آخرین ارسال‌ها
Farhood

Jam Session

یک پرفورمنس خوب از یک کار Smooth Jazz بسیار زیبا و در عین حال ساده و دور از شلوغی، با یک ویدئوی نه چندان خوب. هیچ توضیحی در باره ی این قطعه داده نشده، ولی به نظر نمیاد کاور باشه. فقط نوشته شده بود: Jam Session که ظاهراً اسم این قطعه است. نوازندگی برای این سبک نه تنها نیازمند تسلط به نوازندگی Improvise داره، بلکه ذهنیت نوازنده هم در خلق فضای Jazz اهمیت زیادی داره. مخصوصاً برای نوازندگانی که در ایران بزرگ شدند که به ندرت از این سبکها گوش داده میشه. در این ویدئو گیتار رو حسین منتظری، الکتریک پیانو رو محمد قنبرپور (@nkaq) و ایمان تخمیری هم درامز رو با کیبورد میزنه. نواختن درامز با کیبورد در یک پرفورمنس زنده، از اون اتفاقهاییه که در خارج از ایران شاید به ندرت بشه دید! برای ریکورد در استودیوهای شخصی و کوچک از درامز کیبورد استفاده میشه ولی نه در یک پرفورمنس زنده، ولو یک اجرای خودمونی.
واقعا عالی بود. این نوع موزیک رو خیلی دوست دارم بخصوص این اجراهای بداهه و خودمونی رو.موسیقیشون واقعا بهم چسبید :-D
 
@projektnoire این سبک متولیان زیادی داره در غرب. مثل باب جیمز، لی ریتنر، دیوید سنبرن، نورمن براون، . . . ولی من کارهای بند Fourplay رو بیشتر دوست دارم. بیش از 20 سال پیش CD این بند با مجوز رسمی در ایران رلیز شد. از بندهای ووکال که در این سبک کار میکنند، Sade Adu از بی نظیر ترین هاست که شهرت جهانی داره.
 
یه خودمونی ساده ی ایرانی عالی....چند شب پیش داشتم فستیوال Java Jazz رو نگاه میکردم.الان این ویدیو رو دیدم امیدوار شدم که ایرانیها هم بخوان میتونند خوب بزنند...
 
از sade من اهنگ The Safest Placeاز آلبوم Soldier Of Love رو گوش داده بودم ولی سبکش رو رو اهنگ زده R&B ... واقعا صدای قشنگی داره.:thumbsup:
 
@stefan منظور من این نبود که Sade فقط Smooth Jazz کار میکنه! در بین بندهاییکه Smooth Jazz ووکال هم کار میکنند، این بند قدر ترینشون هست. البته از نظر من. وگرنه Sade کار "سول" و حتی "فانک" هم داره در آلبومهاش. این آلبوم Soldier of Love از این بند زیاد مثل قبلی ها در نیومد. شاهکارهاشون بیشتر در آلبومهای دهه 90 شون هست. اگه از The Safest Place خوشت اومده، حتماً از Pearls هم خوشت میاد. اونو هم گوش کن. در ضمن این ویدئو رو بعنوان اثبات "ایرانی هم خوب است" اینجا شر نکردم!! در دنیای هنر مرزهای جغرافیایی بی معنیه، که بخوایم از این موضوع استفاده کنیم تا بگیم : "ما هم میتوانیم"!! (مثل احمدی نژاد!) دنیا به هیچ جای بدنش نیست که کی میتونه و کی نمیتونه! من اینو شر کردم بخاطر اینکه در این ویدئو نوازندگانی رو دیدم که با گوش غیرِ Jazz بزرگ شدند، در حالیکه ذهنیت Jazz اونها تفاوتی با ذهنیت متولیان اصلیِ این سبک نداره. اگر این کار رو یک گروه مثلاً چینی هم انجام میداد، من باز هم شر میکردم. چون Jazz نواختن و مخصوصاً ایمپرووایز، ذهنیت میخواد و ربطی به خوب زدن یا بد زدن نداره! منظور منو یک نوازنده بهتر متوجه میشه. در ایران نوازنده های بسیار خوبی داریم که نُت رو میذاری جلوش، درجا شروع میکنه نواختن. ولی الزاماً این به معنی این نیست که ایمپرووایز Jazz رو هم بتونن بزنن. Jazz و ایمپرووایز کلآً یه مقوله دیگه هست.
 
من قبلا تو اینستا عضو بودم و خیلی از نوزانده های ایرانی رو فالو داشتم ولی چیزایی که ازشون میشنیدم همشون یا پاپ بودن یا سنتی یا کلاسیک یا بزن برقص عروسی :).حقیقتا تو سبک های دیگه به خصوص این! من چیزی نشنیده بودم.برای همین میگم چقدر خوبه که نوازنده هایی رو تو کشور داریم که همچین سبک هایی رو هم میزنند و اون هم اینقدر خوب میزنند که به قول خودتون فرقی با هنرمندای اونور آب نداره .قبل از شما تو یه سایت دیگه ای خونده بودم نوازندگی تو سبک جز سخت هست.به خاطر همون ذهنیت اون جمله رو نوشتم.درست و غلطش رو بگذاریم به پای همون احمدی نژاد :laugh:
در مورد sade پس من بد متوجه جملت شدم. من یه تک آهنگ ازش داشتم و چند سال پیش یه بنده خدایی تو استریمش گذاشته بود و من هم دانلودش کرده بودم.الان که معرفی کردی و عکسش رو که تو نت دیدم یادم ازش افتاد.اسم آلبومش رو هم من از روی مشخصات همون نوشتم.مشتاق شدم برم آلبومش رو کامل گوش کنم.
 

اطلاعات کلی رسانه

آلبوم
Mytube
ارسال توسط
Farhood
تاریخ انتشار
بازدید
316
نظرات
6
امتیاز کاربران
5.00 star(s) امتیازها 1

اشتراک‌گذاری این رسانه

بالا