Farhood

Eddie Van Halen

توضیحات تکمیلی
دیروز به سرطان باخت و رد شد اون طرف!
ادی ون هِیلن (Eddie Van Halen) از گیتاریست های بنام و مهم راک دهه هشتاد بود که در ایران زیاد شناخته شده نیست (در ایران همه فقط جو ستریانی رو میشناسن!). از معدود گیتاریست هایی بود که با تکنیک های جدید، رنگ تازه ای به ایمپرووایز راک با الکتریک گیتار بخشید. از محبوب ترین گیتاریست های دوران تین ایجریِ ما هم بود! یه سهم کوچکی هم در پرفروش ترین آلبوم تاریخ داره (برای نواختن ایمپرووایز Beat It).
سیگاریِ خفنی بود که حتی در کنسرت ها روی استیج هم سیگار میکشید! مکان داخلی یا خارجی رو هم رعایت نمیکرد! بیست سال پیش سرطان مجاریِ دهانی گرفت و به توصیه ی پزشک سیگار رو ترک کرد، که اتفاقاً در بهبود سرطان هم تاثیر داشت. ولی بعداً دوباره شروع کرد و گفت: "سرطانِ دهان من از سیگار نیست، از نگه داشتنِ طولانی مدتِ پیک گیتار در دهان هست که بطور عادت در حین کار در استودیوها انجام میدم". ولی بالاخره سرطان کار خودشو کرد. و ما هم که اصولاً منتظریم تا بعد از مرگ برای هنرمندها تقدیر بنویسیم، از فرصت استفاده کردم و این ویدئو رو شر کردم.

در ویدئوهای بعد از مرگ ون هیلن، هیچکدومشون هیچ اشاره ای به اعتیاد این گیتاریست نکردند!
ادی ون هیلن در یک دوره ای، در اعتیاد به مواد مخدر، به حد مرگ پیش رفته بود، که حدود 10~15 سال پیش به اصرار تنها پسرش ترک کرد. ولی اعتیاد رو دیگه برای همیشه ترک کرد. پسرش هم گیتاریسته و پدر و پسر با هم کنسرت زیاد داشتند.
هنوز پاسخی ارسال نشده است.

اطلاعات کلی رسانه

دسته‌بندی
ویدئوها و تصاویر جالب و دیدنی
ارسال توسط
Farhood
تاریخ انتشار
بازدید
331
نظرات
0
امتیاز کاربران
0.00 star(s) امتیازها 0

اشتراک‌گذاری این رسانه