اولین بار در تاریخ ژورنالیسم!

اخیراً در شهرهایی از ایالات متحده، سیاهپوست ها شورشهایی بر علیه تبعیض نژادی انجام دادن که ضمن کشته شدن تعدادی سیاهپوست، تبعات جدیدتری هم داشته. بطوری که ترامپ گارد ملی رو هم مضاف بر پلیس شورشی، به خیابانهای شهرها اعزام کرده. شورش سیاهپوستان امریکا هر چند سال یک بار اتفاق میافته که این دفعه تفاوتهایی داشته با موارد قبلی. از جمله اینکه گزارشگر شبکه CNN که بصورت زنده تصویرِ خبری از خیابانها گزارش میکرد رو همونجا جلوی دوربینِ خودشون بی هیچ دلیلی پلیس دستبند میزنه و میبره باز داشت!! :roflmao: هم گزارشگر، هم کارگردان، هم تهیه کننده، هم تصویر بردار . . .! یعنی این ویدئو رو ببینید هیچوقت فراموش نمیکنید! گویندگان حاظر در استودیو هم همینطور چهار شاخ موندن که این دیگه چجورشه! این اتفاق برای اولین بار هست که در تاریخ ژورنالیسم جهان میافته. اون هم در کشور مدعی در آزادی بیانِ 100%. به هرحال بقول خود ترامپ "امریکا باید در هر زمینه ای اول باشه"! در این مورد هم اول شد!


این شورش ها در پی کشته شدنِ یک مرد غیر مسلحِ سیاهپوست زیر زانوی این افسر پلیس شهر مینیاپولیس به پاشد (که البته این اتفاقِ جدیدی در امریکا نیست). اونطرفِ ماشین البته دیده نمیشه دراین تصویر، سه افسر پلیس دیگه هم نشستند روی این مرد سیاهپوست. گرچه مَرده چند بار میگه که "نمیتونم نفس بکشم" ولی افسران پلیس بی هیچ اعتنایی راحت به قتل خودشون ادامه میدن (ویدئوش در یوتیوب موجوده). عین همین اتفاق در سال 2014 در نیویورک افتاده بود:

image.jpg


از چهار افسر پلیسِ حاضر در صحنه (در واقع قاتل در صحنه!) فقط یکی از اونها بازداشت شده بود (همین که در تصویر بالا هست) که در حال حاضر به قید وثیقه آزاد شده.

اطلاعات کلی

نویسنده
Farhood
نمایش‌ها
473
نظرها
5
آخرین بروزرسانی

نوشته‌های بیشتر در زندگی روزمره

نوشته‌های بیشتر از Farhood

اشتراک‌گذاری این مطلب