خرید مستقیم از دفاتر نمایندگی اصلی‌

درود بر همگی‌. دوستان این نوشته رو اگر ۱۰ دقیقه وقت دارید، حتماً بخونید. شاید کمکی‌ بشه برای آینده.

والله آدم بعضی‌ اوقات یه چیزایی‌ میشنوه که شاخ در میاره. البته شاید اون موضوع برای کسانیکه تا حالا پاشون رو به اونور آب نرسوندن و یا اگر هم رفتن، شرایط کاری نداشتند و فقط برای تفریح رفتن اونور مرز و برگشتن، عادی باشه. ولی‌ برای بنده و امثال بنده که اونور زندگی‌ کردیم و جهت امرار معاش مجبور به کار کردن بودیم و بلاجبار دستی‌ بر بیزنس و نحوه انجامش داشتیم، شاخ که سهله، یه "دم" هم در میاریم.

فکر کنم با این مورد برخورد کرده باشید که بعضی‌ از "کلاه برداران دوست نما" شروع کردن خرید مستقیم از دفاتر نمایندگی اصلی‌ فرضاً ESP در آمریکا و تحویلش در اقصی نقاط ایران.

خوب، این برای کسی‌ که وارد به نحوه انجام معامله با دفاتر نمایندگی‌های اصلی‌ نیست، رفتن به سرزمین آرزوهاست. بقولی براش گیتار میارن Fresh Out Of Oven داغ داغ. با هر بدبختی که شده پول رو هم جور میکنه و می‌ریزه به حساب اعلام شده از طرف وارد کننده. بعدشم در بهترین حالت، یه ساز درجه دو یا سه و یا حتی چهار از دوبی‌ بدستش میرسه. میگم در بهترین حالت، چون امکان اینکه یه ساز Fake بدستش برسه، و یا "اصلا نرسه" هم هست.

برای من اما، از همون اول بوی دروغ و کلاهبرداری اونقدر شدیده که میخوام بالا بیارم. چرا؟ به این دلایل زیر.

۱ - دفتر نمایندگی اصلی‌، مثل دفتر شرکت Gibson در آمریکا بخش "فروش تکی‌" نداره. اگه به سایت Gibson تشریف ببرید، بخشی هست که در رابطه با کمپانی توضیحاتی داده و عکس‌هایی‌ رو هم ارسال کردند که در این عکس‌ها تنها چیزی که دیده میشه یه "ساختمان تجاریست" و لاغیر. البته یک قسمت از ساختمان در همان طبقه همکف ایجاد کردند که به صورت نمایشگاه است و کارش به نمایش گذاشتن محصولات جدید و یا شاید نمونه‌هایی‌ از گیتار‌های این کمپانی در گذر زمان. مثل موزه یا یه چیزی مثل اون. یعنی‌ امکان نداره کسی‌ بره دم در این دفتر و به یکی‌ بگه "دو تا خشخاشی هم بده به ما" یعنی‌ کاملاً با نونوایی فرق داره.

۲ - از اونجاییکه شما برای گرفتن نمایندگی رسمی‌ "فروش" مجبور به رعایت استاندارد‌های مالی‌ اون کمپانی میباشید، در نتیجه هر کسی‌ هم امکان گرفتن نمایندگی فروش رو نداره. به سایت همین Gibson تشریف ببرید و روی بخش Become a Dealer کلیک کنید تا ببینید آیا این شخص محترم که میخواد از شما پول بگیره بره دم دفتر براتون گیتار بگیره که هنوز رنگش خشک نشده واجد شرایط هست یا نه؟ بعد خودتون متوجه میشید که "خیر، این حرفها همه پشم بوده".

۳ - از اونجاییکه شما باید یه پولی‌ (که کم هم نیست) جهت "حسن انجام معامله" در نزد شرکت سازنده به سپرده بگذارید، در عوض شرکت سازنده موظف و متعهد میشه که اسم شما رو در لیست فروشنده‌های رسمی‌ در سایت خودش معرفی‌، و در صورت تمایل خریدار به خرید یکی‌ از محصولات این شرکت، ایشون رو به شما، یا بهتر بگم به نزدیک‌ترین فروشنده به محل زندگی‌ خریدار ارجاع بده. الان امتحان کنید، به همین سایت Gibson و یا هر شرکت سازنده دیگری بروید، روی یکی‌ از محصولاتشون کلیک کنید، یه جای صفحه نوشته "Buy Now" روی اون که کلیک کنید، باید کشوری که در آن ساکن هستید رو انتخاب کنید. در این نمونه من اگر آمریکا رو انتخاب کنم، بعدش از من Zip Code یا همون کد پستی خودمون رو باید وارد کنم، بعد از اون یه سری اسم و آدرس و تلفن فروشنده‌های رسمی‌ که به محل زندگی‌ من نزدیک هستند، بر اساس نزدیکی‌ و دوریشون به خانه من روی صفحه نقش می‌بندند.

من سال پیش که در تدارک سفر و خرید گیتار‌های موجود بودم، یکسری با ESP تماس داشتم تا ببینم چطوری میشه نمایندگیشون رو گرفت. آخرین ایمیلی که از طرف آنها به من زده شد، از من پرسیدن فروشگاهت کجاست تا بتونیم .Sales Rep که مخفف Sales Representative یا همون نماینده فروش شرکت است رو بفرستیم اونجا. وقتی‌ که من براشون نوشتم که من هنوز فروشگاه ندارم و فقط میخوام ببینم برای گرفتن نمایندگی شما چه کار‌هایی‌ باید انجام بدم و یا چه چیزهایی‌ رو فراهم کنم، دیگه جوابی به من ندادند. به همین راحتی‌.

این هم عکسی‌ از همون تبادل ایمیل که براتون میگذارم. برای بهتر دیدنش (چون طول عکس زیاده)، بهتره دانلودش کنید، بعد ببینیدش.

البته این رو هم اشاره بکنم که این نوشته اصلا به کسانیکه سفارش میگیرن و میرن از دوبی‌ یا ترکیه خرید می‌کنن و یا به هر نحوی از فروشگاه‌های مستقر در این دو کشور و یا هر کشور همسایه وارد می‌کنن، ربطی‌ نداره. اینکه طرف بگه "میرم از دفتر نمایندگی اصلی‌ خرید می‌کنم" تا "یه نفر سفارش شما رو بگیره و به یه دوستی که میره دوبی‌ و میاد بگه این ساز رو بخر و بیار" و حالت مسافری وارد بشه، زمین تا آسمون فرق داره.


اطلاعات کلی

نویسنده
F. METAL
نمایش‌ها
787
نظرها
5
آخرین بروزرسانی

نوشته‌های بیشتر در دلمشغولی ها

نوشته‌های بیشتر از F. METAL

 • کمک‌های مردمی
  من به واسطه دزدی‌هایی‌ که از مؤسسات خیریه شده و میشه و خواهد شد،...
 • پرسش چند سوال از خودتون
  این عکس رو برای کسانی‌ گذاشتم که تفاوت بین بازار لوازم موسیقی‌ آمریکا...
 • Harvey & Irma Hurricanes
  ۱ - وقتی‌ فروشنده ادعا میکنه که جنسش رو از "آمریکا" میاره، همونطور که...
 • غوره و مویز
  من در ۱۶ سالگی سال ۱۳۶۰ با دو نفر از دوستان خیلی‌ خوبم رضا نصرالهی و...
 • Les Paul Custom-7
  Me and my brand new Epphone Limited Edition Matt Heafy Les Paul...

اشتراک‌گذاری این مطلب