اهمیت رعایت استاندارد‌های جهان صنعت موسیقی‌ برای جهانی‌ شدن

یکی‌ از مهمترین بخش‌های صنعت موسیقی‌، استودیو‌های صدابرداری هستند (میدونم همه میدونستید این رو). در این سایت و سایت‌های دیگه تاپیک‌هایی‌ دیدم و دیدید که سوال این بوده که "چگونه در سطح جهانی‌ آهنگسازی کنیم" و یا "چگونه یک آهنگ به موفقیت جهانی‌ میرسه" (تو این مایه‌ها و در این ردیف ها). جواب ساده است. اگر قبول کنیم که موسیقی‌ از شروع نوشتنش توسط آهنگساز تا مرحله Marketing اون آهنگ همه به صورت حلقه‌های زنجیر بهم وصل هستند، و با ضعف یکی‌ از این حلقه‌ها و عدم وجود حداقل استاندارد در این حلقه، کار و بازدهی تمامی حلقه‌ها تحت تاثیر قرار میگیره، میشه به این نتیجه خیلی‌ ساده رسید که "پس همه این عوامل باید حداقل استاندارد رو داشته باشند".

چند وقت پیش در FB چند تا ارسال از Joe Satriani در رابطه با آماده شدنش برای ضبط آلبوم جدیدش بنام Skywalker دیدم که بد ندیدم اینجا هم به اشتراک بگذارم. اینجوریه که شما میتونید به یک موفقیت جهانی‌ دست پیدا کنید. نه با چند تا VST و ۴ مگ Ram و یه کارت صدای زپرتی نهایتا دو ملیونی. کار کردن با این امکانات محدود بد نیست. ولی‌ تو رو خدا هم سطح توقع تون رو بیارید پایین، هم (بعضی‌ ها) سطح ادعا تون رو.


مشاهده پیوست 13701

۲۵ دستگاه گیتار برای یک آلبوم! اگه به صورت میانگین قیمت هر کدام ۲۵۰۰ دلار باشه (که خیلی‌ بالا تره) ۶۲۵۰۰ دلار یا به عبارتی ۲۱۲ ملیون و ۵۰۰ هزار تومان با دلار ۳۴۰۰ تومانی فقط برای آقای Satriani!!!


اطلاعات کلی

نویسنده
F. METAL
نمایش‌ها
862
نظرها
1
آخرین بروزرسانی

نوشته‌های بیشتر در عمومی

نوشته‌های بیشتر از F. METAL

 • حدیث
  این پست رو‌ دیروز تو اینستاگرام ارسال کرده بودم و گفتم بد نمیشه اینجا...
 • کمک‌های مردمی
  من به واسطه دزدی‌هایی‌ که از مؤسسات خیریه شده و میشه و خواهد شد،...
 • پرسش چند سوال از خودتون
  این عکس رو برای کسانی‌ گذاشتم که تفاوت بین بازار لوازم موسیقی‌ آمریکا...
 • Harvey & Irma Hurricanes
  ۱ - وقتی‌ فروشنده ادعا میکنه که جنسش رو از "آمریکا" میاره، همونطور که...
 • غوره و مویز
  من در ۱۶ سالگی سال ۱۳۶۰ با دو نفر از دوستان خیلی‌ خوبم رضا نصرالهی و...

اشتراک‌گذاری این مطلب