نکاتی برای یک اودیشن موفق نوازندگی

یک اودیشن موسیقی موفق، ارتباط مستقیمی با پذیرفته شدن شما در مدارس موسیقی رقابتی تر دارد. روند اودیشن کالج می تواند دلهره آور باشد. برای اینکه کلمات جادویی "شما پذیرفته شده اید!" را بشنوید، لازمست آمادگی داشته باشید و تمرین کنید.


successful-music-audition-piano-830x554.jpgحال باید دید که چگونه می توانید به بهترین شکل، برای یک اودیشن آماده شوید؟

نوشته میشا گالاگانف

☆ آماده شدن را به تاخیر نیندازید.
مواردی که برای شرکت در اودیشن هر مدرسه لازمست، با دقت مد نظر قرار دهید. از حدود یک سال قبل درباره رپرتوار خود تصمیم بگیرید و طوری هدف گذاری کنید که یادگیری قطعات را 2 - 3 ماه قبل از اولین اودیشن خود به پایان برسانید. قطعاتی را انتخاب کنید که بتوانید آن را خوب بنوازید و توانایی شما را به بهترین وجه نشان دهند.

معمولاً ، داوران اودیشن انتظار دارند که انواع موسیقی را بشنوند: یک قطعه ی آهسته؛ قطعه ای از باخ برای دیدن موزیکالیته و درک استایل؛ و یک قطعه سریع ، مانند اولین موومان کنسرتو ، برای به رخ کشیدن. میتوانید قطعات بیشتری از باخ بنوازید، به شرط آنکه دوست داشته باشید و راحت باشید؛ یا اگر احساس می کنید نواختن باخ، نقطه ی قوت شما نیست ، می توانید فقط یک موومان کوتاه بنوازید.

اعضای تیم داوران، معمولاً با متقاضیان ارتباط برقرار می کنند ، از این فرصت برای پرسیدن سوالهایتان استفاده کنید و علاقه خود را به برنامه موسیقی آنها ابراز کنید. یک دوره آزمایشی را خیلی زودتر برنامه ریزی کنید.


Music-School-Audition.jpg☆ خودتان را مهیا کنید
قبل از اودیشن ، همه قطعات انتخابی خود را چندین بار برای دوستان و خانواده، در جمع و یا حتی برای گروه های سالمندان اجرا کنید.

هرچه به روز اودیشن خود نزدیکتر میشوید باید مدت زمانی را که روزانه صرف تمرین نواختن میکنید، افزایش دهید. هنرجویان - و حتی نوازندگان حرفه ای - عادت می کنند که با کوچکترین خطایی ، در هر زمان نواختن را متوقف کنند. اما این عادت در طی یک اودیشن اصلا مفید نخواهد بود. باید قبل از آزمون، بیاموزید که از خطاها بگذرید و قطعه را کامل بنوازید.

☆ برای موفقیت در روز اودیشن آماده باشید.
وقتی روز اودیشن وارد محل آزمون می شوید ، جدول ورود به سیستم را بیابید و ثبت نام کنید. این نکته بسیار مهم است، زیرا اگر دانشجویی در آن فهرست، اعلام حضور نكند به كمیته اطلاع داده می شود و نام نفر بعدی كه در این لیست قرار دارد خوانده میشود. زمان ورودتان را طوری برنامه ریزی کنید که وقت کافی برای یافتن همه چیز ، از جمله اتاق اودیشن و گرم کردن؛ داشته باشید.

-crop-375-321-375px-nowatermark-Audition-for-an-Orchestra-Step-19.jpg.jpeg☆ انتظار عوامل غیرمنتظره را داشته باشید.
بعضی اوقات هنرجویان آگاه نیستند که ممکنست به دلیل کمبود وقت در نظر گرفته شده برای هر داوطلب توسط کمیته برگزاری، نتوانند تمام قطعه های خود را به طور کامل بنوازند. بنابراین، آمادگی لازم را داشته باشید که بتوانید وسط یک قطعه توقف کنید و بدون از دست دادن تمرکز، قطعه دیگری را شروع کنید.

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که مشاهده میشود، کمبود زمان لازم برای تمرکز قبل از نواختن است. اختصاص وقت برای تجسم کردن حالت و شخصیت قطعه بعدی بسیار مهم است. هنرجویانی که این کار را انجام نمی دهند معمولاً خیلی زود پس از شروع اشتباه می کنند.

در حالی که هنرجویان معمولاً اودیشن را با قطعاتی به انتخاب خود شروع می کنند ، گاهی کمیته برگزاری ممکنست از شما بخواهد قطعه بعدی (یا حتی اولین قطعه) را از فهرست اعلام شده، بنوازید. ممکنست قطعات را به ترتیبی که هنگام تمرین به آن عادت کرده اید اجرا نکنید ، بنابراین اجرای قطعات خود را به ترتیب های مختلف تمرین کنید.


SHCA2789_Early_Audition_1200x630_2018.jpg☆ اگر عالی نیستید، اصلا نگران نباشید.
در اودیشن های کالج ما به دنبال هنرجویانی هستیم که نوازندگان خوبی هستند و توانایی حرفه ای شدن را دارند. اگر شاهد استعداد ، عزم برای موفقیت و تمایل به کار سخت باشیم ، از کمبودها یا اشتباهات چشم پوشی می کنیم. در حالی که تلاش میکنید بهترین عملکرد را داشته باشید ، به خاطر بسپارید که هیچ کس کامل نیست.


Misha_Galaganov_viola.jpgدکتر میشا گالاگانف، رئیس گروه سازهای زهی و پروفسور ویولا در دانشگاه Christian تگزاس، در فورت ورث است. دانش آموختگان ویولا و ویلن، نزد وی را میتوانید در کسوت تکنوازان ارکسترها، مدرسان دانشگاه ها و آهنگسازان بیابید.

یادداشت مترجم: اودیشن (audition) شکلی از مصاحبه برای ورود به مدرسه (دانشگاه) یا گرفتن شغل خوانندگی ، بازیگری ، نوازندگی و... است که داوطلب مهارت عملی خود را با اجرا در مقابل داوران (ژوری) نمایش میدهد.

منبع:

با تشکر از @Farhood گرامی بابت ویرایش.