مادر

این مطلب در مورد یک خانواده ی امریکایی هست که همین دو هفته پیش در ایلینوی اتفاق افتاده. خبر ممکنه دلخراش باشه. برای همین توصیه میکنم کسانی اینو بخونن که آگاهی از واقعیت ها براشون مهم تر از جریحه دار شدن خودشون هست.

صبح روز پنجشنبه هیجدهم آوریل مردی بنام Andrew Freund به 911 زنگ میزنه و اعلام میکنه که پسر 5 ساله اش بنام AJ Freund ناپدید شده. مشخصات کامل بچه رو از جمله رنگ مو، چشم و لباسی که تنش بوده . . . رو میده، و میگه آخرین باری که پسرشو دیده دیشب قبل از وقت خوابیدن بوده. ساعت 9 ~ 9/30 شب. و صبح که بیدار شدند بچه در رخت خوابش نبوده. توضیح میده که تمام سوراخ سنبه های خونه رو گشتند ولی اثری از بچه پیدا نکردند.

Andrew AJ Freund.jpg


بلافاصله طبق معمولِ همیشه، کلّ خبرگزاری ها میریزن توی خونه ی اون خانواده و FBI هم میاد تا تحقیقاتش رو شروع کنه. مامورین پلیس و کلّی از مردم داوطلب تمام منطقه اطراف رو میگردند ولی اثری از بچه پیدا نمیکنند. پدر و مادر بچه بارها با ناراحتی و گریه جلوی دوربین های خبرنگارها التماس میکنند تا هر کسی AJ رو پیدا کرد بیاد تحویل بده. این تصویر مادر بچه هست در حال گریه رو به خبرنگارها که هر کسی بچه رو بُرده برگردونه:

_1556132983.jpg


پلیس FBI اعلام میکنه که با توجه به آزمایشی که روی تخت خواب و وسایل بچه انجام دادند، بچه روز قبل در این خونه نبوده. بنابر این پلیس به خود پدر و مادر بچه شک میکنه و هر دوی اونها رو طی پنج شش ساعت متوالی بازپرسی میکنه. ولی چون چیزی دستگیرش نمیشه و از طرفی هم سنَدی علیه اونها نداره، هر دو رو آزاد میکنه. چند روز میگذره، هنوز خبری از بچه نیست.

عکس های پدر و مادر بچه ی مفقودی، دو سه روز بعد از اعلام مفقودی که هنوز پیدا نشده:

92vx6sx7tcoxjky9mjjceqsw46onh12.jpg

i7nrtukfymg.jpg


مادر بچه هم البته هفت ماهه باردار هست.

روز ششم مفقودی یعنی چهارشنبه 24 آوریل مامورین FBI میان پدر و مادر بچه رو دستبند میزنن و میبرند برای بازداشت و در جواب میگن که جسد بچه پیدا شده. جسد بچه بصورت تکه تکه پیچیده در مشماهای پلاستیکی در یک نقطه ی دور افتاده در 10 کیلومتری بیرون از شهر در کنار یک برکه ی کوچک و خلوت در زیر خاک دفن شده بوده. این مورد واقعاً جای تحسین داره که در یک چنین جای خلوت و پَرتی پلیس تونسته جسد رو کشف کنه:

AJ.jpg


این نقطه 10 کیلومتر از شهر و 13 کیلومتر از منزل خانواده فاصله داره. قسمتی از حُفره که پلیس کنده در عکس پیداست.


AJ Freund.jpeg


A.J.-Freund (1).jpg


طبق گزارشِ اتوپسی، بچه در اثر ضربه ی مغزی و قرار گرفتن در معرض آب سرد به مدت طولانی به قتل رسیده. و جالب تر اینکه اتوپسی نشون میده که قتل سه روز قبل از تلفنِ پدر بچه به 911 اتفاق افتاده! یعنی روز دوشنبه 15 آوریل. در پی تحقیقات، پلیس رد هیستوری اینترنت این خانواده رو پیدا میکنه که در همون روز دوشنبه، طریقه ی "نجات کودک با تنفس مصنوعی" از گوگل سرچ شده بوده. و همینطور روز بعد، چسب پهن بسته بندی، دستکش پلاستیکی، مایع سفید کننده و خوش بو کننده ی هوا از فروشگاه محل خریداری شده. FBI بعد از ریکاوری فایلهای داخل گوشی مادر، یک ویدئو هم پیدا کرده که همین بچه رو با باندهای زخم در نقاط مختلفی از بدنش نشون میده که البته این ویدئو مربوط به چند ماه پیش بوده. اغلب عکسهای کشف شده از AJ در گوشی مادر، AJ رو با باندهای زخم و کبودی نشون میده.

با کشف این حقایق، دیگه پدر و مادر بچه نمیتونند قتل رو انکار کنند و شروع میکنند به حرف زدن. مادر بچه ی مقتول:

"روز دوشنبه AJ رو بخاطر دروغ گفتن در باره ی خاکی شدنِ زیرپوش خودش، برای تنبیه فرستادم زیر دوش آب سرد و 20 دقیقه زیر دوش بود. بعد از دوش، AJ رو گذاشتم در تخت خوابش و یک مدت بعد که برگشتم دیدم مُرده.
روز بعد جسد رو در داخل پلاستیک بزرگ در زیرزمین خونه قایم کردم. زیرزمین بو گرفته بود. تصمیم گرفتیم که جسد رو جایی دفن کنیم. برای راحتیِ حمل جسد و همینطور اینکه همسایه ها در صورت دیدن شک نکنند، بدن جسد AJ رو تکه تکه کردیم (بکمک پدر بچه) و در پلاستیک های کوچک جا دادیم و پلاستیک ها رو با چسب بسته بندی بستیم و اونها رو در صندوق ماشین گذاشتیم و بردیم بیرون از شهر برای دفن . . ."

و این پایان داستان نیست. با پُرس و جو های محلی، همسایه های این خانواده همگی خبر از این دادند که موضوع کودک آزاری در این خانواده جدید نیست: "همیشه صدای گریه و فریادهای غیرعادی اون بچه در اون خونه میپیچید و ما میدونستیم که تنبیه های سختی در اون خونه اتفاق میافته که بیشتر مثل صدای فریاد شکنجه بود تا تنبیه. ما بارها به DCFS زنگ میزدیم و آزار این بچه رو خبر میدادیم ولی طی دو سال اخیر فقط دو سه بار از DCFS اومدند و هر بار بی نتیجه کِیس رو رها کردند و رفتند."

یکی از همسایه ها میگه: "ما طی دو سه سال اخیر همیشه این بچه رو با زخم و کبودی میدیدیم. دو ماه پیش به یاد دارم که مادر این بچه در سرمای برفی زمستان پنجره اتاق AJ رو یک شبِ کامل تا صبح باز گذاشت و من از سر و صداها حدس میزدم که باز درحال تنبیه بچه هست."

یک توضیح کوچک: DCFS یا «اداره خدمات کودک و خانواده» یک سازمان دولتی در آمریکاست که مختصاً به موارد حقوق کودک در داخل خانواده میپردازه که به رغم وظیفه اش یک سازمان کاملاً اخته و ناکارآمد هست و من خودم عدم کارآیی و دکوری بودن این سازمان رو قبلاً طی یک موردی تجربه کردم که شاید بعدها دراون مورد هم حرف بزنم. حالا در مورد این بچه (AJ) سه بار از DCFS اومدند و گزارش تهیه کردند و بدون نتیجه رها کردند. آخرین بار دسامبر گذشته در روزهای کریسمس بوده که بخاطر شدت تنبیه، بچه در اورژانس محل بستری شده بوده و DCFS هم با بچه گفتگو داشته؛ ولی کلاً نتیجه ای نداشته. در واقع میشه گفت قاتل اصلی این بچه DCFS هست.

مادر این بچه در جواب پلیس، اینکه چرا همیشه چنین تنبیهات سختی در مورد بچه اش اِعمال میکرده گفته: "AJ اختلال ODD داشت و نافرمان بود"! بخاطر کشف طریقه ی درمان ODD، به این مادر باید جایزه نوبل سایکوتراپیِ سال 2019 اهدا بشه!!

برادر AJ که یک سال و نیم از AJ کوچکتر هست، در حال حاضر بطور موقت تحت سرپرستی یک خانواده هست. دادستانی ایالتی، حقوق والدین برای برادر AJ رو کاملا ساقط کرده. مادر بزرگ بچه گفته: "AJ بچه ی باهوش و همیشه شاد و خندانی بود و با مرگش، خودش رو فدای برادر کوچک خودش کرد تا این هم به سرنوشت خودش گرفتار نشه".

یک جسد بچه . . .، یک بچه ی سرگردان . . . و یک بچه ی دیگه که چند ماه بعد با سرنوشتی نامعلوم قراره متولد بشه. . . چه جامعه ی زیبایی ساختند با اون شعار "Justice For All".


920x920.jpg


مردم جلوی خونه ی این خانواده بادکنک ها، شمع و اشیا کودکانه برنگ آبی گذاشتند (رنگ مورد علاقه AJ) به رسم بزرگداشت به طریقه ی فرهنگ امریکایی که احیانا AJ از اون بالا ببینه که مردم دوستش دارن! و بعد روز از نو و یک قتل خانوادگیِ دیگه از نو . . .

20 دقیقه زیر دوش سرد . . .، تکه تکه کردن بدن بچه . . .، دفن بچه بدست خود مادر . . . آدم واقعاً زبونش بند میاد. بهشت زیر پای مادران است.

بازجویی ها و دادگاه هنوز ادامه داره، چون پدر و مادر بچه هنوز در مورد ضربه ی مغزیِ بچه حرفی نزدند. ولی چیزی که از همین الآن بدیهیه، حداقل 25 سال حبس برای هردو والدین هست (طبق قانون امریکا در مورد قتل عمد). اگر این کِیس در کته گوری "قتل با شکنجه" قرار بگیره، احتمال اعدام هم وجود خواهد داشت.


-body-and-reporting-him-missing’.jpg

اطلاعات کلی

نویسنده
Farhood
نمایش‌ها
827
نظرها
13
آخرین بروزرسانی

نوشته‌های بیشتر در گوناگون

نوشته‌های بیشتر از Farhood

 • شرم سیاسی!
  اشتباه نکنید، این تصاویری از افغانستان یا عراق نیست، که سربازهای...
 • چیزی برای خوردن
  - فقط 50 سنت میخوام - برای چی؟ - برای خریدن یه چیزی برای خوردن - چی...
 • رویای کالیفرنیا
  حدود سه سال و نیم پیش در مورد بیخانمان های امریکا طی یک بلاگ صحبت کرده...
 • عدد
  - . . . پس به عبارتی میشود پانصد و یک میلیون و ششصد و بیست و دو هزار و...

اشتراک‌گذاری این مطلب