افراد معتمد و با اعتبار

منتشر شده توسط F. METAL در بلاگ بلاگ های F. METAL. بازدیدها: 591

این نوشته یکی‌ از دوستان در همین سایته.

"بله. اپیفون ساز بسیار خوبیه. در برخی موارد از خود گیبسون هم بهتر. و اینو باید در نظر داشته باشین. با توجه به خریدهایی که دوستان و آشنایان از اجناس آقا فرشاد انجام دادن باید بگم که آقا فرشاد تو ایران تنها کسیه که میشه بهشون اعتماد کامل داشت."


Screenshot (423).png


والله نمیدونم چی‌ بگم. راستش من هیچوقت ادعا نکردم که "تنها فرد معتمد" در این زمینه هستم. افراد بسیاری هستند که در زمینه لوازم موسیقی‌ فعالیت می‌کنن و وجدانشون همیشه بیداره. ولی‌ خوب متأسفانه بیشتر از این تعداد‌, کسانی‌ هستند که وجدانشون رو شخصاً به کما فرستادن! تنها شانسی‌ که من داشتم و دارم اینه که به Source های آمریکا دسترسی دارم. مطمئناً افراد دیگری هم هستند که می‌تونن از اونجا خرید کنن و به ایران بیارن. ولی‌ اگر هم اینکار رو بکنند‌, یه گیتاره. روی تعداد‌, دست من تا اینجای کار باز تر بوده.

البته بر عکس این نظر بالا رو هم خیلی‌ ها دارند و من رو یه تهدید برای کار های خلاف خودشون و یا نادانیشون میدونن و هر از گاهی‌ مادرم رو (به جای من) مورد التفات قرار میدن. که خوب به گفته خودشون "میرن پیش روانپزشک برای درمان".

"معتمد" و "با اعتبار" رو باید دید که از چه زاویه ای مورد بررسی قرار میدیم. یکی‌ هست که آدم بسیار با وجدانیه و دوست داره شب راحت بخوابه. ولی‌ این شخص برای تهیه کالا هایی‌ که برای خرید و فروش به اونها نیاز داره‌, مجبوره که از همین بازار تهیه کنه. خوب چی‌ دستش میرسه؟ چی‌ بدست مشتری میرسه؟

یکی‌ از مواردی که باید در نظر داشت اینه که سازی که میخرید‌, اصلا چه جوری ساخته شده؟ تکنولوژی که درش بکار رفته چیه؟

ما یه گیتار رو اگه سطحی نگاه کنیم‌, همینیه که همه میبینن. یعنی‌ یه سازی که دسته داره و چند تا خروسک و یه شکم و دو سه تا پیکاپ و یه Bridge (حالا از هر نوعش).

ولی‌ کسی‌ نمیگه آقا این Stop Bar گیتار "طرح" Les Paul من وقتی‌ تمام سیم ها رو باز میکنی‌ برای چی‌ از جاش در میاد و میفته زمین و (احتمالا) روی بدنه خراش میندازه؟ ولی‌ چرا مال Epiphone اینجوری نمیشه؟

یا چرا جک فیش خروجی گیتارم شل شده و میخواستم سفتش کنم و هی‌ تو شکم گیتار می‌پیچه و کاملاً سفت نمیشه و بعد از یه مدت هم بخاطر چرخش های زیاد از داخل شکم سیم ها قطع شدن و یا اتصالشون خراب شده و نویز افتاده تو صدای گیتار ولی‌ Epiphone اینجوری نیست؟

یا چرا وقتی‌ دارم فرضاً سیم پنجم رو کوک می‌کنم و دستم خروسک سیم چهار رو "فقط لمس میکنه" سیم چهارم از کوک خارج میشه ولی‌ Epiphone دوستم اینطوری نیست؟
alishayan, PedramCrown, Dr.Noise و 3 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  • jim.root
  • DANIEL ADHAMI
  • F. METAL
برای ارسال نظر می بایست وارد سیستم شوید.