Color
Background color
Background image
Border Color
Font Type
Font Size
 1. ROCK ON.jpg
  pe32_64 از این پست تشکر کرده است.
 2. Me and my brand new Epphone Limited Edition Matt Heafy Les Paul Custom-7

  I wanted to buy both 6 and 7 string at the same time. But unfortunately Guitar Center didn't have the 6 String one at the time
  Matt Heafy Custom-7.jpg
  Les_paul, akhavan, Light و 1 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
 3. From USA with LOVE

  Me and my brand new Epiphone B.B. King Lucille
  BB King.jpg
  akhavan, امین پیشه ور, اقا مصطفی و 2 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
 4. Being A Rocker.jpg
  Soheil Monfared و pe32_64 از این پست تشکر کرده اند.
 5. درود.

  به اطلاع می‌رسانم که بخش "Rockers Nation TV" برای دسترسی‌ سریعتر و بدون دردسر به ویدیو کلیپ‌های تست گیتار‌های موجود، آغاز بکار کرد. تنها کاری که باید بکنید اینه که در سایت ثبت نام کنید، پس از ثبت نام به ما اطلاع بدید که ثبت نامتان تمام شده (لطفاً ID که ساختید رو هم بفرمایید) تا اکانتان تأیید بشه (فعلا ارسال ایمیل برای تکمیل ثبت نام مقدور نیست. داریم روش کار می‌کنیم).

  این تازه اول راه این بخشه. برنامه‌های بسیار گسترده تری برایش در نظر داریم و ایشالا به مرور انجام میشه.


  RN TV.jpg
  jim.root, manedi2, Old Shank و 1 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
 6. اینهم گیتار‌هایی‌ که این چند روزه خریدم. البته هنوز بدستم نرسیده اند. احتمالا دوشنبه میرسن.

  ردیف بالا از چپ به راست:

  Epiphone - Bjorn Gelotte Signature Les Paul Electric Guitar Ebony

  Epiphone - Limited Edition G-1275 Custom Double Neck Electric Guitar Alpine White

  Epiphone - Limited Edition G-1275 Double Neck Electric Guitar Cherry

  ردیف پایین از چپ به راست:

  Epiphone - Limited Edition Tommy Thayer White Lightning Signature Les Paul Outfit Electric Guitar White

  Fender - Jimi Hendrix Stratocaster Black Maple Fingerboard

  Fender - Jimi Hendrix Stratocaster Olympic White Maple Fingerboard


  New Guitars 2016.jpg
  Light, jim.root, dr_saeid و 2 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
 7. درود.

  وقتی‌ چهار سال پیش داشتم برمی‌گشتم ایران، و تصمیم گرفته بودم Rockers Nation رو اینجا راه بندازم، اصلا فکر نمیکردم بتونم در بازار خارج از تهران حتی یک مشتری پیدا کنم. حداقل برای ۵ سال اول حدسم این بود که فقط در تهران مشتری خواهم داشت.

  و چقدر در اشتباه بودم. اولین گیتار رو یکی‌ از دوستان عزیزم از کرج خرید و بعد از اون (بجز تهران) در هشت شهر دیگر ایران مشتریان خوبی‌ پیدا کردم که همگی‌ به نوعی از صرف "مشتری" بودن درآمده، برایم به یک دوست تبدیل شدند.

  میخواستم از همینجا از همگی‌ این عزیزان یک تشکر حسابی‌ بکنم و دستشون رو بگرمی بفشارم.

  به امید روزی که عکس تمام شهر‌های ایران رو اینجا پست کنم.

  زیاد دور نیست.

  Customers Cities.jpg
  player, اقا مصطفی, Light و 3 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
 8. دیروز، ۲۵ مارس ۲۰۱۶، چهل و چهارمین سالگرد انتشار آلبوم Machine Head از گروه Deep Purple است. تابستان همان سال ۱۹۷۲ (سال انتشار این آلبوم) زندگی‌ من چرخید بسمتی که الان نزدیک ۴۴ ساله (سه چهار ماه کمتر) داره میره. همون اولین نتهای Smoke On The Water کافی‌ بود که من مسخ بشم. شاید خوشبختی من این بود که برادران بزرگترم (هر دو تاشون) تو صفحه فروشی‌های اونزمان کار میکردند و آرشیو خوبی‌ داشتند که خوب برای گرفتن اجازه استفاده از اون آرشیو، باید اتاقشون رو جمع و جور می‌کردم!!! اگه به گذشته برگردم، نه تنها همین راه رو انتخاب می‌کنم، بلکه یکی‌ دو سال هم زودتر شروع می‌کردم. خیلی‌ حس خوبی‌ داشتم اونزمان. هفت ساله بودم و از اینکه میدیدم با هم سنّ و سال‌هایم تفاوت دارم خوشحال. اونزمان "آمنه آمنه" آغاسی اومده بود بیرون و همبازی‌هایم زمزمه میکردن، من Riff این آهنگ رو زیر لبی "دوف دوف دوف" می‌کردم.

  DEEP PURPLE - MACHINE EHAD.jpg
  player, امیرحسین به نژاد, jim.root و 5 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
 9. درود عزیزان.

  از چند وقت پیش یکی‌ از دوستان با ما شروع به همکاری، و در فیس بوک یک Pubic Group و یک ID به نام Rockers Nation راه اندازی کرده بودند. دیشب پس از انجام یک مکالمه پیامکی، به این نتیجه رسیدیم که به علت گرفتاری‌های کاملاً شخصی‌ و کاری این دوستمون، منجمله ضبط آلبوم جدیدشون، فعلا بهتره که راه کاریمون رو از هم جدا کنیم. خواستم اطلاع بدم که از امروز، بجز صفحات
  (Rockers Nation (Musical Instrument Store و Iran Epiphpne (هر دو در فیس بوک) و کانال Rockers Nation در Telegram, و صفحه rocker_nation@ در اینستاگرام که مدیریت همگی‌ اونها به عهده خودم هست، هیچ فرد حقیقی‌ و یا حقوقی، در هیچگونه فضای حقیقی‌ و یا مجازی، اجازه فعالیت با نام Rockers Nation و یا استفاده از لوگوی Rockers Nation در هر شکل و فرمی را نخواهد داشت. قابل ذکر است که در صورت شروع همکاری با هر شخص حقیقی و یا حقوقی، مراتب در تمام صفحات مذکور به اطلاع دوستان خواهد رسید.

  در آخر، برای این دوست عزیز و موفقیتشون در زمینه موسیقی‌، و همچنین ضبط، مارکتینگ، و فروش آلبوم جدیدشون آرزوی بهترین‌ها رو داریم و در همینجا بابت زحمات سه - چهار ماه گذشته ایشان، مراتب قدردانی‌ و سپاس خود را اعلام میدارم.

  با تشکر و سپاس،

  فرشاد علمی‌ انواری،

  تنها مالک، و پایه گذار rockers-nation.com
  Dr.Noise, pe32_64, jim.root و 1 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
 10. درود عزیزان.

  لطفاً اگه فرصت کردید، ۱۰ - ۱۵ دقیقه وقت بگذارید و این نوشته رو بخونید.

  اعتبار یا سود مالی‌؟

  این سوالیه که شاید برای خیلی‌ از شما‌ها مطرح بشه (یا ازتون سوال بشه) و مطمئن هستم که حداقل ۸۰ درصد از شما "اعتبار" رو به عنوان جوابتون انتخاب می‌کنید. من هم جزو همون ۸۰ درصد.

  اصلا چرا این رو دارم مینویسم؟

  خیلی‌ ساده است. شهریور همین امسال، ۱۳۹۴، یکی‌ از دوستان تشریف آوردند خونه من (توجه بفرمایید خونه. نه مغازه. خونه حرمت داره. درسته؟)، و یکی‌ از ساز‌های بنده رو انتخاب کردن. پدرشون هم همراهشون بود و چه انسان محترم و وارسته‌ای بود پدرشون. و صد البته خود این دوست جوانمون (به هر حال سیب با فاصله خیلی‌ نزدیکی‌ از درخت میفته). فقط برای دیدن ساز تشریف آورده بودند و قرار شد هروقت پولشون جور شد، برگردند برای خرید. خوشبختانه چند وقت پیش (روز دقیق رو بگذارید که نگم. از یک هفته، ۱۰ روز بیشتر هستش) تشریف آوردند و ساز رو خریداری کردند و من هم طبق معمول، فاکتور رو در دو نسخه (یکی‌ برای ایشون، یکی‌ هم برای نگهداری خودم) پرینت کردم و از دوست جوانمون خواستم ساز رو تست کنه. حداقل نیم ساعت (اگه بیشتر نبود) ساز رو بالا و پایین کرد و منهم مشغول آمده کردن فاکتور و Check List و غیره شدم. بعد از اینکه ساز رو تأیید کرد، ازش خواستم که زیر کپی فاکتور (که برای خودم نگاه میدارم) جمله "گیتار مذکور فوق کاملاً سالم تحویل اینجانب (اسم و اسم خانوادگی ایشون) گردید" بنویسه و امضا کنه. ایشون هم همین‌کار رو انجام دادند و دست دادیم و براش آرزوی موفقیت کردم و خداحافظی کردیم و تا دم در ساختمان برای بدرقه همراهشون رفتم که پدرش قبل از خروج از در برگشت و گفت این خرید برای همیشه به یادمون خواهد ماند به علت رفتار خوب شما (یعنی‌ بنده).

  این رو تا اینجا داشته باشید.

  امروز بصورت کاملاً اتفاقی (دستم خورد به صفحه موبایلم و زنگ خورد به موبایل این دوست جوانمون) با این دوست جوان صحبت کردم و پرسیدم "گیتارت در چه حاله؟" (من اصولاً بعد از فروش ساز، یک همچین تلفنی میزنم. کاریست که ۱۱ سال در آمریکا و چه در مقام فروشنده، و چه در مقام Sales manager انجام دادم) و ایشون از من پرسید که آقا شما این زدگی روی دسته گیتار (بخش Binding دور دسته) رو دیده بودی؟ گفتم نمیدونم منظورت چیه. ولی‌ عکسش رو با تلگرام بفرست ببینم چی‌ بوده. عکس‌ها رو فرستاد (که در زیر میگذارم) دیدم اون بخش بطور کامل "سوهان" خورده و رد دنده‌های سوهان روی دسته مونده. براش توضیح دادم که این مشکل از سوهان خوردن بوده و من اصولاً از سوهان تو کار تنظیم گیتار استفاده نمیکنم چون اصولاً گیتار‌های رده پایین و تقلبی و بی‌ کیفیت Fret ‌هاشون مورد داره سوهان زده میشه که دست زخمی نشه. من هیچکدوم از ساز هام این مورد رو ندارند.

  به هر حال تشکر کرد و من هم فکر کردم که توضیح من کافی‌ بوده. ولی‌ بعدا دیدم یک دوست مشترکی یکسری عکس از گفتگوی خودش با اون دوست جوانمون که در تلگرام داشته اند رو برام ارسال کرد و دیدم که صحبت از "تو پاچه کردن ساز توسط بنده" شده و این دوست مشترک میگه "مگه میشه این بابا با این سنّ و سال بخواد اعتبار خودش رو خراب کنه؟" این دوست جوان هم گفته "بله همون آدم با اون سنّ و سال همچین کاری کرده"!!!!

  حالم خیلی‌ خراب شد. من چند بار مورد التفات آدم‌های بی‌ سر و پا که تو طویله بزرگ شدن قرار گرفتم قبلاً. یعنی‌ خودم که نه به مادرم فحش دادند. با اینحال می‌گفتم طرف بی‌ کس و کاره و اصولا کسی‌ بالا سرش نبوده که بهش تربیت یاد بده و احتمالا همون چیزی که به مادر من نسبت داده، کاری بوده که مادر خودش انجام میداده. ولی‌ اینکه رو طرف، بخاطر نحوه برخورد حضوری خودش، و مخصوصاً ادب و کمالات و تحصیلات و موقعیت اجتماعی پدرش، یک جور خوب حساب کنی‌ و بعدش اینجوری به گوشت برسه، حال آدم خراب میشه.

  تلفن زدم به طرف که آقا این چی‌ بود که پشت سر من گفتی‌؟ گفت "آقا فرشاد، من این ایراد رو همون شب دیدم (البته این دوست مشترک مدعی شده بود که این دوست جوان گفته "همون شب اول" یعنی‌ همون شبی‌ که در شهریور ماه اومده بودن). ولی‌ بخاطر اینکه مبادا پدرم قاطی‌ کنه، حرفی‌ نزدم!!!" میگم خوب اصلا من کور. به من چه ارتباطی‌ داره که شما حالا به هر دلیلی‌ نخواستی بگی‌؟ اگه همون شب میگفتی‌، من یا ساز رو بهت نمیفروختم، یا تخفیف میدادم. ولی‌ در صورت خرید، صد در صد یه ورقه به نام Damage Disclosure Statement (برگه‌ اطلاع داشتن از صدمات) رو با عکس محل صدمه دیده برات پرینت می‌کردم و ازت امضا می‌گرفتم که معلوم بشه با اطلاع از این زدگی ساز رو خریدی. من سه تا از ساز هام زدگی دارند که هر کسی‌ برای خرید و یا دریافت اطلاعات اونها تماس میگیره، بهشون میگم که زدگی داره، کجاست (عکس هاش رو براشون ارسال می‌کنم)، و حتی میگم که بخاطر زدگی تخفیف هم میدم تا مبادا بخوان اینهمه راه بیان بعد ببینن که ساز زدگی داره. چطور برای اون سه تا ساز اینکار رو می‌کنم، ولی‌ برای این یکی‌ نکنم؟ من یکی‌ از ساز هام Jack خروجیش ایراد داره. خیلی‌‌ها بهم گفتن ببر پیش فلانی تعمیر میکنه. دلم راضی‌ نیست و میگم من که امکان رفتن رو (هروقت که بخوام و اراده کنم) دارم و هروقت برم آمریکا میدم Guitar Center ترتیبش رو بده. راضیم اینهمه پول بدم برم، ۲۵ دلار (حداقل) هم بابت تعمیرش پرداخت کنم و مدرک تعمیرش رو از Guitar Center داشته باشم که تحویل مشتری بدم، ولی‌ خیال خودم و کسیکه میخردش راحت باشه که یه کسی‌ دست به ساز زده که "کارش" اینه و دوره اینکار رو دیده و تو معتبر‌ترین فروشگاه ساز جهان با ۷ میلیارد دلار گردش کاری سال ۲۰۱۴ کار میکنه، تا اینکه بدم دست یکی‌ که تو Youtube با ویدیو یه چیزی یاد گرفته و تو اینترنت معروف شده.

  درثانی، من این ساز رو وقتی‌ رسید دستم، از جعبه و Hard Case در آوردم و ازش عکس انداختم. اونهم سوم ژانویه ۲۰۱۵. قبل از عکس و بعد از عکس گرفتن گیتار رو کامل نگاه کردم. چیزیش نبوده. بعد از اونهم چند نفر اومدن ساز رو دیدن و دست گرفتن تست کنن. هیچکدومشون هم هیچی‌ نگفتن که آقا اینجاش چرا اینجوریه؟

  من ۲۱ سال پیش تو یکی‌ از برج‌های تهران مغازه ساز فروشی داشتم. قبل از اینکه خیلی‌ از دوستان ساز فروش در اینترنت حتی به دنیا اومده باشن. حتی اگه بودن، بچه بودن از ساز و فروش ساز چیزی حالیشون نبوده. ولی‌ مغازه رو ۶ ماه بعد از افتتاحش بستم و ضررش رو هم دادم. چرا؟ چون نمیتونم به ملت دروغ بگم و "تو پاچه طرف" بکنم. نمیتونم تو چشم طرف که با هزار آرزو، که یکیش نوازنده شدنه بر و بر نگاه کنم و سازی که اصل نیست رو بجای اصل بفروشم. نمیتونم سازی که ایراد داره رو به جای ساز سالم بفروشم. خدا رو شکر پول برای من هیچوقت "مورد" نبوده. کم و زیاد با زندگیم ساختم. زنم هم همینطور. الان هم به جایی‌ رسیدیم (من و همسرم) که زندگیمون به پول "فروش" ساز بستگی نداشته باشه. قبلاً هم به یکی‌ دو نفر از دوستانیکه کارشون اینه که اینور و اونور تخریب شخصیت می‌کنن، گفتم که این ساز‌ها اگر هیچکدومشون فروش نره، "ککم هم نمی‌گزه" فوقش می‌برمشون میذارم لا دست همون ۴۰۰ تا گیتار کلکسیونم.

  عکس‌هایی‌ که ارسال کردم رو بعضی‌ جاهاشون رو محو کردم. چون صحیح نیست با آبروی کسی‌ بازی بشه (حداقل از طرف من). ولی‌ در صورت لزوم، تمام مدارکی که دارم رو بدون هیچ محدودیت و سانسوری، هر جا دستم برسه پخش خواهم کرد. نه اینکه آبروی کسی‌ رو ببرم. نه. ولی‌ مجبورم از آبرو و اعتبار، و حتی انسانیت خودم دفاع کنم.

  میگن "سنّ که بالا میرره، تجربه هم (در صورت سلامت عقل طرف) بالا میره" تو این ۵۰ سالی‌ که از خدا عمر گرفتم، انقدر موارد دیدم و درس گرفتم که بدونم کجا بخوابم تا آب زیرم نره.

  خودم هم به هر حال بوده مواردی که طرف میخواسته بندازه بهم. ولی‌ اگه بعد از انجام معامله متوجه میشدم، به جز خودم کسی‌ رو سرزنش نکردم و نمیکنم. فقط سعی‌ می‌کردم که دفعه بعد همین اتفاق نیفته. ولی‌ انگشت سرزنش به سمت دیگری نمی‌گرفتم و نمی‌گیرم.

  یکی‌ از دوستان میگفت چرا انقدر واسه فروش ساز سخت میگیری‌؟ کلی‌ فرم پرینت میکنی‌ و امضا میگیری؟ امشب فکر کنم فهمید برای چی‌.

  به بزرگی‌ خودتون ببخشید اگه پر حرفی‌ کردم. برید خوشحال باشید که تازه نصفش رو نگفتم.

  02.jpg 01.jpg photo415954887150512300.jpg photo415954887150512301.jpg
  Dr.Noise, jim.root, اقا مصطفی و 3 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
 11. درود بر همگی‌. دوستان این نوشته رو اگر ۱۰ دقیقه وقت دارید، حتماً بخونید. شاید کمکی‌ بشه برای آینده.

  والله آدم بعضی‌ اوقات یه چیزایی‌ میشنوه که شاخ در میاره. البته شاید اون موضوع برای کسانیکه تا حالا پاشون رو به اونور آب نرسوندن و یا اگر هم رفتن، شرایط کاری نداشتند و فقط برای تفریح رفتن اونور مرز و برگشتن، عادی باشه. ولی‌ برای بنده و امثال بنده که اونور زندگی‌ کردیم و جهت امرار معاش مجبور به کار کردن بودیم و بلاجبار دستی‌ بر بیزنس و نحوه انجامش داشتیم، شاخ که سهله، یه "دم" هم در میاریم.

  فکر کنم با این مورد برخورد کرده باشید که بعضی‌ از "کلاه برداران دوست نما" شروع کردن خرید مستقیم از دفاتر نمایندگی اصلی‌ فرضاً ESP در آمریکا و تحویلش در اقصی نقاط ایران.

  خوب، این برای کسی‌ که وارد به نحوه انجام معامله با دفاتر نمایندگی‌های اصلی‌ نیست، رفتن به سرزمین آرزوهاست. بقولی براش گیتار میارن Fresh Out Of Oven داغ داغ. با هر بدبختی که شده پول رو هم جور میکنه و می‌ریزه به حساب اعلام شده از طرف وارد کننده. بعدشم در بهترین حالت، یه ساز درجه دو یا سه و یا حتی چهار از دوبی‌ بدستش میرسه. میگم در بهترین حالت، چون امکان اینکه یه ساز Fake بدستش برسه، و یا "اصلا نرسه" هم هست.

  برای من اما، از همون اول بوی دروغ و کلاهبرداری اونقدر شدیده که میخوام بالا بیارم. چرا؟ به این دلایل زیر.

  ۱ - دفتر نمایندگی اصلی‌، مثل دفتر شرکت Gibson در آمریکا بخش "فروش تکی‌" نداره. اگه به سایت Gibson تشریف ببرید، بخشی هست که در رابطه با کمپانی توضیحاتی داده و عکس‌هایی‌ رو هم ارسال کردند که در این عکس‌ها تنها چیزی که دیده میشه یه "ساختمان تجاریست" و لاغیر. البته یک قسمت از ساختمان در همان طبقه همکف ایجاد کردند که به صورت نمایشگاه است و کارش به نمایش گذاشتن محصولات جدید و یا شاید نمونه‌هایی‌ از گیتار‌های این کمپانی در گذر زمان. مثل موزه یا یه چیزی مثل اون. یعنی‌ امکان نداره کسی‌ بره دم در این دفتر و به یکی‌ بگه "دو تا خشخاشی هم بده به ما" یعنی‌ کاملاً با نونوایی فرق داره.

  ۲ - از اونجاییکه شما برای گرفتن نمایندگی رسمی‌ "فروش" مجبور به رعایت استاندارد‌های مالی‌ اون کمپانی میباشید، در نتیجه هر کسی‌ هم امکان گرفتن نمایندگی فروش رو نداره. به سایت همین Gibson تشریف ببرید و روی بخش Become a Dealer کلیک کنید تا ببینید آیا این شخص محترم که میخواد از شما پول بگیره بره دم دفتر براتون گیتار بگیره که هنوز رنگش خشک نشده واجد شرایط هست یا نه؟ بعد خودتون متوجه میشید که "خیر، این حرفها همه پشم بوده".

  ۳ - از اونجاییکه شما باید یه پولی‌ (که کم هم نیست) جهت "حسن انجام معامله" در نزد شرکت سازنده به سپرده بگذارید، در عوض شرکت سازنده موظف و متعهد میشه که اسم شما رو در لیست فروشنده‌های رسمی‌ در سایت خودش معرفی‌، و در صورت تمایل خریدار به خرید یکی‌ از محصولات این شرکت، ایشون رو به شما، یا بهتر بگم به نزدیک‌ترین فروشنده به محل زندگی‌ خریدار ارجاع بده. الان امتحان کنید، به همین سایت Gibson و یا هر شرکت سازنده دیگری بروید، روی یکی‌ از محصولاتشون کلیک کنید، یه جای صفحه نوشته "Buy Now" روی اون که کلیک کنید، باید کشوری که در آن ساکن هستید رو انتخاب کنید. در این نمونه من اگر آمریکا رو انتخاب کنم، بعدش از من Zip Code یا همون کد پستی خودمون رو باید وارد کنم، بعد از اون یه سری اسم و آدرس و تلفن فروشنده‌های رسمی‌ که به محل زندگی‌ من نزدیک هستند، بر اساس نزدیکی‌ و دوریشون به خانه من روی صفحه نقش می‌بندند.

  من سال پیش که در تدارک سفر و خرید گیتار‌های موجود بودم، یکسری با ESP تماس داشتم تا ببینم چطوری میشه نمایندگیشون رو گرفت. آخرین ایمیلی که از طرف آنها به من زده شد، از من پرسیدن فروشگاهت کجاست تا بتونیم .Sales Rep که مخفف Sales Representative یا همون نماینده فروش شرکت است رو بفرستیم اونجا. وقتی‌ که من براشون نوشتم که من هنوز فروشگاه ندارم و فقط میخوام ببینم برای گرفتن نمایندگی شما چه کار‌هایی‌ باید انجام بدم و یا چه چیزهایی‌ رو فراهم کنم، دیگه جوابی به من ندادند. به همین راحتی‌.

  این هم عکسی‌ از همون تبادل ایمیل که براتون میگذارم. برای بهتر دیدنش (چون طول عکس زیاده)، بهتره دانلودش کنید، بعد ببینیدش.

  البته این رو هم اشاره بکنم که این نوشته اصلا به کسانیکه سفارش میگیرن و میرن از دوبی‌ یا ترکیه خرید می‌کنن و یا به هر نحوی از فروشگاه‌های مستقر در این دو کشور و یا هر کشور همسایه وارد می‌کنن، ربطی‌ نداره. اینکه طرف بگه "میرم از دفتر نمایندگی اصلی‌ خرید می‌کنم" تا "یه نفر سفارش شما رو بگیره و به یه دوستی که میره دوبی‌ و میاد بگه این ساز رو بخر و بیار" و حالت مسافری وارد بشه، زمین تا آسمون فرق داره.  EMAIL.jpg
  Clapton, shahab47, jim.root و 2 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
 12. شنیدین میگن "طرف یه چیزی شنیده"؟ یعنی‌ درک درستی‌ از چیزی که شنیده پیدا نکرده. این مورد زمانی‌ اتفاق میفته که شخصی‌ کاری رو انجام میده و مثل خر تو گل گیر میکنه و یا از اونجاییکه آگاهی‌ کافی‌ در رابطه با عملی‌ که میخواد انجام بده نداره، اشتباهاتی انجام میده که برای دیگرانی که وارد به اون کار هستند مثل روز روشن میکنه که طرف اینکاره نیست و فقط چون شنیده اینکاری که داره میکنه کاریه که احتمالا سود زیادی در بر داره، به اون کار رو آورده.

  مثال:

  چند روز پیش یه سر به سایت چاره زدم و از قضا دیدم که یه Dean Michael Schenker Signature برای فروش تبلیغ کرده که قیمت رو گذاشته ۳ ملیون و ۳۹۹ هزار تومن. حدود ۹ تا ۱۰ ماه پیش همین گیتار رو گذاشته بود ۱ ملیون و ۸۰۰ و خورده‌ای هزار تومن. حالا رفتن احتمالا تو سایت من و دیدن یکی‌ هست که قیمت گذاشته ۳ ملیون و ۶۳۰ هزار تومن بعد گفتن "اِ .... اینکه با مال ما یکیه و فقط Hard Case داره. پس ما بجای ۱ و ۸۰۰ میذاریم ۳ و ۳۹۹"!!! که همینجاش رو هم اشتباه کردن. Hard Case این گیتار ۱۲۰ دلاره که با ۶ درصد مالیات فروش میشه ۱۲۷ دلار و ۲۰ سنت که حتی با دلار ۳۲۰۰ تومانی (که البته الان کمی‌ بالاتره) در میاد ۴۰۷ هزار تومن پس اگه قیمت من رو مبنا قرار بدن، باید مال خودشون رو "بدون دریافت هیچ سودی روی Hard Case" بفروشن ۳ و ۲۲۳. حتی اگه سود ۲۰ درصدی هم روی Hard Case بکشن قیمت‌شون باید بشه ۳ و ۳۰۴ هزار تومن.

  البته این برای دو تا ساز "کاملاً" برابره. که این دو تا ساز اصلا برابر نیستند.

  تفاوت ها:

  در وحله اول مال بنده ۳۹۹ دلار بوده و مال اینها ۲۹۹ دلار.

  مال من Set On Neck هست و مال اینها Bolt On Neck. همین مورد چیزی حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد Sustain مال من رو افزایش داده.

  Bridge مال من Tune-O-Matic به همراه Stopbar Tailpiece هستش مال اونها Tune-O-Matic به همراه String-Thru Body. همه دیگه میدونن Sustain کدوم بیشتره. تنها مزیت Bridge اونها اینه که Tone چوب اونها رو بیشتر میکنه. البته مورد بعدی مزیت Tone چوب اونها رو هم از بین میبره.

  چوب گیتار من Mahogany Top and Body هستش. یعنی‌ تماماً Mahogany ولی‌ مال اونها کلاً Basswood. این هم مثل روز روشنه کدوم صدای گرمتری میده.

  Neck Pickup مال من Dean DMT (Dean Magnatic Technology) Design و Bridge Pickup ش "USA Dean DMT Michael Schenker "Lights Out و مال اونها هر دو پیکاپ Dean DMT Design.

  مال من از Musician's Friend آمریکا خریداری شده و در اصالتش نمیشه شک کرد چون مدرک خریدش رو دارم. مال اونها در بهترین حالت از دوبی‌ اومده.

  مال من Hard Case اصل Dean داره به اضافه یک Cable اتصال ۳ متری Musician`s Gear Professional Low-Noise آمریکایی، مال اونها هیچی‌!

  از این نگذریم که این گیتار برای من گرون تموم شده و الان با این ۱۵ درصد تخفیف و تقبل مالیات ۹ درصدی فروشش، دارم با ضرر میفروشم (نوش جون خریدارش. راضیم به رضای خدا و خریدار). مال اونها طبق محاسبه قیمت بنده "قیمت ساز به اضافه ۶ درصد مالیات آمریکا (که میدونیم از اونجا خریداری نشده) به اضافه ۲۰ درصد سود به اضافه ۳۰۰ دلار هزینه حمل از آمریکا" میشه ۶۸۰ دلار که با دلار ۳۲۰۰ تومانی هم میشه ۲ و ۱۷۶ هزار تومن!!! یعنی‌ دارن ۱ و ۲۲۳ هزار تومن سود خالص می‌برن. تازه بیشتر. چون اولاً از آمریکا نیومده و هزینه‌هاشون کمتر بوده. من سود ۲۰ درصد هم براشون محاسبه کرده بودم. اون ۶ درصد مالیات فروش رو هم نداده اند.

  یه داستان از از مثنوی مولوی بود که میگفت "خر رو دید، کدو رو ندید" از اونجاییکه این داستان خیلی‌ بی‌ ادبیه و +۲۵ هستش، از تعریفش خوداری و خود سانسوری می‌کنم. دوستان شاید بتونن تو اینترنت این داستان رو پیدا کنن.

  به هر حال اینهم چند تا عکس تا گفته‌های بنده رو به چشم خودتون ببینید.


  Screenshot (17).png Screenshot (18).png Screenshot (487).png
  rezaranjbaraan, PedramCrown, jim.root و 1 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
 13. این نوشته یکی‌ از دوستان در همین سایته.

  "بله. اپیفون ساز بسیار خوبیه. در برخی موارد از خود گیبسون هم بهتر. و اینو باید در نظر داشته باشین. با توجه به خریدهایی که دوستان و آشنایان از اجناس آقا فرشاد انجام دادن باید بگم که آقا فرشاد تو ایران تنها کسیه که میشه بهشون اعتماد کامل داشت."


  Screenshot (423).png


  والله نمیدونم چی‌ بگم. راستش من هیچوقت ادعا نکردم که "تنها فرد معتمد" در این زمینه هستم. افراد بسیاری هستند که در زمینه لوازم موسیقی‌ فعالیت می‌کنن و وجدانشون همیشه بیداره. ولی‌ خوب متأسفانه بیشتر از این تعداد‌, کسانی‌ هستند که وجدانشون رو شخصاً به کما فرستادن! تنها شانسی‌ که من داشتم و دارم اینه که به Source های آمریکا دسترسی دارم. مطمئناً افراد دیگری هم هستند که می‌تونن از اونجا خرید کنن و به ایران بیارن. ولی‌ اگر هم اینکار رو بکنند‌, یه گیتاره. روی تعداد‌, دست من تا اینجای کار باز تر بوده.

  البته بر عکس این نظر بالا رو هم خیلی‌ ها دارند و من رو یه تهدید برای کار های خلاف خودشون و یا نادانیشون میدونن و هر از گاهی‌ مادرم رو (به جای من) مورد التفات قرار میدن. که خوب به گفته خودشون "میرن پیش روانپزشک برای درمان".

  "معتمد" و "با اعتبار" رو باید دید که از چه زاویه ای مورد بررسی قرار میدیم. یکی‌ هست که آدم بسیار با وجدانیه و دوست داره شب راحت بخوابه. ولی‌ این شخص برای تهیه کالا هایی‌ که برای خرید و فروش به اونها نیاز داره‌, مجبوره که از همین بازار تهیه کنه. خوب چی‌ دستش میرسه؟ چی‌ بدست مشتری میرسه؟

  یکی‌ از مواردی که باید در نظر داشت اینه که سازی که میخرید‌, اصلا چه جوری ساخته شده؟ تکنولوژی که درش بکار رفته چیه؟

  ما یه گیتار رو اگه سطحی نگاه کنیم‌, همینیه که همه میبینن. یعنی‌ یه سازی که دسته داره و چند تا خروسک و یه شکم و دو سه تا پیکاپ و یه Bridge (حالا از هر نوعش).

  ولی‌ کسی‌ نمیگه آقا این Stop Bar گیتار "طرح" Les Paul من وقتی‌ تمام سیم ها رو باز میکنی‌ برای چی‌ از جاش در میاد و میفته زمین و (احتمالا) روی بدنه خراش میندازه؟ ولی‌ چرا مال Epiphone اینجوری نمیشه؟

  یا چرا جک فیش خروجی گیتارم شل شده و میخواستم سفتش کنم و هی‌ تو شکم گیتار می‌پیچه و کاملاً سفت نمیشه و بعد از یه مدت هم بخاطر چرخش های زیاد از داخل شکم سیم ها قطع شدن و یا اتصالشون خراب شده و نویز افتاده تو صدای گیتار ولی‌ Epiphone اینجوری نیست؟

  یا چرا وقتی‌ دارم فرضاً سیم پنجم رو کوک می‌کنم و دستم خروسک سیم چهار رو "فقط لمس میکنه" سیم چهارم از کوک خارج میشه ولی‌ Epiphone دوستم اینطوری نیست؟
  alishayan, PedramCrown, Dr.Noise و 3 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
 14. یه سه چهار هفته‌ای هست که یکی‌ از دوستان یه صفحه به اسم Rockers Nation تو Instagram باز کرده و اجناس و گیتار‌های من رو توشون پست کرده و مدیریتش رو هم خودش بدست گرفته (من این App رو روی موبایلم ندارم). الان اومده میگه یه بابائی اومده میگه "دسته گیتار رو بعد از فروش تضمین می‌کنید"؟ من هم بهش گفتم چی‌ جواب بده. به خاطر همین گفتم بیام اینجا یه چیزی رو روشن کنم.

  دسته گیتار بخودی خود کج نمیشه. تاب برداشتن دسته به نحوه نگهداری صاحب گیتار ارتباط مستقیم داره. به اینکه وقتی‌ سیم سایز بالا میبندی و میخوای کوک استاندارد E بکنی‌ ارتباط داره. اینکه به دیوار تکیه‌اش بدی و تمام وزن گیتار رو به سردسته انتقال بدی و دو ماه اونجوری به دیوار تکیه زده باشه ارتباط داره. اینکه مثل جوراب بندازیش کف اطاقت و یکی‌ بیاد روش پا بگذاره ارتباط داره. اینکه تو مکان‌های مرطوب (چه سرد و چه گرم) تو فضای آزاد (و نه توی جعبه‌اش و داشتن رطوبت گیر توی جعبه) نگرش داری ارتباط داره. اگر دسته گیتار با چوب "جعبه کاهو" درست شده باشه ارتباط داره.

  نهایتا، گیتاری که اصالتش قابل اثباته، در صورت استفاده و نگهداری صحیح، دسته‌اش که سهله، هیچ جاش چیزیش نمیشه.
  Hamed Sedighi, mb1375, soheilmonfared و 4 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
 15. امروز رفته بودم به ملاقات استادم محسن گلتاش. ایشون رو از سالهای ۱۳۶۰ - ۶۱ می‌شناسم. اگر بگم که آشنایی با ایشون، خط مشی موسیقیایی من رو تا به حال رقم زده، چیزی به گزاف نگفته ام. نه اینکه با Rock و Metal و Everything in between آشنا نبودم. ولی‌ دری که ایشون تو اون زمان به من نشون داد و برام باز کرد، بیشترین سهم رو در آشنایی من با زوایای این نوع موسیقی‌ داشت. می‌تونم به راحتی‌ بگم که "محسن در واقع Rock & Metal Walking Encyclopedia است". به خاطر آشنایی با ایشون بود که در همان زمان‌ها این خوش شانسی‌ رو داشتم که آلبوم‌های روز این دو سبک رو حداکثر ظرف ۷۲ ساعت بدست بیارم. اونهم از روی صفحه. و یا مجلات موسیقی‌ رو به قول آمریکایی‌ها Fresh out of oven بدست بیارم. امروز رفتم پیشش. هم من سنم رفته بالا، هم محسن. ولی‌ هنوز همون آدم با حال خاکی Metalhead اون سالها جلوی رویم بود. پر از صفا. چهار تا آهنگ برام با همون اسپیکر‌های HPM40‌ هایی‌ که ازشون کلی‌ خاطره دارم و کلی‌ آهنگ باهاشون گوش کرده بودم Play کرد و مثل قدیما "پشم و کرکمون رو ریخت".


  IMG_20150510_174208.jpg
  jim.root, hexenpro, saeedkasra و 7 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.