توضیحات تکمیلی
نوازندگیِ زنده ی پیانو برای میمونهای ماکاک ساکن معبد Lopburi تایلند، توسط پیانیست پال بارتن (Paul Barton).

واکنش این میمونها خیلی جالب و هیجان انگیزه اگه ویدئو رو تا آخر دیده باشید! جالب تر، رفتار خود پال بارتن هست که با راحتی تمام انگار که هیچ اتفاقی افتاده باشه، به نواختن ادامه میده!

این میمونها اولین و تنها شنوندگان اجرای این نوازنده نیستند. بارتن برای حیوانات دیگه در تایلند، از جمله فیلها هم نواخته. نوازندگی در این ویدئو رو در ادامه ی مقایسه ی واکنش ماکاک های یک منطقه ی دیگه انجام داده. بارتن برای یک گروه دیگه از ماکاک ها که در حوالیِ یک سینمای متروک در نزدیکیِ همین منطقه زندگی میکنند هم نواخته و بازخوردهای این دو گروه ماکاک رو داره مقایسه میکنه.

در باره ی پال بارتن (Paul Barton)
پال بارتن در سال 1961 در یورکشایر انگلستان متولد شد. پدرش نوازنده دوره گرد بود. پال از 12 سالگی ضمن اینکه خودش نوازندگیِ پیانو کلاسیک رو تمرین میکنه، در جهت کمک مالی به پدرش هم در نوازندگی به پدرش کمک میکنه. استعداد قوی پال باعث میشه آنچنان پیشرفتی در نوازندگی قطعات کلاسیک پیانو داشته باشه که در کنسرت های رسمی از اون دعوت میشه تا برای کنسرتو پیانوهای کلاسیک اجرا کنه. بارتن سالها در لندن بعنوان پیانیست کلاسیک بصورت حرفه ای کار میکنه. شاید برای شما جالب تر باشه اگه بدونید که این شخص بعد از تحصیلات دبیرستان، بجای موسیقی، در اکادمی رویال هنر لندن نقاشی تحصیل میکنه و بارها هم جوایز متعددی برای آثار نقاشی دریافت میکنه! البته ناگفته نماند که به گفته ی خودش، پدرش هم نقاش خوبی بوده و در کودکی در نقاشی بهش کمک میکرده.

پال بارتن برای گریز از یکنواختی، در سال 1996 (سی و پنج سالگی) به تایلند سفر میکنه و بدون هیچ برنامه ی قبلی، تصمیم میگره بعنوان یک معلم پیانو در همونجا اقامت کنه. در تایلند با یک هنرمند مجسمه ساز بنام Khwan ملاقات میکنه و بعد با هم ازدواج میکنند. Khwan از مجسمه سازهای مهم حیات وحش محسوب میشه.

پال بارتن متعاقب جذب به دنیای وحوش توسط همسرش، ایده ای به نظرش میرسه. اینکه واکنش حیوانات رو نسبت به موسیقی تست کنه. در طول سالها کار نوازندگی برای حیوانات، شدید ترین واکنش رو از فیلها دیده. به نظر بارتن فیلها درک عمیق تری از موسیقی دارند.

اِمیلی دختر 6 ساله ی بارتن هم ضمن اینکه میتونه پیانو بزنه، یک خواننده ی کوچولوی خوبی هم هست که به هیچ وجه فالش نمیخونه!

پال بارتن در ضمن، یک چنل یوتیوب برای پیانو داره که از پر بیننده ترین چنل های یوتیوب در ارتباط با موسیقی محسوب میشه. این پیانیست یک ایده ی جدید در چنل یوتیوب خودش پیاده کرده. مخاطب های این چنل میتونن برگ نُت های قطعاتی رو که خودشون برای پیانو نوشتند، به ایمیل پال بفرستند، و پال اون ها رو در چنل خودش بطور مجانی مینوازه و فیلم میگیره! با این روش آهنگسازانِ تازه کار که برای پیانو قطعه مینویسند، میتونن کار خودشون رو برای اولین بار با اجرای یک پیانیست حرفه ای در یوتیوب بشنوند.
این ایمیل بارتن هست:
[email protected]
شما هم میتونید قطعاتتون رو با اجرای پال بارتن بشنوید.
  • تشکر
واکنش‌ها: kiyan7, Psymfonius و Light
هنوز پاسخی ارسال نشده است.

اطلاعات کلی رسانه

دسته‌بندی
ویدئوها و تصاویر جالب و دیدنی
ارسال توسط
Farhood
تاریخ انتشار
بازدید
264
نظرات
0
امتیاز کاربران
0.00 star(s) امتیازها 0

اشتراک‌گذاری این رسانه