كه خودش به عنوان سازنده هم كار ميكنه و يكي از بهترين سري هاي conga به اسم جيوواني هستش كه 4 لنگه ش حدود 5000 دلار قيمت داره..
    مدلي كه من تو استوديوم دارم هم همين مدله..
    تا اينجا بحث در مورد conga بود در قسمت هاي بعدي به معرفي ساير ادوات پركاشن ميپردازيم.

آشنايي با پركاشن (conga ) بخش اول-new-gio-congas.jpg

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. mdcomputer

mdcomputer عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, sonar, soundforge
    با تشكر از دوست عزيز آقاي اميد
    جاي استاد بزرگي مثل Kalani توي ليست بهترينهاتون خالي بود
    ترجيحا اين 3 تا 4 تكه ساز (كه اغلب در ايران 2 تكه هم كار ميكنند) را Congas بفرمائيد
    در كل مينيموم تعداد قطعاتي كه يك پركاشن داره 4 تكه هست كه خوب خيلي مبتديانه ميشه ولي در پركاشن كلا دو بخش اصلي وجود داره :
    - Congas
    - Bangos
    اميد به خدا در پست هاي بعدي سعي ميكنم كامل تر توضيح بدم

3. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بله فرمايش شما درسته. منظور من جمع بندي نبود. صرفا آشنايي با نوع ساز بود.
    خير اين مطلب رو قبول ندارم.
    واژه پركاشن به مجموعه از سازهاي كوبه ايي گفته ميشه. كه به بخشهاي مختلفي تقسيم ميشه.
    bongo خودش يه قسمت مجزا هستش.
    مثلا شيكر ها هم جزيي از مجموعه پركاشن هستش همچنين تيمبالز.
    من مطالب و كتابهاي زيادي در مورد موسيقي لاتين و نوازندگي اونها خوندم.
    و چون برادرم نوازنده حرفه ايي اين سازهاست بهترين و سخت ترين متدهاي اون رو هم نواخته و اطلاعات كاملي در اين مورد داره.
    بنده اين آرتيست رو نميشناسم.
    اونهايي هم كه اسم بردم اساتيدي هستن كه كتابهاشون رو خوندم و متدهاشون رو دارم.
    كتابهايي اصلي كه از خارج تهيه كردم.

موفق باشيد.

4. mdcomputer

mdcomputer عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بد نبود به واژه مينيموم دقت ميكردين
    در مورد متد هم بايد بگم كه امكان نداره شما يا برادرتون متد نواز اين ساز باشيد و توي آرشيو كتاباتون از اين آرتيستي؟! كه گفتم چيزي موجود نباشه
    در مجموع اميد جان من نيومدم اينجا كه يه چيزي بگم شما تائيد كنيد يا بر عكس ، هدف ارتقا سطح معلومات سايته (بالاخره من هم 12 ساله كوبه اي نواز هستم و چون با اين سايت زيادي حال كردم و بعضي از افراد از جمله خود شما كمك كردين مشكلاتم رفع بشه اومدم اينجا كه اطلاعات در اختيار بقيه بگذارم)
    يك نكته ديگه اي كه بد نيست بگم اينه كه اساس كار پركاشن با ريتم هاي Combination شروع ميشه كه همانطور كه ميدونين حتما (چون زياد كتاب خوندين در اين باره) دو نفر به صورت مشترك شروع به نواختن ميكردن كه ساز يكيشون صداي زير تر با دهانه كوچكتر داشت و دومي كمي صداي بم تري توليد ميكرد .
    بعدها كاري كه اين دو فرد انجام ميدادن را يك نفر به تنهايي انجام ميداد ولي براي تسلت بيشتر بر سازها سايز اونها را به اجبار كوچكتر كردن كه شد تقريبا همين چيزي كه هست .
    در ضمن چون چيزي تحت نام بست فلزي هم نداشتن از يوقه هاي نخي براي كشيدن پوست ها استفاده ميكردن .
    پس با اين اوصاف نميشه Bangos را جدا از ‍Congas دونست اشتباهي كه خيلي از پر ادعاهاي اين ساز ميكنن .(هرچند ريتم هاي زيادي هستند كه نياز به صداي زير بيش از حد ندارن كه حتي اونها هم با تركيب با آلات ديگه مثل تامبورين ها ، شيكرها يا كاوبل ها زينت ميگيرن )

از زحماتي كه براي اين سايت ميكشي خيلي تشكر ميكنم
    به خدا من دوستت دارم اميد جون يه موقع فكر بد به سرت نزنه

5. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    مرسي از توضيحاتتون نظرتون در مورد gongitas چيه ؟
    اون رو در كدوم مجموعه ميبينيد ؟

6. mdcomputer

mdcomputer عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    gongitas ?
    اگه منظورتون گوانتوس هستش كه خوب ايشون يكي از سريعترين دو ضرب نوازان دنيا هستن كه توي برزيل زندگي ميكنه سبك ساز زدنش هم به نحويه كه اول فكر ميكني داره ريتم لنگ ميزنه در صورت كه اين طوري نيست داره از همون تكنيك تو - هيل كه هيدالگو هم زياد استفاده ميكنه با سرعت واقعا سريع استفاده ميكنه .
    اتفاقا يدونه فيلم ازش دارم كه داره اين تكنيكشو اجرا ميكنه ، اگه رسيدم آپش ميكنم كه حتما ببينيد.

7. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    نه دوست عزيز ..:d
    منظورم من ساز congitas هستش .
    و نه نوازنده ايي به اين اسم.!!!

8. Shank

Shank Banned

امتیازات:
    +677 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام آقا امید...
    ببخشید که توی این تاپیک می پرسم نمیدونم جاش اینجاست یا نه؟؟؟
    من گیتار کار می کنم(حدودا تازه کارم)
    و دوست دارم یه ساز کوبه ای رو هم در آینده شروع کنم...
    و به congaیا همون تومبا و درام علاقه ی شدیدی دارم ولی خب فضای مناسب و بودجه ی کافی برای درام ندارم
    و قصد شروع تومبا رو دارم...
    می خوام بپرسم که خرید این ساز برای شروع تو چه قیمتی مناسبه؟؟؟فکر می کنم 500 تا 600 مناسب باشه...
    اگه بخوام شروع کنم میتونم اول یه ست 2 تیکه ولی با کیفیت بگیرم و به مرور ارتقا بدم به 4 تیکه؟؟؟یا بهتره با 4 شروع کنم؟؟؟(منظورم اینه که توی یه مدت کم ارتقا بدم)
    این ساز روی گیتار اثر منفی نداره؟؟؟
    از چند نفر پرسیدم میگن که به افزایش سطح ریتم نوازی هم کمک می کنه...ولی دوست دارم نظر شما رو بدونم...
    خیلی ممنون...

9. asgharf

asgharf عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام خدمت مدیریت محترم و دوستان عزیز
    من تازه با این سایت اشنا شدم و ثبت نام کردم ، خداییش با توجه به موضوعاتی که داره فکر میکنم سایت خوبی باشه .
    ولی در جواب دوستمون (مدیریت محترم) در مورد ساز کنگیتاس ساز ه عالیه با جسه یا بدنه کوچکتر نسبت کنگا و صدای زیر تری نسبت به کنگا داره .
    در جواب دوم به دوستم shank ببین عزیز اگه میدونی واقعا عاشق و علاقه شدید و استعداد بالا به این ساز داری رو به این ساز ببر چون خیلی ها بودن رو به این ساز آوردن و خسته شدن . اگه میخواهی سازی هم بخری، فکر میکنم با 150/000 هزار تومان هم بشه خرید ( البته دست دوم ) برای شما که مبتدی هستی ، چون نمیتونی پوست رو جا بندازی و اون صداهایی رو که میخوای ازش بگیری .
    با تشکر

10. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    ممنونم از توضیحاتتون و اضافه کنم که بدنه اون کاملا شبیه conga کوچیک شده هستش.
    اگه لازم بود بفرمائید تا عکسی از کنگیتاس خودم براتون قرار بدم.

11. asgharf

asgharf عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام جناب آقای مدیر
    ممنون میشم اگه عکس بذارید ، فکر کنم اگه یه تاپیک جداگانه برای کنگیتاس باز کنیم عالی بشه .
    با تشکر

بارگذاری...