تدریس موسیقی تبلیغ شما در اینجا

مشکل گرفتگی هنجره

1. abcd

abcd عضو سایت

سلام.بنده یه سالی میشه که وقتی چند کلمه حرف میزنم یا دو تکه با صدای معمولی و پایین میخانم صدام میگیره!!
    شما هم به همچین مشکلی برخورده اید.
    خودم شکم به کوران تمرینات میره که به طور غیر اصولی هنجره ام را تحت فشار میگذاشتم و هر روز بعد تمرین 1ساعته حتما باید صدام می گرفت.حتی به سختی حرف می زدم.
    فک می کردم مثل بدن سازی حتما هنجره تحت فشار باید باشد تا رشد کند.(افسوس!!)
    از ته دل درخواست کمک دارم.(البته جواب اصولی)

2.  

آموزش آهنگسازی و تنظیم

آموزش آهنگسازی

3. HADIDELL

HADIDELL عضو سایت

سلام دوست عزیز...
    به پست تقویت هنجره تو همین تالار برو.....
    شاید بتونی از گیاهان دارویی کمک بگیری....
    بهترین راه همیناست ...
    مخصوصا بخور(بخار) اکالیپتوس و خوندن تو همون وضعیت...
    موفق و پیروز باشید...

1 person likes this.
  4. abcd

abcd عضو سایت

ممنون عزیزم.اینهایی که شما گفتین برای برطرف موقت گرفتگی صداس مثلا گرفتگی چند روزه ی صدا.اما برای کسانی که نزدیک یک سال گرفتگی دارند راه حل نیس.:

5. benyaminkocholo

benyaminkocholo عضو سایت

هیچ راهی نداره جز اینکه مثل حرفه ای ها کار کنی تا صدات درست بشه بهترین راه اینه که به مدت 2 ماه دارو های گیاهی رو به طور مداوم استفاده کنی تا حنجرتو عوض کنی راه دیگه ای نیست الکی نگرد

6. HADIDELL

HADIDELL عضو سایت

شمایی که صدات گرفته اگه حتی برای 3 روز صدای دلخواهتو با استفاده از گیاهان دارویی بگیری..بقیش حله...
    نگران نباش..چون تو همین 3 روز انگیزت بیشتر میشه و بیشتر رو صدای خودت کار میکنی...البته خودتم باید تلاش کنی...
    حتما بعد از رفع گرفتگی حنجره ات رو صداسازی و سلفژ بیشتر کار کن..موفق میشی...
    پیروز باشید..:smile (46):

7. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

سعي كن ديگه نخوني و يه استاد پيدا كني چون مسلما باز هم اصولش رو نميدوني و باز هم به خودت آسيب ميزني

متا سفانه مشكل ما اينه فكر ميكنيم اين كارها خيلي راحته . ميگيم صدا رو كه همه دارن همه هم كه واسه خودشون ميخونن چه تو خيابون چه تو حموم چه سر كار پس خوانندگي كه كاري نداره (شايد تفكر من هم همين بود ) اما واقعا اينطوري نيست من الان كه كمي بيشتر درگير شدم ميبينم واقعا اينطوري نيست و بايد اصولي كار كرد. راجع به آةنگسازي هم همينطور فكر ميكنيم يه pc و يه fl يا هر نرم افزار ديگه وبعدش دي جي فلان چي چي ترك شديم رفت[​IMG]
    من كه يكمي الان دستم تو آةنگسازي راه افتاده (قُپي در ميكنم[​IMG] )ميشينم پاي pc سه ساعت فقط رو يه صدا كار ميكنم مثلا فقط يه صداي كيك دلخواهم رو بسازم بعد اينقدر انرژي ميبره كه گاهي جا ميزنم اما خدا رو شكر هنوز كه هنوزه به آينده نگاه ميكنم و دوباره اميدوار ميشم.تازه من كه اول راه هستم و حرفه اي هنوز ادامه ندادم ميگم سخته اگر بخوام كمي حرفه اي تر شروع كنم مثلما تحمل بيشتري ميخواد.

توجمع بندي ميخوام بگم نه كاري رو اونقدر تو ذهنمون ازش قول بسازيم كه جرات نكنيم بريم طرفش

و نه اون قدر آسون بدونيمش كه ...

2 کاربر از این پست تشکر کرده اند.
  8. HADIDELL

HADIDELL عضو سایت

:smile (35):دوستان من این تمرین رو برای حنجره ی خودم هم کردم... و تونستم به صدای دلخواهم برسم... شما هم میتونید امتحانش کنید و خودتون قضاوت کنید...

ولی یه نکته مهم هست که باید بدونید..
    یه خواننده یا کسی که میخواد رو صداش مانور بده بر رو ی تغذیه خودش هم باید کنترل داشته باشه...مثلا:>
    آب سرد نخوره...آب(چایی) خیلی داغ نخوره.... از خوردن غذاهایی که پر از روغن و چربی هست پرهیز کنه:smile (10):...چون
    تمام اینا به طور مستقیم بر روی حنجره و صداتون تاثیر منفی داره...
    امیدوارم تونسته باشم منظورمو رسونده باشم..
    موفق و پیروز باشید..../././...././. !:-) :smile (46):

9. مقدم

مقدم

سلام،متاسفانه در جامعه ما ی باورهای غلطی وجود داره (مثله باید بری بیابون داد بزنی صدات باز بشه،وقتی میخونی تا 200 متر باید شنیده بشه...و خیلی حرفهای دیگه که شخصا از دوستانم شنیدم که از آقای ... نقل قول کردن) که موجب شده صداهای زیادی خراب بشه،من شرایطی که شما دارید رو تجربه کردم و تونستم اونو حل کنم.
    1:اولین قدم به ی متخصص گوش و حلق مراجعه کنید و از از اون بخواین که حنجرتونو نگاه کنه و بررسی کنه تارهای صوتی ضرب خورده یا نه،سینوس ها رو چک کنه چون اگر چرکی شده باشند تارهای صوتی اسیب پذیر میشند
    2: سنتی کار میکنید یا پاپ؟
    3:سعی کنید کمتر صحبت کنید جون جنجره رو خسته میکنه حتی بیشتر از خوندن
    4:باید ی گم صبر کنید و روحیتونو حفظ کنید
    5:در گامهای بالا نخونید
    6:درست نیست که آدم شب تا صبح آواز بخونه تا صداش درست بشه،بیشتر از یک ساعت تمرین خسته کردن حنجره است،شاید ماهها طول بکشه تا ی مشکل در حنجره حل بشه،سعی کنید در بعد از ظهر پس از یک استراحت تمرین کنید
    5: سعی کنید بخونید اما فقط و فقط در گام پایین صداتون،جایی از صداتون که در حنجره احساس فشار نکنید،این به حنجره اجازه میده که خودش و باز یابی کنه،این کار زمان میبره،با این احساس که بلند بخونید کاملا مبارزه کنید
    پیشرفت کارتونو باطلاعم برسونید،دعا میکنم مشکاتون حل بشه،:smile (46):

2 کاربر از این پست تشکر کرده اند.
  10. abcd

abcd عضو سایت

3-منبع اين جمله كجاست؟غير اصولي حرف زدن به صدا آسيب ميزنه.
    به نظر من هنجره براي خواندن انر‍‍‍ژي به مراتب بيشتر احتياج داره!
    4-اينگاري تو دلم رخت ميشورن!
    5-چند ماهه كه حسرت خوندن تو گامهاي بالا آتيشم ميزنه.
    6-مخالفم!يه هنجره ممكنه بعد ازنيم ساعت خسته بشه و ديگري بعد از 5ساعت.
    به نظر من هنجره خسته مشكل سازه.
    7-حتي د رگامهاي پايين هم صدام ميگيره و هم احساس درد در هنجره دارم.
    فدات.

11. danial2

danial2 عضو سایت

با اینکه این تاپیک قدیمیه اما من یه نظری مینویسم دیگران استفاده کنند...
    قدرت بدنی و تنفس قوی داشتن و با تکنیک خوندن کمک میکنه خواننده به اوج بره موقع خوندن و گام های بالا رو بخونه
    ..........
    یک سال تمرین کنید صداتونو به گام بالا ببرید اما اگه نتونستید

این به معنی اینه که جنس صداتون بالا نیست و تلاش نکنید واگرنه آسیب میزنید به صداتون!!!!!!!!!

12. HADIDELL

HADIDELL عضو سایت

دوست من فکر نمیکنید که بعد از یک سال تمرین و بعد تازه بفهمی که جنس صدات اون نیست،خیلی به صدا و حنجره آسیب میزنه؟؟؟
    یه سااااال......زیاده ها....تا آدم بفهمه اشکال از جنس صداشه،دیگه هیچی از حنجره ش باقی نمیمونه که...!!!!

1 person likes this.
  13. danial2

danial2 عضو سایت

آره خداییش راست میگی
    اما من یه سال طول کشید تا به این نتیجه رسیدم که صدام اوج داره و تونستم بهش برسم
    اما واسه کسی که صداش اوج نداره یا جنسش بده احتمالا شاید یه ماهه به این نتیجه برسه
    اما من تا چندین ماه صدام اوج نداشت بعد از یک سال صدام که تقویت شد به اوج هم رسید
    پله پله بالا بردم و الان از f3 تا c6 وسعت داره صدام
    اولش که شروع کردم از g3 بود تا c5

14. HADIDELL

HADIDELL عضو سایت

خیلی خوبه....یعنی عالی پیشرفت کردی....
    امیدوارم که موفق باشی..

1 person likes this.
  15. A.R.S.I

A.R.S.I عضو سایت

بیشتر سلفژ تمرین کن خیلی کمک میکنه من که از وقتی رفتم کلاس های سلفژ برای ورودی ازمون اهنگسازی
    صدام 180 درجه تغییر کرده
    موفق باشی

16. HADIDELL

HADIDELL عضو سایت

دوست من این بحث تمام شده بود و تمام راه حلها مورد بررسی قرار داده شده بود،بااین حال از شما به خاطر نظر دادن بسیار ممنوننیم....
    موفق

17. iwish_single

iwish_single عضو سایت

پیشنهاد میکنم ضمن استفاده از این داروها سعی کنی یه 2 ماهی اصلا نخونی و موقع حرف زدن هم تا حد امکان بدون فشار به هنجره صحبت کنی ( اگر بتونی به حالت پچ پچ هم صحبت کنی خوب )
    یکی از آشناهای من هنجرش و عمل کرد چون کلا صدای گرفته ای داشت . دکتر تا 3 ماه تجویز کرد به حالت پچ پچ صحبت کنه ( البته اون دوست بنده تو کار خوندن نبود )
    موفق باشی

1 person likes this.
  18. HADIDELL

HADIDELL عضو سایت

بله همونطور که دوستمون گفتن در مواقعی که صدات گرفته است و مشکل جدی داره،اصلا به حنجره ات فشار نیاری و تمرین نکنی...چون بیشتر به اون آسیب میزنه..

19. barbod_I

barbod_I عضو سایت

از طرف یک 16 ساله : ... سلام دوست عزیز ... 2تا نظر بهتون میدم ... 1.برای اینکه هنجره وسعت بیشتری پیدا کنه هیچ وقت داد نمیزنن بلند بلند میخونن ... 2.این حرف که نمیشه صدا رو بُرد روی گام بالا کلا غطله بلکه وسعتی که میشه بهش داد کم و زیاده ... امّا از طرفی هم نگران نباشید ... یک مُدت نخونید و به هنجره فشار نیارید ... بعد از یک مدت کم کم شروع کنید ...

20. HADIDELL

HADIDELL عضو سایت

دوست من شما به کی دارید پاسخ میدید...لطفا پاسخ با نقل قول را انتخاب کنید تا دوستان بتونن در بحث شرکت کنن...
    موفق

21. DJ_MEYSAM

DJ_MEYSAM عضو سایت

درود بر همه هنرمندان عزیز....
    کسب اجازه می کنم از همه دوستان....
    راه هایی رو که میگم همه از کلام استادی که خودم در کنارشون بودم و تجربه های خودم هست!!!!
    دوست عزیز!در اول باید ببینید صداتون چند وقته که اینطوری هست و دلخواهتون نیست،شاید به تار های صوتیتون فشار آوردید و گاهی صداتون را به یک باره بالا بردید.....در اینصورت باید به تار های صوتی استراحت بدید....
    دوستی داشتم که وقتی رفت کلاس سولفژ،وقتی استاد دید صداش چه مشکلی داره و به تارهای صوتیش چه فشار اورده،گفت حدود دو ماه حتی صحبت یکم بلند هم نکن و خوندن که دیگه هیچ!!با یک استاد حتما ملاقاتی داشته باش!!!

ولی برای اینکه صدات طوری باشه که همیشه میخوای راهکار های خیلی زیادی داره!!!که خودم یه تاپیک مخصوص همین تو تالار دیدم!!
    ولی برای اینکه میخوای همیشه صدات باز باشه و نگیره و نخوای قبلش حدود نیم ساعت تمرین کنی تا تازه صدات گرم بشه چند راهکار رو بهت معرفی میکنم که:
    1_سعی کن وقت خوابت از حد معمول نگذره...وقتی بیش از 7 ساعت میخوابی و بلند میشی متوجه میشی صدات بدجوری گرفتس!!
    2_قبل از خواب مسواک یادت نره...بعد چند روز میفهمی چرا...اگه مرتب مسواک بزنی وضوح صدات رو احساس میکنی!!
    3_فضای اتاق یا هر جایی که بیش از هر مکان دیگه در اون حضور داری رو همیشه مرطوب نگه دار
    4_همیشه از گیاه و عرقیجات گیاهی استفاده کن تا باعث تقویت صدات بشه(مثل عسل و سیاه دانه و....) و از خوردن آب خیلی سرد یا خیلی داغ و دوغ و ترشیجات خود داری کن

اگه تمرینات که مهمترین عامله رو هم روزانه ادامه بدی خیلی به صدات کمک میکنه!!!
    بقیه موارد رو هم دوستان کاملتر و زیباتر بیان کردن!!!
    با عرض پوزش،پیروز باشید...در پناه ایزد

1 person likes this.
تاپیک های مشابه: مشکل گرفتگی
انجمن عنوان تاریخ
گفتگوی عمومی درباره خوانندگی مشکل در اوج گرفتن صدا ‏12/6/14
گفتگوی عمومی درباره خوانندگی چند مشکل در خوانندگی ‏5/4/14
گفتگوی عمومی درباره خوانندگی ***یه مشکل مضحک*** ‏26/1/14
گفتگوی عمومی درباره خوانندگی مشکل بی حس بودن و هماهنگ نبود با آهنگ ‏12/12/13
گفتگوی عمومی درباره خوانندگی مشکل در تنفس ‏4/9/13

این صفحه را به اشتراک بگذارید

تنظیم میکس و مسترینگ