سؤ استفاده از شباهت گیتارها

شنیدین میگن "طرف یه چیزی شنیده"؟ یعنی‌ درک درستی‌ از چیزی که شنیده پیدا نکرده. این مورد زمانی‌ اتفاق میفته که شخصی‌ کاری رو انجام میده و مثل خر تو گل گیر میکنه و یا از اونجاییکه آگاهی‌ کافی‌ در رابطه با عملی‌ که میخواد انجام بده نداره، اشتباهاتی انجام میده که برای دیگرانی که وارد به اون کار هستند مثل روز روشن میکنه که طرف اینکاره نیست و فقط چون شنیده اینکاری که داره میکنه کاریه که احتمالا سود زیادی در بر داره، به اون کار رو آورده.

مثال:

چند روز پیش یه سر به سایت چاره زدم و از قضا دیدم که یه Dean Michael Schenker Signature برای فروش تبلیغ کرده که قیمت رو گذاشته ۳ ملیون و ۳۹۹ هزار تومن. حدود ۹ تا ۱۰ ماه پیش همین گیتار رو گذاشته بود ۱ ملیون و ۸۰۰ و خورده‌ای هزار تومن. حالا رفتن احتمالا تو سایت من و دیدن یکی‌ هست که قیمت گذاشته ۳ ملیون و ۶۳۰ هزار تومن بعد گفتن "اِ .... اینکه با مال ما یکیه و فقط Hard Case داره. پس ما بجای ۱ و ۸۰۰ میذاریم ۳ و ۳۹۹"!!! که همینجاش رو هم اشتباه کردن. Hard Case این گیتار ۱۲۰ دلاره که با ۶ درصد مالیات فروش میشه ۱۲۷ دلار و ۲۰ سنت که حتی با دلار ۳۲۰۰ تومانی (که البته الان کمی‌ بالاتره) در میاد ۴۰۷ هزار تومن پس اگه قیمت من رو مبنا قرار بدن، باید مال خودشون رو "بدون دریافت هیچ سودی روی Hard Case" بفروشن ۳ و ۲۲۳. حتی اگه سود ۲۰ درصدی هم روی Hard Case بکشن قیمت‌شون باید بشه ۳ و ۳۰۴ هزار تومن.

البته این برای دو تا ساز "کاملاً" برابره. که این دو تا ساز اصلا برابر نیستند.

تفاوت ها:

در وحله اول مال بنده ۳۹۹ دلار بوده و مال اینها ۲۹۹ دلار.

مال من Set On Neck هست و مال اینها Bolt On Neck. همین مورد چیزی حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد Sustain مال من رو افزایش داده.

Bridge مال من Tune-O-Matic به همراه Stopbar Tailpiece هستش مال اونها Tune-O-Matic به همراه String-Thru Body. همه دیگه میدونن Sustain کدوم بیشتره. تنها مزیت Bridge اونها اینه که Tone چوب اونها رو بیشتر میکنه. البته مورد بعدی مزیت Tone چوب اونها رو هم از بین میبره.

چوب گیتار من Mahogany Top and Body هستش. یعنی‌ تماماً Mahogany ولی‌ مال اونها کلاً Basswood. این هم مثل روز روشنه کدوم صدای گرمتری میده.

Neck Pickup مال من Dean DMT (Dean Magnatic Technology) Design و Bridge Pickup ش "USA Dean DMT Michael Schenker "Lights Out و مال اونها هر دو پیکاپ Dean DMT Design.

مال من از Musician's Friend آمریکا خریداری شده و در اصالتش نمیشه شک کرد چون مدرک خریدش رو دارم. مال اونها در بهترین حالت از دوبی‌ اومده.

مال من Hard Case اصل Dean داره به اضافه یک Cable اتصال ۳ متری Musician`s Gear Professional Low-Noise آمریکایی، مال اونها هیچی‌!

از این نگذریم که این گیتار برای من گرون تموم شده و الان با این ۱۵ درصد تخفیف و تقبل مالیات ۹ درصدی فروشش، دارم با ضرر میفروشم (نوش جون خریدارش. راضیم به رضای خدا و خریدار). مال اونها طبق محاسبه قیمت بنده "قیمت ساز به اضافه ۶ درصد مالیات آمریکا (که میدونیم از اونجا خریداری نشده) به اضافه ۲۰ درصد سود به اضافه ۳۰۰ دلار هزینه حمل از آمریکا" میشه ۶۸۰ دلار که با دلار ۳۲۰۰ تومانی هم میشه ۲ و ۱۷۶ هزار تومن!!! یعنی‌ دارن ۱ و ۲۲۳ هزار تومن سود خالص می‌برن. تازه بیشتر. چون اولاً از آمریکا نیومده و هزینه‌هاشون کمتر بوده. من سود ۲۰ درصد هم براشون محاسبه کرده بودم. اون ۶ درصد مالیات فروش رو هم نداده اند.

یه داستان از از مثنوی مولوی بود که میگفت "خر رو دید، کدو رو ندید" از اونجاییکه این داستان خیلی‌ بی‌ ادبیه و +۲۵ هستش، از تعریفش خوداری و خود سانسوری می‌کنم. دوستان شاید بتونن تو اینترنت این داستان رو پیدا کنن.

به هر حال اینهم چند تا عکس تا گفته‌های بنده رو به چشم خودتون ببینید.


مشاهده پیوست 14745 مشاهده پیوست 14746 مشاهده پیوست 14747

اطلاعات کلی

نویسنده
F. METAL
نمایش‌ها
833
نظرها
6
آخرین بروزرسانی

نوشته‌های بیشتر در عمومی

نوشته‌های بیشتر از F. METAL

 • حدیث
  این پست رو‌ دیروز تو اینستاگرام ارسال کرده بودم و گفتم بد نمیشه اینجا...
 • کمک‌های مردمی
  من به واسطه دزدی‌هایی‌ که از مؤسسات خیریه شده و میشه و خواهد شد،...
 • پرسش چند سوال از خودتون
  این عکس رو برای کسانی‌ گذاشتم که تفاوت بین بازار لوازم موسیقی‌ آمریکا...
 • Harvey & Irma Hurricanes
  ۱ - وقتی‌ فروشنده ادعا میکنه که جنسش رو از "آمریکا" میاره، همونطور که...
 • غوره و مویز
  من در ۱۶ سالگی سال ۱۳۶۰ با دو نفر از دوستان خیلی‌ خوبم رضا نصرالهی و...

اشتراک‌گذاری این مطلب