موضوع جامع آخرین تجهیزاتی که خریداری کردید و نظر و گزارشی از عملکرد انها

شروع موضوع توسط Omid-Mohebbi ‏9/5/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک آخرین تجهیزاتی که خریداری کردید و نظر و گزارشی از عملکرد انها تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام دوستان.
    این موضوع رو ایجاد کردم که دوستان آخرین تجهیزات ( سخت افزار) که شامل کارت صدا. میکروفون. میدی کیبورد. پدها. و .... کلا هر چیزی که در استودیو مورد نیاز هستش رو اینجا بنویسند. و گزارشی هر چند مختصر در مورد اونها و نوع کارشون و میزان رضایتشون از اون تجهیزات رو بنویسند.
    میتونید سئوالاتتون رو هم در مورد خریدی که دوستان داشتند بیان کنید.
    البته فقط در مورد تجهیزاتی که اینجا نام برده شده . و در مورد مشاوره خرید در تاپیکهای وِیژه اون تجهیزات بحث کنید.
    میتونید قیمت خریداری شده رو هم اعلام کنید یا تاریخ خرید اونها رو. اما آدرس مکان فروشنده یا امثال این مطالب رو به دلیل مغایرت با قوانین سایت اینجا ذکر نکنید و اگه کاربری آدرس خواست میتونید با پیام خصوصی ادرس بدید.
    با تشکر

• خوشم اومد خوشم اومد x 12
  2. Saeed Canaan

Saeed Canaan Banned

امتیازات:
    +125 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    جناب محبی منظورتون تجهیزات جدید هست که به بازار میاد یا نه کلا؟

مثلا منظورتون اینه که من بگم از Alctron MC001 که تازه خریدم بیشتر از nova راضی هستم، البته Alctron MC001 برای محیط های کنترل شده بهتره تا nova
    و اینکه به دوستانی که house و trance کار میکنن بگم که طی یک سری بحث و تبادل نظر که با سایر دوستان داشتیم در مورد مانیتور های مختلفی که هر کدوممون داشتیم به این نتیجه رسیدیم که مانیتور من و یکی دیگه از دوستان یعنی bx 5و8a برای این سبک از همه مناسب تره و مدل هایی مثل hs50 و ms40 برای سبک های پاپ و راک و کلا آکوستیک، البته دلایلی هم بود که دیگه مربوط به این تاپیک نمیشه...

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. peymanmetalbaz

peymanmetalbaz عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    l من کارم بیشتر متاله و راک و سبک های تلفیقی مانیتورام Yamaha Hs 50 هستش ازش راضیم حتی به عنوان امپ گیتار الکتریک هم بعضی موقه ها ازش استفاده میکنم

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. erf_hs

erf_hs عضو سایت

امتیازات:
    +51 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools
    من تو سه ماه گذشته یه جفت BX8 خریدم که ازش خیلی راضیم صدای باس عالی ولی تو رنج بالا کم میاره
    برای جبران رنج بالا هم یه جفت MSP 5 خریدم که اون هم عالیه تو مید رنج و های رنج اصلا کم نمیاره و صدای فلتی داره
    برای میکس و مستر هم هدفون M Audio Q40 خریدم که هم صداش خوبه هم جنس بدنه ش خوبه اما کابلش واقعا افتضاحه تو 2 هفته
    کابل قطعی پیدا کرده توی فروم های خارجی هم نگاه کردم همه همین نظر رو دارن که از کمپانی مثل ام ائودیو واقعا بعیده . ولی یه خوبیه دیگه که داره اینه که کابل از هدفون جدا میشه و
    به راحتی میشه عوضش کرد اما اگه بتونید کابل 2 سر جک 3.5 پیدا کنین

- - - - - - - - - -

من تو سه ماه گذشته یه جفت BX8 خریدم که ازش خیلی راضیم صدای باس عالی ولی تو رنج بالا کم میاره
    برای جبران رنج بالا هم یه جفت MSP 5 خریدم که اون هم عالیه تو مید رنج و های رنج اصلا کم نمیاره و صدای فلتی داره
    برای میکس و مستر هم هدفون M Audio Q40 خریدم که هم صداش خوبه هم جنس بدنه ش خوبه اما کابلش واقعا افتضاحه تو 2 هفته
    کابل قطعی پیدا کرده توی فروم های خارجی هم نگاه کردم همه همین نظر رو دارن که از کمپانی مثل ام ائودیو واقعا بعیده . ولی یه خوبیه دیگه که داره اینه که کابل از هدفون جدا میشه و
    به راحتی میشه عوضش کرد اما اگه بتونید کابل 2 سر جک 3.5 پیدا کنین

5. erf_hs

erf_hs عضو سایت

امتیازات:
    +51 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools
    دوستان لطفا این تاپیک رو ادامه بدین به درد خیلی از ماها میخوره که نظراتمون رو در مورد تجهیزاتی که داریم یا داشتیم بگیم
    با تشکر از امید عزیز

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. musicsadaf

musicsadaf عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    سلام

من یه هدفون پشت بسته Audio Technica ATH-M35 گرفتم که ازش خیلی راضیم برای ضبط وکال گرفتم... اصلا نشتی صدا نداره.

یه کارت پروسسور UAD 2 DOU با 16 پلاگین فعال هم گرفتم الحق که به شفافیت میکس و مستر تاثیر داره کار کردن با پلاگین هاش با بقیه پلاگین ها فرق داره یعنی هم راحت تر هم استاندارد تره. :smile (35):

7. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    برای استودیو یه امپ هدفون Behringer گرفتم که چیزی برام به جز نویز زیاد نداشت
    همچنین یه میدی کنترلر M-Audio Keystation 88 ES گرفتم که اصلاً ارزش چنین هزینه ای رو نداشت، توی خونه Axiom دارم خیلی خیلی خیلی بهتر از اینه، هم کیفیت ساختش و هم کلاویه هاش

• خوشم اومد خوشم اومد x 7
    • موافقم موافقم x 1
  8. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    با سلام

برا استدیوم یه جفت مانیتور Alsis M1 Active MKII گرفتم که تا الان راضیم فقط یکم فرکانس های پایینش اذیت میکنه ولی بقیش خوبه

- - - - - - - - - -

با سلام

برا استدیوم یه جفت مانیتور Alsis M1 Active MKII گرفتم که تا الان راضیم فقط یکم فرکانس های پایینش اذیت میکنه ولی بقیش خوبه

9. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    ایمان جان مگه کلاویه های این دو مدل از یه جنس نیست؟؟؟واقعا فرق دارند با هم؟

10. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خوب نوبت خودم هم شد
    قبل از عید triton studio pro رو فروختم و یه میدی کیبورد oxygen 88 خریدم که بسیار هم راضی هستم.
    و همزمان با اون هم یه edirol pcr800 تهیه کردم برای نواختن درامز و لید
    دو هفته قبل هم یه korg nano pad2 به قیمت 200 هزار تومن تهیه کردم که برای نواختن درامز خوبه ( البته هنوز نواختن با کیبورد رو بیشتر دوست دارم چون درامزم رو همیشه یک برداشت و با هر دو دست میزنم خیلی با نانو پد ارتباط برقرار نکردم اما برخی از امکانات اون خیلی خوبه )
    قیمتها یه این شرح بود :
    اکسیژن 88 : 2400000 تومان
    ادیرول : 700 هزار تومان که از یکی از دوستان سایت خریدم.
    و آخرین خریدم هم دو عدد میکروفون shure sm57 هستش که تا دو روز دیگه از دوبی به دستم خواهد رسید.
    نکته تاسف بر اینه که قبلا سه دونه از همین sm57 رو از نمایندگی رسمی شور در دوبی خریدم هر دونه 90 تومن.( 375 درهم )
    اما این دو تای آخری رو با همون قیمت درهمی در دوبی پا در اومد هر کدوم 441000 تومن که تو تهران اصلی اون طبق گقته دوستان بالای 500 بود.

11. ostovar

ostovar عضو سایت

امتیازات:
    +54 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    با اجازه بزرگ تر ها .من نمیدونم به لطف خدا یه مقیتی پیش اومد چند تغییر ناگهانی داشتم .1.کارت صدای فوکوسرایت یو اس بی 6 داشتم که فوقلعاده ازش راضی بودم و فروختم فوکوسرایت پرو 40 خریدم که که خوشبختانه خوبه .یک جفت مانیتور ام اس 40 خریدم که برخلاف گفته بعضی از دوستان در سایت اونم راضی کننده بود 4.میکروفن ام اودیو لونا داشتم که با رود ان تی 2 عوض کردم که دیدم حجم صدای کمی نسبت به لونا داره ونویز محیط رو خیلی میگیره در کل به دلم نشسبید و دوباره معامله رو بهم زدم و میک خودمو پس گرفتم و خیلی هم راضی هستم .5.و یک هدفن کا 77 هم گرفتم که اونم تو میکس خیلی کمکم کرد 6.ممنون از این تاپیک خوبتون

12. Reza_54124

Reza_54124 عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    با سلام
    بنده هم 3 روز پیش پکیج ریزن 7 رو که به همراه کارت صدای بالانس بود رو از مالزی با مبلغ 2.268.000 تومان تهیه کردم البته به صورت مسافری پکیج به دست من رسید و فوقالعاده از این خرید راضی هستم . کارت صدای شرکت پراپلرهد با مبلغ 150 دلار بفروش میرسه که نسبت به قیمتش کارای خیلی خوبی داره و میشه گفت از جهاتی با کارت صداهای همچون avid fast track c400 برابری میکنه و در برخی موارد حتی برتری های هم نسبت به این کارت صدا با توجه به قیمت پایینش داره از بابت ریزن 7 هم که خیلی محاسن وجود داره و میشه به میکسر افسانه ای SSL 9000k analog mixing desk با امکان پارالل چنل و باس چنل اشاره کرد مزایا زیادی در این نسخه وجود داره که در این پست مجالی برای توضیح نیست و از حوصله مطلب خارجه فقط میشه به این گزینه ها اشاره کرد اکولایزر گرافیکی همراه با انالیزر قابلیت آدیو کوانتایز و تایم استرچ برای سینک کرد فایل صوتی که در برنامه لوجیک هم وجود داره و امکانات زیاد دیگه . 800 $ هم برای برخی پلاگین های شرکت های مختلف از جمله soft tube - u-hi و غیره هزینه کردم که همه ی اونها به عنوان رک اکستنشن در برنامه ریزن باز میشن در کل از خریدم فوقالعاده راضی هستم و احساس نیاز به سخت افزار ها و سایر چیزها برای من به حداقل خودش رسیده . یک میدی کنترلر M-Audio Axiom AIR 49 هم با مبلغ 1.550.000 تومان از همون مالزی تهیه کردم که نسبت به مدل قدیمی تر اون یعنی axiom pro برتری های داره میدی کنترلرهای شرکت m-audio سری axiom به ترتیب به این شکل قرار میگیرن از قدیم به جدید axiom-axiom pro - axiom air سری axiom air نسل سوم و جدید ترین مدل شرکت m-audio در سری axiom هست از نظر بنده امکانات خیلی عالی این میدی کنترلر دارا هست که به شما در راحتی و سرعت انجام پروژه کمک به سزایی میکنه
    موفق و پیروز باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  13. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    آخرین خریدی که هفته ی پیش انجام دادم یک عدد کانکتور XLR از برند neutrik بود که به مبلغ 4.700 تومن خریداری شد و شدیداً راضی هستم!

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  14. Saeid Khalighi

Saeid Khalighi عضو سایت

امتیازات:
    +98 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio, StudioOne
    سلام..

چند روزی میشه که Profire 610 رو گرفتم..

توی این چند روزه با یه دونه میک بهرینگر B2 و محیط غیر آکوستیک ضبط میکردم و واقعا خوب بود نتیجه..

در حال حاضر با استفاده از پورت فایروایر آنبورد مادربوردم که چیپش VIA هست اون رو وصل کردم و استفاده میکنم ازش و هیچ مشکلی نداشتم..

برای ضبط واقعا خوب عمل میکنه .. درایورها بی مشکل روی ویندوز 7 کار میکنن.. و خروجی ها کیفیت بسیار خوبی دارن..

واقعا راضیم..

15. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    آخرین تجهیزاتی که خریداری کردید و نظر و گزارشی از عملکرد انها-mic.jpg
    خوب اعضای جدید استودیو هم از راه رسیدن
    به جز یه دونه اس ام 58 که متعلق به یکی از دوستان هستش مابقی مال خودم هستند.
    و قیمت هر کدوم تقریبا 150 تومن از تهران ارزونتر در اومد

• خوشم اومد خوشم اومد x 7
  16. music2music

music2music عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    سلام خدمت اساتيد ...
    منم يه كارت صداي motu 828mk3 گرفتم كه شديدا راضيم و همچنين اما جديدا از مانيتورهام كه ياماها hs80 هستن اصلا راضي نيستم و ميخوام alessis بردارم چون سبك من بيشتر الكترونيكه و ياماها اصلا توي اين سبك جوابگو نميتونه باشه

17. mrk_music

mrk_music عضو سایت

شغل :
    ترانه سرا و میکس و مستریگ
    امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوستان بنده میخوام با هزینه تقریبا 2 میلیون تجهیزات استودیو بگیرم

بعنی میکروفون و کارت صدا و مانیتور
    یه سری تجهیزات دست دوم گیر اوردم که مدل و قیمتشو براتون می زنم ببینید ارزش خرید داره یا نه ؟!!!
    Speaker :Alesis M1 Active MKII prc:1.100.000
    Soundcard: FAst Track Pro prc:550.000
    Mic :Alectron MC002 prc :300.000
    سبک کاریم بیشتر پاپ هستش البته House , Trance هم کار میکنم
    محیط هم غیر آکوستیکه

البته این تجهیزات رو از مغازه دار قرار بخرم و 1 ماه مهلت تست و
    6 سال هم گارانتی داره

تو همین رنج قیمت یا پایینتر کسی پیشنهادی داره لطفا دریغ نکنه
    خواهش میکنم راهنماییم کنید

18. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سئوالتون به این تاپیک ربط نداره دوست عزیز
    در تاپیک مربوطه بپرسید.

- - - - - - - - - -

دیروز یه پیانو الکتریک korg lp350 برای پسرم تهیه کردم به قیمت 4185000 تومان به رنگ سفید.
    کلاویه های خوبی داره با 30 تا صدا و امکان ترکیب دو صدا و البته قابلیت ترانسپوز و مترونوم.
    امیدوارم علاقه ایی که به یادگیریش داره همچنان پایدار بمونه :
    http://www.korg.com/lp350

19. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    من هم یه کارت صدای Profire610 داشتم که با راهنمایی ایمان جان رفتم یه Liquid56 Focusrite خریدم و خیلی خیلی ازش راضی هستم هم از لحاظ dsp های خوبی که داره + قیمتش. اخیرا هم که رفته بودم جمهوری این مدل فوکوس رایت رو خیلی کم داشتن .

20. افشین

افشین عضو سایت

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام به همگی.منم حدودا یه ماهی میشه کهAxiom 61g2گرفتم که کلا خیلی باحاش حال میکنم خیلی کلاویه های خوبی داره البته از نظر من.برای من که خوبه این دستگاه

بارگذاری...