جادوی سیاه و سفید!

هشدار!
خطر آزار تصویری

D.jpg


liuhjnkm.png

این جناب، یک ساحر محلی اهل بنگلادش هست. حرفه ی ایشون شکستن جادوی سیاه توسط یکسری اَعمال فیزیکی هست که خودش به این کار میگه جادوی سفید. روش کار ایشون ظاهراً دور کردن جنّ و شیاطین با خوندن آیات قرآن و وارد کردن ضربات فیزیکی بر بدن فرد هست. مراجعه کننده ی این ساحر در این عکس، مادری بوده با یک جفت دختر دوقلوی چند ماهه، و این جناب تشخیص داده بودند که بچه ها و حتی خود مادر جادو شدند. همونطور که در تصویرها دیده میشه، بعد از کلّی حرکات آزار دهنده روی بچه ها، اونها رو با طیِ مسافت زیادی مثل توپ با پا بهشون ضربه وارد میکنه و جلو پرت میکنه. با رسانه ای شدن این تصاویر، پلیس بنگلادش ایشون رو دستگیر و به جرم سو استفاده از آیات قرآن و ضرب و شطم مراجعین، حبس میکنه. این هم تصویرِ تَرکه خوردن مادر بچه ها برای دفع شیاطین:


02.jpg


این پایانِ کار نیست. اگر ما و پلیس بنگلادش این تصاویر رو میبینیم و واکنش نشون میدیم، به این دلیل هست که بر حسب تصادف یک شخص از محل وقوع حادثه تونسته عکسبرداری بکنه. چه بسا فجیع تر از این اَعمال، هر روز و هر ساعت در حال انجام هست و کسی از اونها عکس نمیگیره. مثلاً در کِیس زیر فقط یک عکس گرفته شده و معلوم نیست که ساحر چه کسی بوده:


sin-tc3adtulo.jpg


یک بچه ی مریض 2 ساله که برای شفا نزد ساحر آورده شده و ایشون برای دفع اجنّه و شفای بچه با تمام وزن ایستاده روی بچه ی بیمار.

جمعیت بنگلادش بیش از 160 ملیون نفر هست. یعنی دو برابر جمعیت ایران. در حالیکه مساحت کشورش 147000 کیلومتر مربع هست. یعنی یک یازدهم مساحت ایران. در این تصویر میتونید مساحت ایران رو با بنگلادش بصورت تصویری مقایسه کنید (نقشه ی قرمز بنگلادش رو نشون میده):

Comparison.png

90 درصد جمعیت این کشور مسلمان (با اکثریت سُنّی) و مابقی هندو هستند. این کشور نهمین کشور پرجمعیت جهان هست و از حاصلخیز ترین زمینها برای کشاورزی رو داره.

طبق آمار یونیسف، در حال حاضر در 177 کشور، شفا از طریق جادوگری رواج داره که در 62 کشور از اون 177 کشور، ساحران با روش خشونت بار کار خودشون رو انجام میدن. اینها کشورهایی هستند فقیر با نرخ جمعیت بالا که اغلب کشورهای آسیای جنوبی، آسیای دور، افریقا و امریکای لاتین رو شامل میشن.

بعضی وقتها آدم احساس میکنه که برای قرن بیست و یکم "تأسف" کافی نیست.

اطلاعات کلی

نویسنده
Farhood
نمایش‌ها
1,146
نظرها
4
آخرین بروزرسانی

نوشته‌های بیشتر در عمومی

نوشته‌های بیشتر از Farhood

اشتراک‌گذاری این مطلب