کمک‌های مردمی

من به واسطه دزدی‌هایی‌ که از مؤسسات خیریه شده و میشه و خواهد شد، اصولاً به اینجور مؤسسات، کمک مالی‌ و غیر نقدی نمیکنم. خودم می‌گردم آدمهایی که "آبرو دار" هستند ولی‌ بر اثر قهر روزگار، روزگار خوشی ندارند رو پیدا می‌کنم و در حد خودم سعی‌ می‌کنم باری از روی دوششون بر دارم. از اونجاییکه سر قضیه چادر‌هایی‌ که آمریکا برای زلزله‌ زدگان "بم" فرستاده بود و این چادر‌ها به جای رسیدن به دست مردم مصیبت زده، سر از میدان گمرک!!! درآورده بودند و صداش تو خود آمریکا هم پیچید و پولش رسید به یه تعداد پفیوز بی‌شرف و "سر افکندگیش" جلوی همکارانم موند برای من، اینبار هم عزا گرفته بودم که چطوری به هموطنانم کمک کنم.

چهار روز پیش آقای علی‌ دائی یه پست ارسال کرد و یه شماره موبایل داده بود که مردم زنگ بزنن و غیره. گفتم خدا رو شکر. به این یکی‌ اعتماد دارم. ولی‌ فرداش یه پست دیگه ارسال کره بود و دو تا شماره حساب تحت نام "موسسه خیریه مهدیه" اعلام کرده بود که بخاطر ترسم دوباره وا رفتم. دیگه تصمیم گرفتم خودم اجناس رو ببرم کرمانشاه. تا اینکه همون شب تو سایت مشرق نیوز دیدم یه اطلأعیه از طرف آقای جواد خیابانی پست شده که میخواد شخصاً کمک‌های مردمی رو به قصر شیرین و سر پل ذهاب ببره.

دیروز صبح "تی‌ شرت خوشحالیم" (یه تی‌ شرت بلک سبت دارم که اینجور مواقع تنم می‌کنم) تنم کردم و رفتم بازار و خودم رو طرفهای ۲ بعد از ظهر رسوندم به محلی که آقای خیابانی اعلام کرده بودند.

دم مردم گرم. انقدر اونجا شلوغ بود و کمک کرده بودن که واقعا باور نکردنی بود. تازه وقتی‌ من رسیدم که حداقل دو تا کامیون بار زده بودن و راهی‌ شده بودن. ولی‌ هنوز حجم زیادی از کمک‌های مردم روی زمین بود.

دو تا از خوشرو‌ترین آدمهای عمرم رو دیروز ملاقات کردم. آقای جواد خیابانی (که همون اولش با خنده یه تیکه به شکم ما انداخت و صد البته جوابش رو گرفت) و آقای جواد رضویان (که تا ماشین ما رسید قبل از اینکه از ماشین پیاده بشم، طفلک از جاش بلند شد و با یه لبخند خوشگل به پهنای صورتش به سمت ما اومد). این دوتا جوون سابق، بجای زدن "هشتگ"، "آستین همّت" بالا زده بودن و رفته بودن تو گود.

میخوام از همینجا از این دو عزیز، یه تشکر قرا بکنم و بگم خدا قوت، دمتون گرم، عشق یه ملت پشت و پناهتون

Khiabani-Razavian.jpg
  • تشکر
واکنش‌ها: Hossein Rezaei و pe32_64

اطلاعات کلی

نویسنده
F. METAL
نمایش‌ها
658
نظرها
1
آخرین بروزرسانی

نوشته‌های بیشتر در دلمشغولی ها

نوشته‌های بیشتر از F. METAL

اشتراک‌گذاری این مطلب