جشنواره موسیقی جوان 2

قبل از هر چیزی پیشاپیش سال 1396رو به همه دوستان و اعضای عزیز تبریک میگم و ارزوی سالی خوب دارم براتون.
حالا که سو تفاهم ها در مورد رنگ ریش برطرف شد مایلم یک بار دیگه نظراتم رو بنویسم چون معتقدم ازادی بیان کمترین چیزی که حق یک انسان هست.
فرهود عزیز حرف زیبایی زد:
کسی که چیزی برای ارائه نداره قطعا بحث سن رو پیش میکشه تا از یه جوون برنده شه.
حالا فکر کنین این ریش سفید راه بیوفته دنبال این و اون و اصرار کنه که اقا نوازندگی نکن.خوب نیست.بشین کار با نرم افزاریاد بگیر.کار با نرم افزار واقعا واجبه و شکی درش نیست و خود من هم جای دیگه گفتم افسوس میخورم که دیر به این فکر افتادم.اما منع کردن از نوازندگی دیگه نوبره.
نوازندگی زیبا ترین و هیجان انگیز ترین شاخه موسیقی هست و تجربه کردنش فوق العاده زیباست.دنیایی پر از رمز و راز و شگفتی.اینکه مستقیم با اهنگساز ارتباط میگیری زیباست و و و
موس و کیبورد هم ساز نیستن اما قطعا ابزار مهمی به حساب میان. اما...
خیلی ها رو دیدم که برای شروع موسیقی میرن سر کوچه و نرم افزار میخرن و بعد 5 سال تازه میفهمن که چیزی به اسم سلفژ رو باید یاد میگرفتن و نواختن یه ساز.این یعنی 5 سال انرژی گذاشتن روی موس و کیبورد.از تو این ادم نه اشتوکهاوزن در میاد نه دی جی فسنقری.
تو تمام دنیا از اسیا و امریکا به کسی که بعد یک سال از شروع موسیقی می خواد اهنگسازی کنه نظری مثبتی نمیدن.اگه بچه 10 ساله ای توی امریکا با ایپد اهنگسازی میکنه دلیل نمیشه که همه هم این کار رو بکنن.امریکا که به هرحال متر دنیا نیست.پس نوازندگی به هر حال در موسیقی باید با ما همراه باشه.اگه اهنگساز هستیم یا رهبر.نوازندگی پیش نیازی مهم برای موسیقی به حساب میاد.همونطور که اقای اشتوکهاوزن یا کیج هم نوازنده بودن.
اما تمام این ها رو گفتم که برسم به مقوله جشنواره
با وجود تعداد کم کنسرت ها و عدم برگذاری کنسرت تو خیلی از شهر ها انگیزه پیدا کردن برای تمرین سخت شده.اما همین یکی دو تا جشنواره ای که هر سال داریم جای امیدواری داره.
فراخوان جشنواره موسیقی جوان روز 28 این ماه اعلام شد و دوستان میتونن از تو اینترنت فرم رو بگیرن و تا 31 تیر ماه 96 خودشون رو اماده کنن.

اطلاعات کلی

نویسنده
mohammad rezaa
نمایش‌ها
1,078
نظرها
1
آخرین بروزرسانی

نوشته‌های بیشتر در گوناگون

نوشته‌های بیشتر از mohammad rezaa

 • مثل هنرمند ها بدزدید!
  اخیرا موزیک هایی شنیدم و شعر هایی خوندم که همه اون ها صرفا دزدی هایی...
 • کارِ تو!
  کار رفتن تا قله ها... بلندی ها... کار سقوط از اوجِ تو ،به زیر پا... کار...
 • خداحافظ...
  سوار بر اسب های چوبی میتاختیم .او شش ساله بود و لباس سپید بر تن من پنج...
 • دوستت دارم ها...
  اگه قیمتی ترین سنگ زمینم توی تابستون دست های تو برفم اگه حرف های قشنگ...

اشتراک‌گذاری این مطلب