آخرین ارسال‌ها
Farhood

Music for Hope

توضیحات تکمیلی
در حالیکه خیابانهای اروپا خلوت ترین لحظات خودشون رو در تاریخ دارن طی میکنن؛ کلیسای جامع Duomo از شهر میلان ایتالیا با همکاری شهرداری و چند کمپانی و لیبل موسیقی ایتالیایی؛ از آندره بوچلی دعوت میکنن که با متقارن شدن عید پاک؛ قطعاتی رو در میلان اجرا کنه (هفته ای که گذشت عید پاک بود). این اولین اجرای زنده ی آندره بوچلی هست که در خلوتیِ کامل شهر و بدون حتی یک بیننده اجرا میشه. خلوتی ای که بیشتر شبیه زمان جنگه. هر چند که بوچلی نابیناست و تصویری از روبروی خودش نداره.

آندره بوچلی با اعتقاد به دعای جمعی در عید پاک؛ تمام مردم دنیا رو به امید و عشق دعوت میکنه و تجدید دوباره ی زندگی عادی رو به هبوط دوباره ی عیسی پس از به سلیب کشیده شدن تشبیه میکنه. در این ویدیو بوچلی چند اجرای زنده بزبان ایتالیایی در داخل همون کلیسای جامع Duomo انجام میده (که من اونها رو در ویدیو ادیت کردم) و بعد آخرین اجراش رو میره بیرون کلیسا انجام میده؛ بدون هیچ شنونده ای. اون هم جایی که همیشه شلوغ ترین نقطه ی شهر بود.

این آخرین قطعه که در بیرون اجرا میکنه؛ قطعه ی معروف مذهبیِ Amazing Grace هست که به زبان انگلیسیه. این قطعه حدود 300 سال پیش سروده شد که از معروف ترین و خاص ترین قطعات مذهبی بزبان انگلیسی محسوب میشه. این قطعه گرچه در انگلیس سروده و نوشته شد؛ ولی طی 150 سال اخیر در امریکا بیشتر از اروپا محبوب شد. مخصوصاً بین سیاهان امریکا که در هر مراسم مذهبی حتماً اینو باید بخونن. حالا در این ویدیو بوچلی این قطعه ی انگلیسی رو با یک حرکت سمبلیک رو به بیرون از کلیسا با انگیزه ی اجرا برای تمام جهانیان (نه فقط ایتالیا) اینو میخونه و تصاویری از خلوتی سایر شهرهای اروپا هم نشون داده میشه.
در ضمن در تهیه ی این پروژه خود یوتیوب هم سهیم بوده.

این ویدیو در همون سه ساعت اولِ آپلود؛ بیش از 10 میلیون بازدید پیدا کرد! من بارها Amazing Grace رو شنیدم؛ بارها اجراهای بوچلی رو دیدم و شنیدم؛ بارها ویدیو از بوچلی دیدم؛ ولی این ویدیو یه طور خاصی دردناک بود. بوچلی نابینایی که برای «هیچکس» میخونه و برای سکوت؛ سکوت رو میشکنه تا پیام امید بده به کسانی که اونها رو نمیبینه. نه قبلاً میدید و نه الآن میبینه.
  • تشکر
واکنش‌ها: Mehdikhodaei, Light و pe32_64

اطلاعات کلی رسانه

دسته‌بندی
کنسرتها
ارسال توسط
Farhood
تاریخ انتشار
بازدید
116
نظرات
1
امتیاز کاربران
0.00 star(s) امتیازها 0

اشتراک‌گذاری این رسانه

بالا