آرپژ گیتار پاپ

شروع موضوع توسط hamidrezakh ‏17/8/13 در انجمن گیتار

تاپیک آرپژ گیتار پاپ تالار گیتار در persian-music.org.

1. hamidrezakh

hamidrezakh عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    سلام خدمت همه دوستان عزیز

اگه امکانش هست یه لطفی بکنید و آرپژهای گیتار پاپ که در آهنگ های مختلف استفاده میشه برام قرار بدید...

متشکر

:smile (74)::smile (74)::smile (74):{username}-{filename}{username}-{filename}{username}-{filename}{username}-{filename}{username}-{filename}{username}-{filename}{username}-{filename}{username}-{filename}{username}-{filename}

2. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    پاسخ : آرپژ گیتار پاپ

با نت خوانی آشنا هستی ؟

3. hamid_pe2

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:

البته شما باید چندتا آرپژ بصورت کلی یاد بگیرید بقیش خودت میتونی خلاقیت بخرج بدی ، لازمه که ذهنت آمادگی داشته باشه با آهنگ ها و سبک هایی که میشنوی حس بگیره اونوقت خودت میتونی با توجه به ریتم ها نواختن آرپژ هاتو جابه جا کنی ، باید آنقدر به آهنگ نزدیک بشی که ذهنت بتونه آرپژ بسازه ، گیتار نوازی خیلی حس میخواد اینو فراموش نکن هیچوقت به دستهات نگا نکن سعی کن چشمات بسته باشه از ذهنت کمک بگیر و با احساس بنواز ، توی آرپژ نواختن حتما با ید ضزبه های قوی و ضعیف رعایت بشن اگه تمام نت هارو با یک شدت بنوازی هیچ احساسی توی نواختن شما بوجود نمیاد . فایل های زیادی واسه آرپژ هست میتونی ازشون یاد بگیری درکل میخواستم بگم که اگه خودت قدرت ساخت آرپژ پیداکنی خیلی پیشرفت کنی .

یه فایل pdf واست گذاشتم میتونه کمکت کنه :

Classical guitar in arpeggio

4. hamidrezakh

hamidrezakh عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0

با نت ها آشنا هستم.... ممنون دوست عزیز، کمک بزرگی بهم کردی
    :smile (2)::smile (2)::smile (2)::smile (2)::smile (2)::smile (2)::smile (2)::smile (2)::smile (2):

5. AMIR P

AMIR P عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio

سلام.اگه کسی گیتار رو از نت خونی یادنگرفه باشه باید از چه راه حلی استفاده کنی؟:smile (74):

6. hamid_pe2

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:

درود بر شما :

راستشو بخوای من الان نزدیک 11 سالی هست که گیتار میزنم ، بدون نت خوانی و کلاس آموزشی شروع کردم نت خوانی را یه مروری کردم درحد اینکه نت ها رو بخونم و بشناسم ولی نمیتونم از روی یک قطعه نت بنوازم چون خیلی کند هستم ولی اگه اون قطعه رو بشنوم بصورت گوشی سریع در حد 90 % مینوازم ، همراه آهنگ هایی که برای اولین بار میشنوم درحال بخش آهنگ همراهش بداهه نوازی میکنم و سریعا ملودی آهنگ را هم میگیرم ، ذهنم خیلی قوی شده بخاطر اینکه از همون اول با نوار کاست های آرمیک و اتمار لیبرت تمرین میکردم مثل : اولین باران ، بهار در پاییز و .. . . ، الان راحت اون قطعات رو مینوازم البته الان که فراموششون کردم اون موقه یادم بود چون چندسالی هست که گوششون ندادم الان دیگه مشکلات زندگی اومده اصلا وقت گوش دادن و حفظ قطعات رو ندارم . توی کنسرت های زیادی هم در سطح خوزستان لیدر گروه ها بودم .

اگه بخوای گوشی کار کنی باید سعی کنی آهنگ های گیتار بیکلام گوش بدی توصیه میکنم از کارهای اتمار شروع کنید چون قطعات تقریبا ساده و زیبایی هستن ، اول آهنگ رو بخوبی حفظ کن بعد آکورد های آهنگ رو دربیار ، بهترین کار اینه که آکوردها رو با کامپیوتر حالا یا ضبط کنی یا اگه با برنامه کار میکنی با real guitar یا Virtual Guitaristبچینی و در حال پخش ، ملودی هارو با ریتم تمرین کنی مطمئن باش گوشت خیلی قوی میشه و این اشتیاق رو پیدامیکنی که بیشتر به این کار بپردازی .
    سوال دیگه داشتی درخدمتم .

7. گل رز

گل رز عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0

سلام.برای یادگیری نت میتونی ازکتاب استفاده کنی.نت خوانی خیلی ساده است اما حوصله میخوادوتمرین زیاد می خواد.:smile (13):

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. آرپژ در موسیقی