قدرتِ گند زدن و گند زدنِ قدرت!

بعد از 5 سال کش و قوس بالاخره میلیاردر امریکایی به 29 سال زندان محکوم شد!

uf.jpg


اسم این میلیاردر محکوم Harvey Weinstein هست. موسس یکی از بزرگترین و بنام ترین کمپانی های تولید فیلم در هالیوود: Miramax
کسانیکه اهل فیلم هستند شهرت Miramax رو با فیلمهایی مثل "مالنا"، "شکسپیر عاشق" و "دار و دسته ی نیویورکی" خوب میشناسن.

874738-harvey-weinstein-a-la-premiere-de-580x0-2.jpg


داستان محکومیت این شخص از اونجا شروع شد که در سال 2015 یک خانمِ مُدل (Ambra Gutierrez) بخاطر آزار جنسی، از Weinstein به پلیس نیویورک شکایت کرد. Weinstein این خانم رو به اتاقش در یک هتل دعوت کرده بوده که در ازای سو استفاده ی جنسی به اون کمک کنه که وارد عرصه ی بازیگری در هالیوود بشه. این خانم هم با یک برنامه قبلی رفته بوده تو اتاق Weinstein و کلّ مکالمات رو ضبط کرده بود و بعنوان مدرک، فایل این مکالمه رو تحویل پلیس داده بود (در این مکالمه ی ضبط شده Weinstein به اون خانم علناً میگه که من آدم قدرتمندی هستم که خیلی کارها برات میتونم بکنم. اگر همکاری نکنی دیگه اسم منو نیار و هیچوقت دنبال من هم نیا!). خلاصه در اون زمان دادستانیِ نیویورک این اتهام رو رد میکنه (بدلایلی که میشه حدس زد). تا اینکه بعد از دوسال ونیم (اکتبر 2017)، این خانم فایل صوتی رو در یوتیوب قرار میده و رسانه ها هم بلافاصله پیگیر میشن و دیگه موضوع رسانه ای میشه و دادستانی مجبور میشه این دفعه موضوع رو جدی بگیره و علیه Weinstein پرونده تشکیل بده و به جریان بندازه.

ولی موضوع به اینجا ختم نمیشه. بعد از رسانه ای شدن این موضوع، خیلی از بازیگرانِ زن هالیوود یکی یکی صداشون در اومد که "Weinstein در فلان تاریخ هم بامن این رفتار رو داشت"!! طی همون ماه های اولِ بعد از رسانه ای شدن این واقعه، چیزی نزدیک به 100 زن هالیوودی و نیویورکی در رسانه ها اعلام کردند که ما هم از قربانیان Weinstein هستیم و از ایشون شکایت داریم و خواستار اجرای قانونیم! در بین 87 نفر از این زنان، اسامی چهره هایی مثل انجلینا جولی، سلما هایاک، Gwyneth Paltrow، لی سیداکس و Ashley Judd هم دیده میشه. 11 زن دیگه هم بخاطر امنیت شخصی ترجیح دادند که اسم و هویتشون مخفی بمونه. زمان وقوع جرم در بعضی از این زنانِ شاکی هم حتی به تاریخهای دور (20-25 سال پیش) بر میگرده! تازه کم کم مشخص شد که Weinstein این کارش تازگی نداره و این آقا از سالها پیش کلاً رَوش کارش این بوده!

این رسوایی فقط مربوط به Weinstein هم نمیشد و به نوعی همه ی پولدارهای هالیوود رو که قدرت داشتند، مورد سوء ظنّ مردم امریکا قرار داد. چون به هرحال این نوع انگیزه ها از قدرت مالیِ شخص آب میخوره و به نوعی سو استفاده از قدرت محسوب میشه. در ادامه، نه فقط شاکیان، بلکه دایره ی متهمین هم وسیع تر شد! یعنی یکسری شاکیان جدید از سو استفاده ی جنسیِ سایر مردان پولدار امریکایی هم سر و کله اشون در رسانه ها پیدا شد و اسامیِ یکسری از مردان متجاوز قدرتمند دیگه هم لو رفت! و این در تاریخ امریکا تبدیل شد به بزرگترین جریان رسواییِ حقوقی بین زن و مرد، که امریکا همیشه مدعیِ برابریِ این حقوق بین زن و مرد در جامعه شون بوده. زنی که بخاطر قدرت مرد مجبور به کوتاه اومدنه در مقابل خواسته ی غیر قانونیِ مرد.

Weinstein در طول این دو سال و چند ماه خیلی خرج کرد تا از این مخمصه خودشو نجات بده ولی فایده ای نکرد. حتی شرکت Black Cube رو هم استخدام کرد تا موضوع رو راست و ریس کنه، ولی بس که گندِ کار دیگه خیلی بالا اومده بود، حتی اونها هم نتونستند کاری بکنند. (Black Cube یا همون "مکعب سیاه" یک شرکت اطلاعاتی بسیار قوی هست که بخش خصوصی ادارش میکنه. یه چیزی مثل CIA بخش خصوصی! که خود این هم داستان جالبی داره. گردانندگان این شرکت خیلی با نفوذ و مرتبط با دولت ها هستند و معمولاً مشتریهاشون میلیاردرهایی هستند که گیر افتادند. در مورد این شرکت میتونید از نت مطلب گیر بیارید).

حالا بعد از دو سال وچند ماه، دو روز پیش دادگاه حکم Harvey Weinstein رو قرائت کرد: "Weinstein یک شکارچی درنده ی زنجیره ایِ جنسیِ است که از قدرت خود برای تهدید، تجاوز، حمله، حیله گری، تحقیر و سکوت قربانیانش استفاده میکند. Harvey Weinstein برای تجاوز جنسی به سه زن Jessica Mann ،Mimi Haleyi (و یک زن دیگه که اسمش فاش نشد)، به 29 سال حبس محکوم میشود" (از بین نزدیک به 100 زن شاکی، این سه نفر تنها مواردی بودند که اسناد و مدارکشون برای اثبات شکایتشون کافی بوده). جالب اینکه اسم اولین زن شاکی که صدای Weinstein رو ضبط کرده بود (Ambra Gutierrez) در بین اسامیِ این سه زن شاکی دیده نمیشه! جوک تر از تمام اینها اینه که Harvey Weinstein هنوز خودشو کاملاً بیگناه میدونه!

قطعاً با توجه به وضعیت سیستم قضایی امریکا، بعید به نظر میاد که Harvey Weinstein کاملاً 29 سال حبس بکشه. یا به یه بهانه هایی مدت حبس رو کمترش میکنن، و یا در زندان با یک خودکشی ساختگی به دیار باقی میفرستنش. همون کاری که با Jeffrey Epstein کردند.

Epstein2.jpg


Jeffrey Epstein یک مالتی میلیاردر امریکایی بود که یکی از بیزنس هاش دلّالیِ دختر بچه های زیر سنّ قانونی برای فحشا بود. این جرم ده ها برابر از جرم سو استفاده جنسی از زنان بالغ سنگین تر هست. این شخص خودش هم ارتباطات جنسی زیر سن قانونی داشته که معمولاً این کار رو در جزیره ی خصوصیِ خودش انجام میداده. چند سال پیش گند کارش در اومد و بازداشت شد، تا اینکه همین شش ماه پیش اعلام کردند که در بازداشتگاه خودشو حلق آویز کرده. این در حالی هست که با توجه به قوانین و رسوم بازداشتگاهها؛ تمامی اشیا و وسایلی که برای خودکشی میتونن قابل استفاده باشن، از دسترس بازداشی ها دور میشه و خودکشی در بازداشتگاه به این آسانی نیست. در طی تحقیقاتِ FBI از بازداشتگاه متوجه شده بود که دوربینهای امنیتی اطراف اتاق و سالن هم در همون شبِ خودکشی کار نمیکردند. دو نگهبان سالن هم گفته شد که آن شب خوابیده بودند. روز قبل از این اتفاق هم، دادستان اتهامات جدیدی بر علیه Jeffrey Epstein ارایه کرده بود که احتمالاً افراد دیگری هم در این ارتباط درگیر ماجرا میشدند. یک دلال، مشتری های خودشو میشناسه و براحتی میتونه اونها رو لو بده. و اگر صلاح نباشه که اسامی یکسری افراد خاص و شناخته شده در این ارتباط لو بره، خودکشیِ ساختگی بهترین راه حل برای ختم ماجراست. این شخص با قدرتمندان زیادی ارتباط داشت، هم در عرصه ی سیاسی و هم هالیوودی. با بیل کلینتن و ترامپ هم آشنایی قدیمی داشته.

WEW_35_44_Epstein_2.jpg


5d2e26b8bda95f00315fc9c2.jpg

Udvthled.png


در سیستم کاپیتالیستی به هرحال عدالت یعنی پول، و پول یعنی عدالت! در این سیستم نه تنها با پول میشه قوانین رو خرید، بلکه میشه با داشتنش رئیس جمهور کشور هم شد!
امریکا تنها کشوریه که در هالیوودش همه کار سیاسی میکنن، و در کاخ سفیدش همه فیلم بازی میکنن!

اطلاعات کلی

نویسنده
Farhood
نمایش‌ها
205
آخرین بروزرسانی

نوشته‌های بیشتر در عمومی

نوشته‌های بیشتر از Farhood

اشتراک‌گذاری این مطلب