Farhood

Martin Miller Band - Easy Lover - Phil Collins

معرفی یک بند راک متفاوت از آلمان
توضیحات تکمیلی
ویدئویی که میبینید کاور Easy Lover فیل کالینز هست با اجرای Martin Miller و اعضای گروهش. این گروه بعنوان یک بند موسیقی بطور رسمی ثبت نشده. هر سال دو سه بار کنار هم جمع میشن، یکسری کار کاور اجرا میکنن، خودشون کار تصویربرداری و ادیت رو انجام میدن و در نهایت هم خودشون ویدئوها رو در یوتیوب آپلود و مدیریت میکنند. برای همین این گروه بیش از 20 نفر عضو ثابت و متغیر داره که بطور غیر رسمی فعالیت میکنند، بدون اینکه درآمدی از این اجراهاشون حاصل کنند! بیرون از این دو سه بار اجرای سالانه، هرکدومشون سر حرفه ی خودشون مشغول هستند.

خود Martin Miller در واقع مدرس گیتار در یکی از معتبر ترین مدارس موسیقی لایپزیک آلمان هست. چند سال پیش کمپانی گیتار Ibanez امضای Martin Miller رو در یکی از مدلهای گیتار خودش منتشر کرد. Miller گیتاریست فوق العاده ایه و یک آلبوم انفرادی هم داره که بطور رسمی منتشر شده.

یکی از نکات جالبِ اینها در اجراها و تصویربرداری ها، دیده شدنِ تصویربردارها هست. شاید فکر کنید که این چه ربطی به کار موسیقیشون داره! و یا بعنوان یک نکته ی منفی برای این گروه در نظر بگیرید. ولی همین دیده شدن تصویربردارها اعتبار اجرای زنده به معنی واقعی رو برای اونها تضمین میکنه. خیلی از بندهایی که الآن به این شکل کار میکنن، در واقع کارشون لایو حقیقی نیست و از ویدئوهای اونها پیداست که بصورت مقطّع موسیقی رو اجرا کردند و تصویربردار هم در چندین برداشت تصاویر رو گرفته، و در انتها هم تصویرها رو پشت هم ادیت کرده بطوری که کلّ اجرا یکنواخت بنظر میاد. ولی گروه Miller تصویربردارها رو بطور آزاد در جلوی لنز قرار داده و شما میتونید کات های تصویریِ انجام شده رو تعقیب کنید و ببینید که اجرا بطور تک برداشتی و کاملاً لایو انجام شده.

همونطور که در ویدئو دیده میشه، سه تصویربردار سیار، یک تصویربردار ثابت و چند دوربینِ فیکس شده روی پایه دارند که کلّ تصاویر رو میگیرند و در انتها هم بعد از ادیت، میشه این ویدئویی که الآن میبینید.

توان اجرایی نوازنده های این گروه فوق العاده است. من همین ویدئو رو که برای اولین بار دیدم شوکه شدم! چون اجراشون هیچ کم و کسری از خود فیل کالینز و گروهش نداره. و جالب تر اینکه زمانی که فیل کالینز و فیلیپ بِیلی اینو خوندن و رلیز شد، هیچکدوم از اعضای این بند Miller هنوز بدنیا نیومده بودند! اینها یک کاور 23 دقیقه ای مِدلی از کوئیین هم انجام دادند که فوق العاده است.

طی سالهای اخیر تعداد این نوع گروه ها زیاد شده. اعضا بطور معمول سر کار شخصیِ خودشون هستند، و فقط چند جلسه در سال دور هم جمع میشن و بدون اهداف مالی، بطور آزاد (بدون ارتباط با برندها و کمپانی ها) موسیقیِ زنده کار میکنند، که معمولاً هم فقط ویدئوهاشون در نِت پخش میشه، نه اینکه تماشاگر زنده داشته باشند. از اینها در اینجا تحت نام session band اسم برده میشه. سابق بر این، روال کار گروهها به این شکل بود که چند نفر نوازنده و خواننده دور هم شروع میکردند به کار و تمرین، بعد وقتی به یک مرحله ی کیفی میرسیدند، با کمپانی ها ارتباط میگرفتند و اونها هم با توجه به معیارها و استانداردهای این بیزنس، اونها رو بعنوان بند تبلیغ میکردند، بطور رسمی معرفی میکردند، راه های شهرت رو براشون باز میکردند و شروع میکردند با اونها بستنِ قرارداد برای آلبومها، کنسرت ها و موزیک ویدئوها و غیره. ولی الآن از آنجاییکه تولید و اجرای موسیقی از طریق اینترنت اشباع شده، و شنونده ها گزینه های بسیار زیادی دارن، کمپانی ها مثل سابق روی هیچ گروهی بعنوان "بندِ موزیک" نمیتونن سرمایه گذاری بکنن، و نتیجه این میشه که بهترین نوازنده ها و خواننده ها بطور مستقل دست به اجراهای پراکنده ی بدون درآمد میزنن. مثلاً همین گروه Martin Miller اگر با همین توانایی، 20 سال پیش کار میکردند، مثل بمب صدا میکرد و بدون شک الآن یکی از بندهای راک شناخته شده ی جهانی میشدند و دیگه نیازی نداشتند که "کاور" بکنند؛ کارهای اورجینال پروداکشن میکردند.
  • تشکر
واکنش‌ها: Light
هنوز پاسخی ارسال نشده است.

اطلاعات کلی رسانه

دسته‌بندی
کنسرتها
ارسال توسط
Farhood
تاریخ انتشار
بازدید
38
نظرات
0
امتیاز کاربران
0.00 star(s) امتیازها 0

اشتراک‌گذاری این رسانه