استقبال با نورافشانیِ تلفن همراه

1.jpg

2.png

**********************************************************************************************************************************


04.jpg

05.jpg


در بالا عکسهایی که توسط عکاس محس کرامت گرفته شده از ایران هستند (کنار عکس اسم عکاس قید شده)، و بقیه از ایران نیستند (که مشخصه!). عکس دوم هم که چستر بنینگتن (Linkin Park) رو در کنسرت در میان نورافشانیِ هوادارانش نشون میده، با اجرای قطعه ی One More Light.

چستر بنینگتن در این آهنگ میگه: "برای چه کسی مهم هست که یک نور خاموش بشه؛ از میان ملیونها ستاره که در آسمان هست؟" . . . و بعد دقیقاً یک سال پیش بود که خودش رو حلق آویز کرد. دوماه بعد از مرگ بنینگتن، یک اعدامِ حلق آویز در ایران، و استقبال مردم برای تماشای این صحنه، و نورافشانیِ تماشاگران با تلفن همراه!

این تصاویر اعدام، در رسانه های دنیا پخش شده و جهان در حیرتِ اشتیاق مردم ایران در تماشای صحنه ی حلق آویزی:

06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg


برای مردم خارج از ایران، وجود "حکم اعدام" در ایران آنچنان عجیب نیست. چون به هرحال اعدام و حلق آویز کردن محکومین همه جا وجود داشته و هنوز هم کم و بیش هست. چیزی که عجیب هست برای اینها، اشتیاق مردم ایران به تماشای اعدامِ حلق آویز هست. اون هم از هر سنّ و جنسیتی.

عکس زیر یکی از تکان دهنده ترین عکسها در رسانه های خارجی بوده:

10.jpg


بچه ای که دید خودش رو با دستهاش بسته تا آویخته شدن محکوم رو نبینه.
اینها همون بچه هایی هستند که ما بزرگترها همیشه از تاثیر منفیِ خشونت گیمهای کامپیوتری روی اونها نگرانیم!
آیا بچه ها عاقل تر از بزرگترها شدند، یا بزرگترها بچه تر از سن خودشون؟
گروهی با نور موبایل آوای موسیقیِ هنرمندان محبوب خودشون رو همراهی میکنند، و گروه دیگه صحنه ی جان دادن یک انسان رو. فکر نمیکنم نیروی انتظامی اگر بلیط میفروخت، کسی نمیخرید.
شاید اگر چستر بنینگتن از علایق مردم ما خبر داشت، میومد جلوی جمع مردم ایران خودش رو حلق آویز میکرد و آخرین نورافشانیِ موبایل مشتاقان رو میدید.

اطلاعات کلی

نویسنده
Farhood
نمایش‌ها
1,116
نظرها
9
آخرین بروزرسانی

نوشته‌های بیشتر در عمومی

نوشته‌های بیشتر از Farhood

اشتراک‌گذاری این مطلب