آخرین ارسال‌ها
Farhood

Broken Wings

توضیحات تکمیلی
Nobu Adilman و Daveed Goldman دو موزیسین کانادایی بعنوان اولین مربیِ کُر کاری رو ابداع کردند که کسی قبلاً انجام نداده. اینها به شهرهای مختلف دنیا سفر میکنند و یا دعوت میشن برای تمرین، رهبری و اجرای کُر، و ویدئوی هر کدوم از اون اجراها رو هم در چنل یوتیوب خودشون قرار میدن. گروه ها هم معمولاً کُرهای مردمی و غیر حرفه ای هستند که در غرب در هر محله ای میشه گروهی رو گیر آورد. قطعات هم غالباً کارهای مردمی و موزیک های شناخته شده ی همون کشورهاست. تمریناتشون رو هم در تالارهای های کوچک، کلیساها، سالن های ورزشی و سالن های مسقف انجام میدن.

در این ویدئو (که بصورت 360 درجه هم تصویربرداری شده) قطعه ی Broken Wings از بند قدیمیِ Mr. Mister رو بصورت کُر اجرا میکنند.

اورجینالِ این قطعه از بند Mr. Mister که استایلِ پاپ/راک داره، نه تنها در زمان خودش فوق العاده موفق بود، بلکه هنوز هم یک قطعه ی خاص محسوب میشه. Broken Wings که در سال 1985 رلیز شد، بلافاصله در امریکا، کانادا و اکثر کشورهای اروپایی به صدر جدولِ فروش صعود کرد و تا مدتها Top 10 بود. بافت سازبندیِ این قطعه خیلی ساده است که معمولاً برای کارهای پاپ و راک استفاده میشه. از نقاط قوت این قطعه، ارنجمنت بسیار خلاقه و زیبای اون هست. بیس در این قطعه یک حرکت و شخصیت مستقلی رو به نمایش گذاشته که شنونده از همون اول متوجه میشه که با یک قطعه ی پاپ/راک معمولی طرف نیست. آرایش ضربات و کوبه ای ها بسیار خلاقه و متفاوت نوشته شده که نه تنها به گوش خوش میاد و دافعه نداره، بلکه یک شناسنامه ی خاصی رو هم به این قطعه اضافه کرده که در هیچ کار پاپ و راکی به این شکل شنیده نشده. من با این موزیک زندگی کردم!

گرچه در ویدئوی بالا این قطعه با کُر خوب اجرا شده (به غیر از ویولن که نوازنده اش از ساز صدای کمانچه درآورده و اگر حذف میکردند بمراتب بهتر بود!)، ولی با اورجینالِ اون قابل مقایسه نیست. چون به هرحال در اورجینالش یک ارنجمنت خلاقه و پرفکت پسِ ماجرا وجود داره. اورجینال Broken Wings رو از این لینک میتونید بشنوید.

در ضمن ویدئوی بالا رو که بصورت 360 درجه تصویربرداری شده، میتونید با ماوس بچرخونید تا کلّ سالنی که در اونجا اجرا شده رو کامل ببینید.
هنوز پاسخی ارسال نشده است.

اطلاعات کلی رسانه

دسته‌بندی
کنسرتها
ارسال توسط
Farhood
تاریخ انتشار
بازدید
64
نظرات
0
امتیاز کاربران
0.00 star(s) امتیازها 0

اشتراک‌گذاری این رسانه

بالا