1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
  رد اعلامیه
 2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
  رد اعلامیه

معرفی نسل سوم سری S مانیتورهای ADAM

توسط Psymfonius · ‏11/3/17 · ·
امتیاز کاربران:
5/5,
 1. Psymfonius
  adam-audio-new-s-series-reference-studio-monitors.jpg

  مقدمه

  شرکت آلمانی ADAM Audioامسال در نمایشگاه تجهیزات و ادوات موسیقیNAMM 2017 واقع در شهر Anaheim در ایالت کالیفرنیا که هر ساله در ماه ژانویه برگزار میشود از نسل سوم مانیتورهای سری S رونمایی کرد که دربرگیرنده 5 مدل شامل: S2V, S3H, S3V, S5V و S5H میباشد. ( حرف H بیانگر این است که مانیتورهای این دسته جهت استفاده بصورت افقی بهینه شده اند و حرف V جهت استفاده بصورت عمودی)

  این رنج حاصل سالها نوآوری در مهندسی پیشرفته شرکت ADAM و آخرین تکنیکهای طراحی با کمک کامپیوتر است و به هیچ وجه از تکنولوژی مواد اولیه بلندگوهای معمولی در آن استفاده نشده است.

  نوآورهایی که مختص سری S خلق شده اند شامل: ووفر و درایوهای میدرنج کاملا جدید و موج راهنما (Waveguide) کاملا از نو طراحی شده برای توئیترها و (درایوهای میدرنج در مدلهای S5)، موتور پردازش سیگنال دیجیتال (DSP Engine) جدید جهت بهینه سازی کراس آورها و صدا دهی بهتر و همچنین افزایش کارایی.

  نتیجه استفاده از همه این تلاش های فنی تولید مانیتورهایی با واکنش بسامدی (Frequency Response) دقیق و گسترده، انتشار پایدار (منظور انتشار سیگنالهای صوتی بصورت یکنواخت میباشد)، ارائه جزئیات دقیق در محدوده بیس و مید رنج و و درکل عملکرد عالی را موجب شده است.

  سری جدید S توانایی پخش گستره وسیع تری از فرکانسها را نسبت به طراحی مدلهای قبلی شرکت ADAM هستند. بنابراین اطلاعات دقیق تری در بیس و مید رنج را در اختیار کاربر قرار میدهند و البته مقدار خروجی مانیتورها بالاتر رفته همراه با کاهش دیستورشن. همچنین در این سری اتصالات دیجیتال AES3 هم در کنار اتصالات آنالوگ اضافه شده است.

  adam-audio-s-series-studio-monitors-detail-5-768x1024.jpg


  درایور جدید Bass
  با تکنولوژی های ELE و SAM

  با نگاه دقیقتر به تغییرات ایجاد شده در سری S متوجه میشویم که درایور بیس کاملا از نو طراحی شده. درایور مخروطی با طرح شش ضلعی لانه زنبوری با حجم کمتر ولی سختی بیشتر، یک آهنربا مونتاژ شده بصورت خطی که توانایی خنک سازی خود را بصورت کاملا موثر دارد. سیستم تعدیل و تعلیق خطی، طراحی متقارن پیچک صدا (Voice Coil) با قابلیت مکش هوا و همچنین محفظه جدید جهت درایور.

  مجموع این نوآوریها به درایور بیس اجازه میده که جهش های بیشتری در بصورت خطی داشته باشد(لرزش های ووفر در هنگام پخش با افزایش حجم خرجی صدا) بدون اینکه به ووفر صدمه ای وارد شود مادامیکه طراحی جهت دار تهویه ، مقدار Power Compression** رو هم کاهش داده است. حتی لوله های واکنش بیس و پورت ها باز طراحی شده اند.

  **Power compression یا فشردگی توان: با توجه به اینکه Voice coil ها از آلیاژ مس یا آلومینیوم ساخته میشوند در حالت عملکرد نرمال با افزایش دما مواجه میشوند و در نتیجه مقاومت آن کاهش پیدا میکند. لذا هنگامی که حرارت سیستم بالا میرود خروجی حاصل کمتر از حد طبیعی است. بعضی از اسپیکرها 3 تا 6 دسی بل هم با فشردگی توان مواجه میشوند. فقط 3 دسی بل کافیست تا قدرت خروجی به نصف کاهش پیدا کند. از این رو شرکتهای تولید کننده اسپیکر تحقیقات زیادی بر روی طراحی و روش های کاهش POWER COMPRESSION انجام میدهند.

  مجموع این تغییرات تولید درایور LF (Low Frequency) است دقیق تر و SPL بالاتر با دیستورشن کمتر که به شنونده اجازه میدهد تا صدایی فلت را بدون خستگی گوش و احساس فشردگی صدا در لولهای بالاتر صدا را تجربه کند.

  adam-audio-s-series-studio-monitors-detail-6-768x1024.jpg

  درایورهای پیشگام مید رنج DCH

  درایورهای مید رنج دارای 100 میلیمتر قطر با طراحی هایبرید گنبدی/مخروطی میباشد که باعث انتشار عالی صدا، دیستورشن کم، قدرت کنترل بالا و پاسخ دهی فلت میشود.طراحی خلاقانه ووفر جدید نیز شامل مونتاژ آهنربا بصورت خطی، اسپیکر فراگیر (Surround) ، سیستم تعلیق و تعدیل و حفظه میشود.

  adam-audio-s-series-cabinets-768x512.jpg

  توسعه مجدد و بنیادی کابینت ها

  از منظر زیباشناسی این سری محصولات بیانگر اینست که شرکت ADAM Audio میراثداری به عنوان شرکتی با ابزارهای دقیق در کشوریست که در کیفیت در مهندسی صنعتی اش معروف میباشد. اما از منظر طراحی تماما نتیجه توجهات عملی به جزئیات میباشد. ساختار ضخیم و عریض کابینت لرزش ها و رنگ شدی های ناشی از لرزش ها را کاهش داده است، همچنین لبه های گرد و نرم شکست و انحراف های ناخواسته را کاهش داده است. نقاط نصبی جهت اتصال بصورت معلق نیز در مدل های S2V و S3 در نظر گرفته شده است.

  adam-audio-hps-waveguide-768x512.jpg

  توئیترهای S-ART و Waveguide ها با طراحی جدید

  این توئیرها آخرین دستاورد شرکت ADAM در طراحی ریبون های معروف تسریع شده این شرکت میباشد که جهت تحمل نوسانات سخت تر تولید شده است، موج راهنمای شخصی جدید جهت بهبود انتشار، پرتاب و ایمیج صدا و گسترش نقطه مطبوع (Sweet Spot) از آلومینیوم جامد ساخته شده است. همچنین در مدل های S5 از waveguide جدید برای درایورهای Mid-range استفاده شده است.

  adam-audio-s-serie-studio-monitors-detail-2-768x576.jpg

  ماژول DSP کارآمد

  موتور DSP در طراحی جدید قدرت بالایی دارد و بر اساس جدیدترین تراشه های SHARC تولید شده اند که کراس آورهایی میزان شده جهت پاسخدهی فرکانسی بهینه شده، داینامیک رنج و وضوح بالاتر، اکولایز شخصی برای کالیبره کردن مانیتورها در اتاق های مختلف و نیز اتصال دیجیتال جهت افزودن آپشنهای مورد نیاز در آینده را شامل میشود.

  همگی این محصولات در آلمان تولید میشوند.قیمت پایه این مانیتورها برای هر یک عدد بدین شرح است:

  S2V : 1749 یورو

  S3V : 2299 یورو

  S3H : 2799 یورو

  S5V : 5999 یورو

  S5H : 5880 یورو

  منبع سایت ADAM Audio

  اشتراک گذاری این مقاله

  yas alidadi, teodor, MJR و 11 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.

دیدگاه

برای درج دیدگاه، ثبت نام کنید و یا اگر عضو هستید، وارد شوید!
 1. mjn151
  بهترین برند اسپیکر مانیتورینگ به نظر من همینه
   yas alidadi از این پست تشکر کرده است.