Farhood

John Williams

توضیحات تکمیلی
این ویدئوی 11 دقیقه ای بخش "جان ویلیامز" از مستند Score هست.
در این ویدئو از شروع کار جان ویلیامز صحبت میشه که با ساختن موزیک دراماتیک بر پایه ی جز شروع کرد. از موزیک فیلم "آرواره ها" (Jaws) صحبت میکنن که حرکت خلاقه ای در زمان خودش محسوب میشد. جان ویلیامز میگه: "اولین بار که تِم آرواره ها رو پیش خود اسپیلبرگ (کارگردان فیلم آرواره ها) با پیانو نواختم، اون گفت این دیگه چه شوخی احمقانه ایه، من یه فیلم جدی ساختم!! بعد که با ارکستر اجرا شد اسپیلبرگ گفت اوه! فیلم من دوباره متولد شد!".
در این ویدئو از موزیک اولین فیلم جنگ ستارگان صحبت میکنن (1977) که در اون زمان جایگاه ویژه ای به ارکستر کلاسیک برای استفاده ی موزیک دراماتیک داد. از موزیک سوپر من و ایندیانا جونز هم صحبت میکنند تا اینکه نوبت میرسه به بررسی فیلم E.T با یک موسیقی شاهکار برای تمام دورانها. بد نیست بدونید که موزیک دو سکانس آخر فیلم E.T جزو برنامه های درسی کلاسهای رشته موسیقی فیلم در مدارس موسیقی هست.
این آهنگساز 88 ساله در طول دوران حرفه ای تا الآن 52 بار نامزد اسکار شده که 5 بار موفق به دریافت جایزه شده. جان ویلیامز تنها شخص تاریخ سینماست که بیشترین نامزدی رو از اسکار داشته (52 بار). ولی اسکار، اول و آخر جشنواره ها نیست. از جشنواره بفتا 16 بار نامزدی داره با 7 بار دریافت جایزه، از گلدن گلاب 26 نامزدی داره با 4 بار دریافت جایزه، از گرَمی 68 بار نامزدی داره با 25 بار دریافت جایزه و از Emmy Awards هم 16 بار نامزدی داره با 7 بار دریافت جایزه. یعنی تا الآن کلاً 178 بار نامزد دریاف شده و 48 بار هم برنده ی جایزه بوده!
به به عالی استاد ... من اتفاقا قبلا دیده بودم این مستند را ، دقیقا بیشترین قسمت این مستند هم ، اگر اشتباه نکنم ! در مورد جان ویلیامز صحبت میکنه .
که واقعا هم ؛ این آهنگساز عجیب آهنگسازیه :)
 
  • تشکر
واکنش‌ها: Farhood
به به عالی استاد ... من اتفاقا قبلا دیده بودم این مستند را ، دقیقا بیشترین قسمت این مستند هم ، اگر اشتباه نکنم ! در مورد جان ویلیامز صحبت میکنه .
که واقعا هم ؛ این آهنگساز عجیب آهنگسازیه :)
در مورد جان ويليامز و كارهاش فقط همين يازده دقيقه هست.
 
  • تشکر
واکنش‌ها: m.Ali

اطلاعات کلی رسانه

دسته‌بندی
ویدئوها و تصاویر جالب و دیدنی
ارسال توسط
Farhood
تاریخ انتشار
بازدید
376
نظرات
2
امتیاز کاربران
0.00 star(s) امتیازها 0

اشتراک‌گذاری این رسانه