توضیحات تکمیلی
این ویدئو معرفیِ نرم افزار نُت نویسیِ StaffPad هست.
با توجه به شناختی که همه ی ما کم و بیش از نرم افزارهای نُت نویسی داریم (از جمله سیبلیوس، نُوشن، فیناله، کرشندو، دوریکو . . .)، StaffPad اومده کلاً زمین بازی رو عوض کرده. به این شکل که دیگه یوزر نیازی به استفاده از ماوس نداره. این اپلیکیشن برای استفاده از مانیتورهای تاچ اسکرین و تبلت ها طراحی شده و با استفاده از قلم دیجیتال کار نُت نویسی انجام میشه.

در StaffPad با استفاده از قلم دیجیتال، نُت ها بصورت دست خط نوشته میشن، که بعد خود اپلیکیشن اونها رو بلافاصله تغییر میده به شکل گرافیکیِ چاپی. ضمن سرعت و سهولت در کار، امکانات جانبیِ فوقالعاده ای داره. از جمله اینکه اگر نوازنده یا هرکس دیگری که ورژنِ Reader این اپلیکیشن رو در تبلت خودش نصب داشته باشه، نویسنده با دراپ کردنِ پارتی که در آیپد خودش نوشته، میتونه اونو به تبلت نوازنده(ها) منتقل کنه و دیگه حتی نیازی به پرینت روی کاغذ هم نیست! حتی اگر نویسنده تغییراتی هم در پارتی که نوشته بده، اون تغییرات درجا بصورت ریل تایم در تبلتِ نوازنده ای که قبلاً پارت رو از نویسنده گرفته، اتفاق می افته (در ضمن ورژن Reader این اپ مجانی هست). StaffPad قابلیتِ اکسپورت پروژه بصورتِ MIDI، آدیو و PDF با تعیینِ اندازه های مختلف کاغذ هم داره. ضمن اینکه یوزر میتونه بدون گرفتنِ خروجی، شیت ها رو مستقیم از آیپد خودش بلوتوث کنه به پرینتر و نسخه های کاغذیِ چاپ شده رو از پرینتر دریافت بکنه. من چند ماه پیش StaffPad رو برای آیپدم خریدم، فوق العاده کارآمد هست. یعنی از کلیک کردنِ مداومِ ماوس نجاتم داد! هرچند که نرم افزار نُت نویسیِ Crescendo رو هنوز در کامپیوتر خودم دارم.

StaffPad برای نوآموزان و دانشجویانی که نوشته ی خودشون رو میخوان بشنوند و چک کنند، "پلِی بک مُد" هم داره. برای سمپل های لایبرریِ سازها در پلِی بک مُد، کمپانیِ آلمانیِ Orchestral Tools همکاری داشته.

این اپلیکیشن در واقع در سال 2015 برای استفاده در سیستم های ویندوز با مانیتور تاچی و تبلت های ویندوزی ساخته و رلیز شد. بعد از 5 سال، از فوریه ی سال 2020 در اپستور برای استفاده در آیپد هم رلیز شد.

این اپلیکیشن جایزه ی سالانه ی بهترین طراحی نرم افزار Apple Design Award سال 2020 رو دریافت کرد.
  • تشکر
واکنش‌ها: Light
هنوز پاسخی ارسال نشده است.

اطلاعات کلی رسانه

دسته‌بندی
تکنیک های کاربردی
ارسال توسط
Farhood
تاریخ انتشار
بازدید
111
نظرات
0
امتیاز کاربران
0.00 star(s) امتیازها 0

اشتراک‌گذاری این رسانه