Farhood

Jonathan Okseniuk

توضیحات تکمیلی
وقتی یک همچین ویدئویی میبینیم، معمولا چیزی بیشتر از یک شیطنت کودکانه به چشممون نمیاد. بچه ای که احتمالا حرکات یک رهبر ارکستر رو دیده و الان داره ادای اونو درمیاره و آخرش هم میخوره زمین و میخنده! ولی داستان متفاوت تر از این حرفهاست.

این بچه که در این ویدئو 3 سال داره، الآن 13 سال داره و مدرس مبانی رهبری ارکستر در یک مدرسه موسیقی در آریزوناست. مادرش در یک مصاحبه ی تلویزیونی میگه: «جاناتان در سنّ کوچک، قبل از اینکه جایی رهبر ارکستر دیده باشه، با شنیدن موسیقی کلاسیک شروع میکرد رهبری کردن. اولین بار ۱۸ ماهه بود که ویولن اسباب بازی رو از نزدیک دید و طوری دستش گرفت که انگار قبلا با ویولن آشنایی داشته! ما هم بلافاصله دنبال معلم ویولن گشتیم که خیلی سخت بود. چون معلمین ویولن هنرجوی زیر دوساله قبول نمیکردند! سه ساله بود که تمام سازهای ارکستر رو با گوش تشخیص میداد.»
در این ویدئو اگه خوب دقت کنید سازها رو با شنیدن اسم میبره:
ویدئوی 3 سالگی

این بچه آموزش اکادمیک ویولن و رهبری رو از سه سالگی شروع میکنه. در این دو ویدئو مربی رهبری ارکستر رو میبینید که با اون کار میکنه:
ویدئوی 1
ویدئوی 2

جاناتان از هفت سالگی بطور رسمی روی استیج قطعات کلاسیک رو رهبری و ارایه پرفورمنس برای عموم کرد. برای تسلط به ارکستر کلاسیک؛ پیانو رو هم شروع کرد که طی یک سال و نیم مسلط شد به نوازندگی آثار شوپن.

تسلط جاناتان به نوازندگی ویولن رو در 9 سالگی میتونید در این ویدئو ببینید؛ با اجرای یک قطعه ی سخت از ادوارد لالو:
ویدئوی 3

چیزی که من الان دارم بهش فکر میکنم اینه که «تا حالا چند مورد بچه ی با استعداد در موسیقی از نزدیک دیدیم ولی با جدّی نگرفتن و بی اعتنایی به گرایش بچه استعدادشو سوزوندیم؟» البته مخاطبین سوالم بیشتر پدر و مادرهاست. اونهاییکه بچه بزرگ کردند. میانگین نرخ آماری نوابغ و کودکان مستعد موسیقی در تمام دنیا یکسان هست. اینطور نیست که بخوایم فکر کنیم که درصد نوابغ در فلان منطقه از کره زمین بیشتر، و در جای دیگه کمتره! پس چرا در کشورهایی مثل ایران مدرس سیزده ساله ی رهبری ارکستر نداریم؟ من جواب نمیدم تا خودتون بهش فکر کنید!
  • تشکر
واکنش‌ها: saeid.mgh
هنوز پاسخی ارسال نشده است.

اطلاعات کلی رسانه

دسته‌بندی
ویدئوها و تصاویر جالب و دیدنی
ارسال توسط
Farhood
تاریخ انتشار
بازدید
274
نظرات
0
امتیاز کاربران
0.00 star(s) امتیازها 0

اشتراک‌گذاری این رسانه