Farhood

بزرگداشت کوئینسی جونز

توضیحات تکمیلی
سال پیش در پاریس یک بزرگداشت برای "کوئینسی جونز" برگزار شد به پاس یک عمر خلق موسیقی مردمیِ ماندگار برای تمام دوران ها. این بزرگداشت بصورت یک کنسرت در پاریس برگزار شد که از خود کوئینسی جونز هم دعوت کرده بودند ضمن صحبت در افتتاحیه ی برنامه، در طول برنامه در گوشه ی استیج بشینه و حظور داشته باشه.
این پرودیوسر 87 ساله در طول دوران کاری خودش، ضمن ساختن قطعاتی ماندگار برای خودش، با ارائه ی پروداکشن هایی برای خیلی از خوانندگان بنامِ پاپ و جز، قطعات اونها رو ماندگار کرد. از معروف ترینِ اون خوانندگان، مایکل جکسن بود که آلبوم Thriller اون بعنوان پرفروش ترین آلبوم تاریخ برای تمام دورانها در گینس ثبت شد. و با توجه به وضعیت کنونیِ مارکت موسیقیِ مردمی، به نظر میرسه که دیگه هرگز هیچ آلبومی به این آمار فروش دست پیدا نکنه.
قطعاتی که برای اجرای زنده در این بزرگداشت انتخاب شده بود، از معروف ترین پروداکشن های کوئینسی جونز محسوب میشن که اجرای ووکالِ هر یک از اونها رو به یک خواننده واگذار کردند. حالا در ویدئوی بالا، پرفورمنس بسیار زیبای Billie Jean رو میبینیم و میشنویم با اجرای Jonah Nilsson ووکالیست خوش صدای بند سوئدیِ Dirty Loops.
یک نکته ای که برای من تعجب آور بود، با توجه به این ویدئو، این کنسرت از شبکه ی arte ی فرانسه هم پخش شده! arte یک شبکه ی تلویزیونی هنری هست که معمولاً آثار کلاسیک بزرگ رو پخش میکنه.
نزدیک به 40 سال پیش وقتی کوئینسی جونر و جکسن روی آلبوم Thriller کار میکردند، قطعه ی Billie Jean یکی از قطعاتی بود که به رغم اِصرار جکسن، کوئینسی جونز اون قطعه رو قبول نمیکرد که در آلبوم قرار بگیره، که بالاخره اِصرار جکسن میچربه. چرخ دوران چرخید و الآن کوئینسی جونز بخاطر قطعه ی Billie Jean روی استیجِ بزرگداشتِ خودش، داره مورد تشویق قرار میگیره!
هنوز پاسخی ارسال نشده است.

اطلاعات کلی رسانه

دسته‌بندی
کنسرتها
ارسال توسط
Farhood
تاریخ انتشار
بازدید
56
نظرات
0
امتیاز کاربران
0.00 star(s) امتیازها 0

اشتراک‌گذاری این رسانه