1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
  رد اعلامیه
 2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
  رد اعلامیه
Farhood

Елисей Мысин

یک پدیده ی 6 ساله بنام Elisha Mysin از روسیه. این بچه اولین کنسرتوی پیانوی رسمی خودش رو با ارکستر در 3 سال و 10 ماهگی در مسکو اجرا کرد! در خانواده فقیر به دنیا اومده و تا الآن پیانویی برای خودش نداشته. آرزوش داشتن یک پیانو شخصی هست. در ساعات خارج از نوازندگی با شطرنج و لگو سرگرم میشه. جوایز متعددی رو تا الآن گرفته و مدام در حال سفر و اجرای کنسرت در شهرهای مختلف روسیه و کشورهای روس زبان همجوار هست. خانواده ی این نوازنده ی جوان در 4 سالگی اونو در یک مدرسه موسیقی ثبت نام کردند و الآن در دپارتمان آمادگیِ کنسرواتوار داره موسیقی تحصیل میکنه. در این ویدئو کنسرتو پیانوی شماره 5 باخ در فامینور رو اجرا میکنه که کل قطعه رو هم حفظ هست.

Farhood, ‏24/11/18
Mehdikhodaei, stefan و pe32_64 از این پست تشکر کرده اند.
  • stefan
   یعنی حس گرفتنش من رو کشت.قیمت ساز تو کشورهای اروپایی یا مثلا روسیه هم مگه بالا هست؟من فکر میکردم فقط ایرانه که پیانو اینقدر گرون هست.
  • Farhood
   @stefan قیمت رو نسبت به درآمد سرانه ی خانواده ها باید بسنجی. اون هم روسیه که اوضاع ااقتصادی خوبی نداره. چیزی هم که این بچه نیاز داره، یه ساز درست حسابیه که بالاخره گرون در میاد. وگرنه خود روسیه پیانو هم میزنه که اصلاً جوابگوی یه پیانیست کلاسیک نیست. یه سرچی بکن قیمتها رو ببین، 100 هزار دلار، 150 هزار دلار!! مثلاً همون 30 هزار دلار هم بالاخره پوله و خیلی خانواده ها نمیتونن بخرن. مخصوصاً روسیه. هرچند که کلاً نوع ارزونش هم برای خانواده ی این بچه گرون محسوب میشه.

   ضمناً اصلاً فکر نکن که کشورهای غربی مشکل درآمدی و رفاهی ندارن. در انگلیس کلی خانواده فقط با دونیشن کلیسا گذران میکنند و بچه هاشون سال تا سال رنگ لباس نو رو نمیبینند. در گلاسکو خانواده هایی هستند که در فصل سرما کل خانواده توی یک اتاق میچپند و با کلی لباس گرم زیر لحاف زندگی میکنند، چون خونه ی ارزون قیمتی که اجاره کردند، وسیله گرمایی نداره. همین امریکا که اسمشو کشتی هم نمیتونه بکِشه! فکر میکنی اوضاع اقتصادی خانواده ها اونجا چطوره؟ اتفاقاً یه تحقیقی در مورد اوضاع اقتصادی و فرهنگی در خانواده ها و مدارس امریکا دارم مینویسم که بخشی از اون رو اینجا هم شر خواهم کرد.
   mory952, rezamomayezan و stefan از این پست تشکر کرده اند.
  • stefan
   اون که اره مشکلات اقتصادی همه جا وجود داره...ولی یه جا بیشتر و یه جا کمتر .که بدبختانه ایران هم با این همه درآمد و به لطف افراد بیکفایت سیاسی باید جزو اون بیشترها باشه...کدوم کشور اروپایی رو میشناسید که این همه منابع درآمدی داشته باشه ولی درصد زیادی از مردمش تو فقر زندگی کنند؟ طبق آمار ویکیپدیا بیش از 12 درصد از 75 میلیون جمعیت ایران رو کارگر تشکیل میدن که حقوقی برابر با یک میلیون و دویست(کنونی) میگیرند که پول تو جیبی یه آدم مجرد هم نمیشه چه برسه به متاهلش...
   اون 30 هزار دلار هم واقعا پول زیادی هست و زندگی یک کارگر ایرانی هم با این پول میتونه خیلی عوض بشه ...
   Farhood از این پست تشکر کرده است.
  • stefan از این پست تشکر کرده است.
  • stefan
   @Farhoodممنون بابت روشن کردن بعضی چیزها...یه سری از کامنت هایی که مردم نوشته بودن هم جالب بود.
   من تا به حال تو هیچ کشوری سفر نکردم و نمیدونم غرب واقعی واقعا چطور هست.ولی من افراد زیادی رو از کشورهای اروپایی یا آسیایی مثل (یونان،فرانسه ، ایتالیا،آلمان و...)رو از نزدیک تو شرکتمون دیدم که همشون هم مهندس بودند و برای نصب دستگاه ها به اینجا رفت و آمد میکردند. امثال من هم بهشون کمک میکردیم.تو صحبت هاشون، تو کارشون و حتی کفش و لباس پوشیدنشون خیلی چیزا رو میشد فهمید چرا اروپا،اروپا شده و ما همینطور درجا میزنیم.(تو صنعت میگم).
   من منتظر اون مقاله ات هستم.
  دیدگاهی جهت نمایش وجود ندارد.
 • آلبوم:
  Mytube
  آپلودشده توسط:
  Farhood
  تاریخ:
  ‏24/11/18
  تعداد نمایش:
  122
  تعداد دیدگاه:
  5