آخرین ارسال‌ها
Farhood

Jingle Bells - Mormon Tabernacle Choir

توضیحات تکمیلی
اجرای متفاوت Jingle Bells با گروه کُر باشکوه Mormon Tabernacle Choir.
این گروه که 360 ووکالیستِ عضو داره، از عظیم ترین و قدیمی ترین گروه های کُر کلاسیک در امریکاست. این گروه در سال 1847 پایه گذاری شد و تا الآن همچنان فعال هست. این گروه کُری هست که جان ویلیامز برای موزیک فیلم «نجات سرباز رایان» از اون استفاده کرده.
اما یک تفاوت عمده بین این گروه و سایر گروه های کُر کلاسیک وجود داره. Mormon Tabernacle Choir یک گروه کُر با بیس مذهبی بوده و هنوز هم هست. هر ووکالیستی که بخواد عضو این گروه کُر بشه، جدای از تخصصی که لزوماً در کارش باید داشته باشه، باید از قبل عضو کلیسای LDS بوده باشه. کلیسای LDS در واقع مربوط به فرقه ی مورمن ها (Mormon) هست. در واقع از ووکالیست ها گرفته تا تمام نوازنده هاییکه در این ویدئو میبینید، همه مسیحیِ مورمن هستند. شاید در مورد مورمن ها اطلاعاتی نداشته باشید. مورمن ها فرقه ای از مسیحت هستند که تفاوتهای آیینیِ بیشتری در مقایسه با سایر فرقه های مسیحیت دارند. مثلاً پیرو آیین مورمن ها، ازدواج
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
آزاد هست! همینطور به داشتن اولاد زیاد تاکید میشه. ممنوعیت نوشیدن الکل و عدم استفاده از مواد اعتیاد آور حتی سیگار، عدم هرگونه ارتباط جنسی خارج از ازدواج، و تاکید شدید بر عفت زنان از تفاوتهایی هست که مورمن ها رو با سایر فرقه های مسیحیت متمایز کرده. این فرقه کلاً حدود 15 میلیون پیرو در دنیا داره که مرکز تجمع اونها و همینطور معبد و کلیسای مرکزی اونها در ایالت یوتای امریکا هست.
  • تشکر
واکنش‌ها: Yo3fM و stefan
یاد دین خودمون افتادم.میگذاشتن مسیحیت اسلام بهتر نبود؟! :sneaky:
 
"مثلاً پیرو آیین مورمن ها، ازدواج
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
آزاد هست! "

خیلی‌ وقت هست که "Polygamy" توئ آمریکا غیر قانونی هست. هیچ جایی‌ نمیتونی‌ بری و همزمان با نفر سوم ازدواج قانونی‌ بکنی‌.


این هم `official policy` کلیسای LDS:

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

این هم توضیح بیشتر از وبسایت رسمی‌ LDS

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
..................

با اینکه سالها به این choir گوش دادم هیچ وقت قانون حاشو نخونده بودم، که الان این کار رو کردم. جالب اینجاست که هیچ کدوم از این خواننده‌ها پول نمیگیرن و کل این choir داوطلب هست! خواننده‌های جدید هم مثل اینکه باید بین ۲۵ و ۵۵ سال باشن.

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
 
عاشق موسیقی ارکسترالم . حتی موسیقی ایرانی هم بیشتر سمفونیک دوست دارم ( مثل موسم گل محمدرضا درویشی یا هزاردستان مرتضی حنانه )
اوج شکوه و زیبایی ... ممنون از اشتراک این ویدیو
 

اطلاعات کلی رسانه

دسته‌بندی
کنسرتها
ارسال توسط
Farhood
تاریخ انتشار
بازدید
123
نظرات
3
امتیاز کاربران
0.00 star(s) امتیازها 0

اشتراک‌گذاری این رسانه

بالا