Farhood

JAWS by John Williams

توضیحات تکمیلی
45 سال پیش وقتی جان ویلیامز این موسیقی رو برای فیلم "آرواره ها" (Jaws) ساخت، هیچکس حدس نمیزد که این موسیقی بعنوان یکی از متفاوت ترین و خلاقه ترین کارهای موسیقی فیلم در تاریخ ماندگار خواهد شد. این موسیقی همون سال بازخوردِهای بسیار مثبتی از محافل اکادمیک در یافت کرد. موسیقی این فیلم به نوعی سکوی پرشی برای خود جان ویلیامز هم بود. گرچه جان ویلیامز چند سال قبل از اون، موسیقی قابل توجهی برای فیلم "ویولون زن روی بام" ساخته بود، ولی پَرشی براش محسوب نشده بود.

جان ویلیامز در مورد تِم اصلیِ این موسیقی میگه: "وقتی تم این موسیقی رو برای استیون اسپلبرگ (کارگردانِ فیلم) با پیانو در کنارش نواختم، استیون گفت: مسخره کردی؟! این دیگه چه شوخی ایه؟ من یک فیلم جدی ساختم . . . ولی بعد از شنیدن موسیقیِ کامل با ارکستر گفت: هیچ موسیقی ای بهتر از این نمیشد، جان"!

این فیلم که با بودجه ی 9 میلیون دلار ساخته شده بود، در ماه اولِ اکران بیش از 120 میلیون دلار فروش کرد! فروش کل این سالها تا الآن بیش از 470 میلیون دلار بوده.

موسیقیِ فیلم آرواره ها از همون سال 1975 تا الآن اجراهای زیادی با ارکسترهای مختلف جهان داشته. ویدئوی بالا اجرای 2019 هست که با ارکستر وین در اتریش با رهبریِ Keith Lockhart نواخته شده.
هنوز پاسخی ارسال نشده است.

اطلاعات کلی رسانه

دسته‌بندی
ویدئوها و تصاویر جالب و دیدنی
ارسال توسط
Farhood
تاریخ انتشار
بازدید
299
نظرات
0
امتیاز کاربران
0.00 star(s) امتیازها 0

اشتراک‌گذاری این رسانه