حدیث

این پست رو‌ دیروز تو اینستاگرام ارسال کرده بودم و گفتم بد نمیشه اینجا هم پستش کنم.

این دختر خانم اسمش حدیث هستش. ۲۰ سالشه. متأسفانه همونطور که تو عکس می‌بینید، معلولیت کامل داره. داستان زندگیش رو چند وقت پیش تو یکی‌ از سایت‌های خبری خوندم و خواستم همون موقع بدیدارش برم که متأسفانه حادثه کرمانشاه اتفاق افتاد و مابقی قضایا. از اونجاییکه تو مقاله مربوطه فقط به خیابان انقلاب و راسته‌ کتاب فروش‌ها اشاره شده بود و ننوشته بود این پدر و دختر دقیقاً کجا بساط دست‌فروشی شون رو پهن می‌کنن، سه شنبه هفته پیش رفتم و پرسان پرسان جا شون رو پیدا کردم، ولی‌ موفق نشدم ببینمشون. دوباره یکشنبه‌ رفتم و باز هم نبودن. به هر حال برای بار سوم دیروز رفتم و خوشبختانه تونستم ببینمشون.

دوستان این خانواده واقعا در مضیقه هستند. طبق مقاله مربوطه، مادر خانواده به دیابت مبتلاست و ماهی‌ حدود ۲۵۰ هزار تومن هزینه دارو‌های ایشونه. خود حدیث خانم هم هر سال باید روی دندان هاش در مراکز مخصوصی کار بشه و هزینه همین یک فقره حدود ۲ و نیم ملیون تومنه. یعنی‌ اگر سود هر یه بسته آدامسی که پدرش میفروشه ۵۰۰ تومن باشه، تعداد ۵۰۰۰ تا آدامس باید فروش بره تا هزینه سالانه دندان‌های حدیث جور بشه.

اینجور پست‌های (اینستاگرام) من تقریباً بالای ۱۰۰ تا لایک می‌خوره. خیلی‌ از شما‌ها و خانواده‌هاتون نذر می‌کنید و یا حتی کمک‌هایی‌ خارج از نذر انجام میدید. حتی اگه ۱۰۰ نفر از شما ۵۰۰۰ تومان به این خانواده کمک کنه، میشه ۵۰۰ هزار تومن. و اگر ماهانه (در صورت استطاعت مالی‌) به این دختر خانم خوشرو کمک کنه، حساب کنید چه باری از رو دوش این خانواده و هزینه‌هاشون برداشته میشه.

از خدا و دین و پیغمبر که بگذریم، فکر کنم وظیفه انسانی‌ هر انسانیه که به همنوع محتاجش کمک کنه. آدم‌های با آبرو، غرورشون اجازه نمیده دست گدایی به سمت کسی‌ دراز کنن. ولی‌ اگر دستی‌ دراز نمیشه، دلیل بر این نیست که نیازمند نیستند.

در صورتیکه مایل به کمک هستید، میتونید این پدر و دختر رو در ضلع جنوبی خیابان انقلاب ۵۰ قدم مونده به کلانتری ۱۴۸ پیدا کنید. دوستانیکه خارج از تهران هستند، در صورت تمایل به کمک، می‌تونن با تلگرام من در تماس باشند.

با سپاس بابت خواندن این نوشته،

فرشاد


- Hadis.jpg

اطلاعات کلی

نویسنده
F. METAL
نمایش‌ها
712
نظرها
3
آخرین بروزرسانی

نوشته‌های بیشتر در دلمشغولی ها

نوشته‌های بیشتر از F. METAL

اشتراک‌گذاری این مطلب