1. دانلود نرم افزارهای آهنگسازی با لینک مستقیم

ضبط با کیفیت صدا با کمترین هزینه برای ضبط تمرینات شخصی، کلاسهای موسیقی..

1. sabersae

sabersae عضو سایت

سلام به همه :smile (47):
    از دوستان عزیز می خوام هر نوع وسیله یا وسایلی رو که فکر میکنن میتونه برای من و افرادی مثل من ([HIGHLIGHT]نوازنده ها و خواننده های آماتور[/HIGHLIGHT]) مفید باشه معرفی بکنن.
    من ویولن میزنم و خیلی وقته که میخوام یه راه حلی پیدا کنم که با صرف کمترین هزینه بتونم لااقل تمرینات نوازنگیم و کلاسهای موسیقیم رو با کیفیت خوبی ضبط کنم.
    تجربیات اندکی که خودم داشتم:
    قبلا یه پیکاپ در حد 15تومن گرفته بودم که مستقیما به لپتاپم وصل کردم ولی اصلا و ابدا کیفیتش خوب نبود.:smile (50): پیکاپ این مزیت رو داره که تقریبا به صدای اطراف حساس نیست و فقط صدای سازو میگیره.ولی این عیب رو هم داره که عمدتا هر سازی پیکاپ مخصوص خودشو داره واینکه نمیتونی از پیکاپ برای وکال(تمرین سلفژ و...) استفاده کنی. در ضمن اگه بخوایم مثلا برا ویولن یه پیکاپ خوبی بگیریم بالای 100تومن باید هزینه کنیم که فکر کنم مجبوریم یه کارت صدا (حدودا 150تومن) هم بگیریم چون کارت صدای on-board روی pc ها خیلی نامناسبه(نویز زیادی داره وتاخیرش هم بالاست)! تازه ، حمل پیکاپ و کارت هم سخته!
    راه حل دوم اینکه از یه میک(داینامیک و یا کندانسور) و از یه کارت صدا استفاده کنیم. اینطوری میتونم تو خونه هم تمرین سلفژ بکنم و هم کارهامو رکورد کنم ولی اینارو که نمیتونم باخودم به کلاس ببرم! در ضمن قیمتش هم مناسب نیست!

:smile (73): بهترین راهکاری که بهش رسیدم استفاده از رکوردرهای استریوی قابل حمله که مناسب برای ضبط موزیک هستند(منظورم رکوردرهای 70 80 تومنی نیست). این رکوردرها از حدود 120$ شروع میشه به بالا که شرکت سونی یه رکوردر داره به مدل PCM-D1 و قیمتش 1800$ دلاره! شرکتهایی از قبیل Tacam,Marantz,Korg,Sony,Zoomو... محصولات خوبی رو عرضه کرده اند. چند مدل از محصولات این شرکت ها عبارتند از: Olympus LS10, Korg MR1, M-Audio MicroTrack II, Marantz PMD620, Tacam DR-07 , Tacam DR-1, Sony PCM-D50, SonyPCM-M10, [HIGHLIGHT]Zoom H2, Zoom H2n[/HIGHLIGHT],Zoom H4,, Zoom H4n, Zoom h1.

------------------------------------------------------------
    شخصا نظرم اینه که رکوردرهای Zoom H2 و Zoom H2n از بقیه مناسبترند. چون علاوه بر قیمت مناسب و کیفیت عالی در ضبط صدا(من این مدلها و همه مدلهای ذکر شده در بالا رو فقط تو اینترنت دیده ام و قضاوتی که بین مدلهای مختلف میکنم تنها بر مبنای نمونه کارهای ضبط شده توسط این رکوردرها ست که از اینترنت پیدا کرده و شنیده ام! البته این نمونه کارها در شرایط غیر حرفه ای و در اتاقی معمولی و غیر آکوستیک ضبط شده بودند) دارای امکانات خوب دیگری نیز هستند.

برخی از ویژگیهای Zoom H2n :
    (سه تا عکس از Zoom H2n تو فایلهای پیوست گذاشته ام)

-میتوان این رکوردر را از طریق usb به کامپیوتر وصل کرده و ازش بعنوان کارت صوتی یو اس بی (usb Audio Interface )استفاده کرد( درایور asio داره).
    میتونین از این رکوردر بعنوان میکروفن usb استفاده کنین(میتونین در برنامه های مختلفی از قبیل see&sing[نرم افزار سلفژ] , Finale و... وحتی چت! ازش استفاده کنین)
    -بدون حافظه داخلی. همراه با دستگاه کارت حافظه SD-2gig ارائه میشه. تا 32gig هم ساپورت میکنه(کارتهای حافظه SD و SDHC)
    -فرمتهای ضبط صدا:
    MP3 (Bit Rate : 48 to 320kbps, Sampling Frequency : 44.1kHz)
    (Linear PCM )WAV recording at 24bit/96kHz
    -دارای 5 عدد میکروفن. قابلیت رکورد 4chanel Surround, 2chanelSurround, XY stereo mode, Mid Side Stereo mode
    20ساعت کاکرد مداوم بدون تمام شدن شارژ باتری( قابلیت شارژ از طریق usb )
    -دارای metronome و tuner برای کوک ساز
    -بدون ورودی xlr
    -***لوازم جانبی این محصول بصورت جداگانه عرضه میشود و به نام APH-2n معروف است که در صورت تمایل
    میتونیم اونو هم بخریم.(شارژر این رکوردر همراه با لوازم جانبیش عرضه میشه. میشه با وصل کردن رکوردر به usb کامپیوترمون شارژش کنیم)

***رکوردر Zoom-H2n در سپتامبر 2011(چند روز قبل!) به بازار عرضه شده و قیمت خود رکوردر(بدون لوازم جانبی) فعلا 199$ دلاره و لوازم جانبیش هم 39$ که شامل 8 قلم جنسه(کیف- 3پایه-کابل usb- شارژر- کنترل از راه دور سیمی- سیم رابط- winscreen[پوشش مخصوص رکوردر برای کم کردن نویز حاصل از باد در فضای بیرون]- نگهدارنده میکروفن).
    پس از کلی جستجو و تحقیق بلاخره فهمیدم که شرکت زوم تو ایران هم نمایندگی داره :smile (73): . نمایندگیش بهم گفت تا 1ماه به دستمون میرسه.
    اینم لینک مشخصات کامل رکوردر Zoom H2n (مال خود سایت زوم): ZOOM
    ------------------------------------------------------------

دوستان لطف کنن اگه راه حلهای دیگه ای به ذهنشون میرسه (لوازم دیگه ای- یا رکوردرهای قابل حمل دیگه ای که بتونیم تو ایران بهشون دسترسی پیدا کنیم-و...) رو بگن تا ما هم استفاده کنیم ؟ :smile (61):
    اگه حرفی برای اصلاح یا تکمیل کردن نوشته هام دارید خوشحال میشم بشنوم؟

فایل های ضمیمه:

2.  

آموزش آهنگسازی و تنظیم

آموزش آهنگسازی

3. saeidtroy

saeidtroy عضو سایت

ممنون خيلي برام جالب بود..ميخوام بدونم با اين ركوردري كه عكسشو گذاشتين ميشه هم وكال و هم ساز ضبط كرد؟
    و اينكه آيا ميشه با همين ركوردر يه استوديو خانگي رو راه انداخت؟
    آيا كيفيت ضبط روي مموري با كيفيت ضبط با يو اس بي و روي هارد ديسك متفاوته؟
    قيمتش تو ايران هم همينقدره كه كمپانيش داره ميده؟
    اگه شماره نمايندگيشم برام پيام خصوصي كنيد ممنون ميشم
    ببخشيد زياد سوال پرسيدم و بازم ممنون

4. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

امکانات خیلی جالبی داره ! پشنهاد می کنم حتماً به سایتش سر بزنید

اینم نمودار
    graph_en.gif
    من زیاد از اینا سر در نمیارم ولی از فرکانس 10 تا 20 کیلو هرتز یکم نوسان وجود داره که به نظر خوب نمیاد !
    اگه اساتیدی که سر درمیارن از این نمودارا یه توضیحی در مورد کیفیت این میکروفون بدن ممنون میشم !

اینم کاتالوگ : http://www.zoom.co.jp/download/H2n_E.pdf

5. sabersae

sabersae عضو سایت

با توجه به اینکه این رکوردر دارای 5 عدد میک هست که 2میک کاردیود xy 90 درجه ،که هر کدام با زاویه 45درجه نسبت به منبع صوت قرار دارند-3 عدد میک کاردیود MS(Middle-Side(، که 2تا میک مربوط به پهلوهاست(S) و در خلاف جهت هم قرار دارند و1میک مربوط به M هست که با زاویه 90درجه نسبت به میکهای S قرار داره.میکM هم در خلاف جهت میکهای XY قرار داره میشه باهاش به بصورت سوراند صدابرداری کرد. (عکسهاشون تو ضمیمه هست)

مشاهده پیوست 4910

صدا برداری در حالت ms این ویژگی رو داره که با تنظیم کردن گین میکهای s عرض استریو تغییر میکنه. یعنی اگه میکهای s رو غیر فعال کنید صدا فقط از یک سمت و از طریق میک m کشیده میشه(برای ضبط در فضای آزاد یا جاهای شلوغ مثل کنسرتهای زنده مناسبه).
    اگه همه میکها( xy وms ) همزمان فعال بشه بصورت 360درجه صدابرداری میکنه(که اگه 2کاناله ضبط کنین ms رو در یک کانال و xy رو کانال دیگه ضبط میکنه و امکان بالانس کردن صدای xy وms بعد از رکورد وجود داره.اگه علاوه بر این بخوایم که بعدا بتونیم صدای sرو هم ویرایش و بالانس کنیم باید 4کاناله رکورد بگیریم.)
    پس با توجه به این مطالب، این رکوردر نه تنها صدای ساز و وکال رو ضبط می کنه بلکه قادر اجراهای گروههای موسیقی رو که چند نوع ساز درشون هست رو رکورد کنه.
    البته هیچکدام از رکوردرهای قابل حمل به هیچ وجه نمیتونن جای یک استودیوی حرفه ای رو بگیرن ولی چون هدفمون تو این بحث اینه که وسیله ای "کم خرج بالا نشین" پیدا کنیم که هم چند کاره باشه هم استفاده ازش آسون، لذا رکوردرهای قابل حمل میتونه گزینه خوبی برامون باشه. البته نظر شخصی خودم اینه که کیفیت این رکوردرها خیلی هم خوبه!(بنده تا بحال هیچ رکوردری را از نزدیک ندیده ام و فقط نمونه های ضبط شدشون رو از اینترنت دانلود کرده ام!).

در مورد این سوالتون "آيا كيفيت ضبط روي مموري با كيفيت ضبط با يو اس بي و روي هارد ديسك متفاوته؟" هم چیز خاصی نمیدونم. فقط اینو بگم که همراه با رکوردر نرم افزار ویرایش صدای Steinberg’s WaveLab LE ارائه میشه. میشه با وصل رکودر به کامپیوتر افکتهایی روی صدا داد و بعد رکورد گرفت(به احتمال زیاد صدایی که به کامپیوتر ارسال میشه صدای خامی نیست و روی صدا فیلترفرکانسهای پایین-کمپرسورو... صورت گرفته و بعد به کامپیوتر ارسال شده) . و هم اینکه میتوتن صدای ضبط شده توسط ریکوردر رو به کامپیوتر انتقال داد و بعد روش افکت گذاشت و میکس مستر کرد. کیفیت کدوم یک بهتره رو من نمیدونم و این سوال رو بهتره دوستان صدابردارمون جواب بدن.

در
    مورد این سوالاتون "قيمتش تو ايران هم همينقدره كه كمپانيش داره ميده؟
    اگه شماره نمايندگيشم برام پيام خصوصي كنيد ممنون ميشم
    " هم باید بگم :

در مورد قیمت از نمایندگی پرسیدم و بهم گفتن "قیمتش تو ایران معادل ریالی قیمت دلاریش خواهد بود". هر کدوم از دوستان اگه خواستن نمایندگی رو بهشون معرفی میکنم.
    :smile (61):

بد نیست سری هم به لینک زیر بزنین .این داداش Fran Guidry زحمت کشیده و نمونه صداهایی از H2n و H2(مدل قدیمیتر شرکت زوم که در بین افراد مختلف خیلی هم محبوبه) رو گذاشته و با نمونه صدای رکورد شده با Rode NT4 مقایسش کرده.
    First Look at the Zoom H2n | Homebrewed Music

تا اونجایی که من میدونم این منحنی، منحنی پاسخ فرکانسی صفحه میک رو به ازای فرکانسهای مختلف نشون میده. همه میک ها یه همچین مشخصه ای دارن و بهترین میک، میکی هست که پاسخ فرکانسیش تخت (flat) باشه؛ یعنی به ازای هر فرکانسی( هر نوع صدای زیر و بمی که قابل شنود هست) حساسیت یکسانی داشته باشه(حالت ایده آل).
    منحنی پاسخ فرکانسی میک (توجه داشته باشین که تقسیمات این منحنی روی محور فرکانس بصورت لگاریتمیه-یعنی مثلا نقطه وسط بین 10khz و 20khz نشان دهنده فرکانس 15khz نیستش و مقداریست کمتر از 15) رکوردر Zoom H2n نشون میده که این میکروفن فرکانسهای نزدیک به 10 رو ضعیفتر از ،مثلا ،فرکانس 5 دریافت میکنه. البته این ضعف میکروفنها تا حدی توسط اکولایزرها(تنظیم دامنه فرکانسهای مختلف) رفع میشود. که در همه رکوردرها از جمله h2n این عمل بصورت نرم افزاری انجام مشه.
    میتونید به لینک زیر مراجعه کنید

What's in your Music
    که در این لینک پهنای فرکانسی صدای سازهای مختلف و خوانندگان مختلف(باس تا سوپرانو) موجود میباشد. با معلوم شدن پهنای فرکانسی ساز یا صدایتان میتوانید با مراجعه به منحنی پاسخ فرکانسی میکروفنتان، کارآمدی میک رو ارزیابی کنین. البته من اطلاعاتم در زمینه صدابرداری ضعیفه و نمیدونم حداقل دسی بل(db) قابل قبول برای انجام صدابرداری چقدره ؟ مثلا تو همین منحنی پاسخ فرکانسی میکروفن رکوردر H2n دیده میشه که پاسخ میک به فرکانس 10khz تقریبا 6دسی بل هست. آیا 6دسی بل خیلی کمه؟ اساتید محترم لطف کنن جواب بدن

واسه تحلیل بهتر و مقایسه، مشخصه فرکانسی میکروفن استریوی حرفه ای rode NT4 Fixed X/Y Stereo Condenser Microphone تو ضمیمه گذاشتمش.(این مشخصه رو از سایت ساندش برداشت http://www.rodemic.com/mics/NT4)

فایل های ضمیمه:

• nt4_freq.jpg
      nt4_freq.jpg
      اندازه فایل:
      51 KB
      نمایش ها:
      23
    Last edited by a moderator: ‏31/12/11
  6. saeidtroy

saeidtroy عضو سایت

ممنون از همه دوستاني كه جواب دادن
    راستشو بخواين از كاتالوگش چيز زيادي دستگيرم نشد در رابطه با مقايسه اصوات ركورد شده هم بايد بگم كه اگه يه صدابردار حرفه اي بودم اون موقع ميتونستم يه نظر درست و به جا بدم...اما به نظر من كه هردو ميك شبيه هم بودن منتها نمدونم كه rode در چه سطحي از ميكروفن هاي حرفه اي قرار داره و مخصوص ضبط چه نوع صداهايي هست
    از دوستاني كه با چنين ركوردر هايي كار كردند خواهشمندم يه نظري بدن كه آيا اين ركوردر به درد يه استوديو خونگي ميخوره؟ آخه اگه اينجوري باشه به خاطر حجم خيلي كمي كه داره خيلي عاليه!!!!!
    يه چيزم من تو پست اول جناب sabersae ديدم كه نوشتين ميشه اين وسيله رو با كابل يو اس بي به كامپيوتر وصل كرد و ازش به عنوان كارت صدا استفاده كرد...آيا ميشه واقعا به عنوان يه كارت صداي اكسترنال ازش بهره گرفت جوري كه تو برنامه هايي مثل كيوبيس،نيئوندو و يا اف ال اين وسيله رو به عنوان كارت صدا معرفي كرد؟
    يه سوال ديگم اينه كه تو كاتالوگش يه جك براي ورودي ميكروفن و يا لاين اين داشت كه ميخوام بپرسم چه نوع از ميكروفن هايي رو ميشه بهش وصل كرد؟منظورم ميك حرفه اي و غيرحرفه اي هستش
    خيلي ممنون و ببخشيد كه خيلي سوال ميپرسم

7. sabersae

sabersae عضو سایت

رکوردر h2n بعنوان کارت صدا

مطالبی که در زیر آوردم حاصل جستجو و تحقیق در اینترنته(فروم ها و وبلاگهای خارجی و ...) و سعی میکنم فقط مطالبی رو بیارم که از صحتشون تا حدودی مطمئنم. :smile (73):
    وقتی h2n از طریق کابل usb به pc وصل میشه 2 نوع کاربری مختلف رو میتونه داشته باشه(نمیشه همزمان از هر دو حالت استفاده کرد):
    1. Storage
    2. Audio I/F(Audio Interface
    -برای انتقال فایل از رکوردر به pc و یا بر عکس از حالت Storage استفاده میشه.در این حالت رکوردر مثل یه مموری ریدر عمل میکنه.
    -اگر حالت Audio I/F انتخاب شود، کامپیوتر رکوردر رو بعنوان کارت صدا خواهد شناخت و اسم رکوردر h2n، در برنامه های DAW ،بعنوان یک recording device شناخته خواهد شد و امکان ضبط(استریوی) صدا از طریق میکروفون های رکوردر(میک های XY و میک های MS) در برنامه های DAW وجود داره(در این حالت نمیشه 4کاناله رکورد کرد). در این حالت میبایست، اسپیکر کامپیوتر به خروجی صدای h2n وصل شود.
    همچنین، وقتی رکوردر در حالت Audio I/F به pc وصله، میتوان در کنار میک های MS خود رکوردر، از ورودی رکوردر( line-in/mic) نیز استفاده کرد([HIGHLIGHT]اگر وسیله ای( mic یا line-in) به ورودی رکوردر وصل شود در این صورت میکروفن های XY غیر فعال شده و ورودی جایگزین میک های XY میشود[/HIGHLIGHT]). یعنی مثلا میشه صدای ساز(ها) رو توسط یک میک(استریو) خارجی (که به رکوردر وصله) گرفته و صدای خواننده رو از طریق میک های MS خود رکوردر بگیریم و هر دو را در کامپیوتر داشته باشیم. یا میشه صدای خواننده رو(که توسط میکهای MS گرفته میشه) روی هر چیزی که از طریق line-in به رکوردر وصله قرار داد.(البته نکاتی در این مورد وجود دارد که انشاا... در پست بعدی با عنوان "ورودي ميكروفن و line-in رکوردر h2n " خواهم گفت)

در رابطه با نحوه عملکرد h2n بعنوان کارت صدا، از یه کسی سوال کرده بودم(آخه من فقط بلدم ویولن بزنم و هیچ تجربه ای از رکورد کردن و میکس و مستر کردن و ... ندارم) که گفته هاش معتبره و خودش هم h2n داره( جناب Fran Guidry. آدرس سایت ایشون : Homebrewed Music و در این بخش از سایتشون خیلی دقیق به بررسی h2n پرداخته اند که توصیه میکنم حتما به اینجا سر بزنین و نمونه صداهای رکورد شده رو گوش بدین: H2nTag Archive for h2n archive | Homebrewed Music) که پاسخ ایشون رو در زیر میتونید بخونید:
    "

Quote:
    [TABLE="width: 100%"]
    [TR]
    [TD="class: alt2"]Originally Posted by sabersae
    hi everybody
    i wana know what exactly the h2n does as a usb audio interface(A/I)?
    if I connect it to pc can I have access to all of the ms track(s) and x/y tracks(or line-in tracks) simultaneously?
    please tell me about it's latency, how fast it operates as an A/I?

[/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

answer:
    I'll let someone else deal with the latency question, but I will mention that [HIGHLIGHT]it's easy to set up 0 latency monitoring with the H2n[/HIGHLIGHT].

On your other questions, you do not have access to the store files when you're using the H2n as an audio interface. On all the Zoom recorders I've used you choose either storage mode or interface mode. Storage mode makes the files on the SDHC card available via Windows Explorer. [HIGHLIGHT]Interface mode allows you to record from the built-in mics but only in stereo, not in four channel. You can connect external mics and they will be recorded in place of the internal XY mics[/HIGHLIGHT].

Fran
    "

Last edited by a moderator: ‏17/9/11
    1 person likes this.
  8. sabersae

sabersae عضو سایت

نمونه صداهای ضبط شده توسط ریکوردر zoom h2n

اول از همه اینو بگم که هدف اصلی من از ایجاد این تاپیک بررسی روش های مختلف ضبط اقتصادی صدا است و ابدا قصد تبلیغ brand خاصی رو ندارم...
    از لینک زیر میتونید حدود 10تا نمونه صدای ضبط شده توسط h2n رو گوش کنین که چند نمونه با میک های MS یا XY خود رکوردر ضبط شده و چندتاش هم میک های اکسترنال مختلف رو به رکوردر وصل کردن و رکوردر گرفتن:

A new audio toy! (Reviewing the Zoom H2N recorder.) | Drive-By High Five

9. sabersae

sabersae عضو سایت

نمونه صداها ومقایسه بین رکوردرها

سلام به همه
    لینک زیر رو حتما ببینین. این لینک یه فروشگاه لوازم صوتی(مخصوصا رکوردرهای قابل حمل) هستش که اطلاعات خیلی خوبی توش هست. گفتنی است که این سایت فقط رکوردرهایی رو معرفی کرده که مناسب برای موزیسین هاست و رکوردرهای معرفی شده رو از لحاظ مشخصات و نمونه صداهای متنوع مقایسشون کرده: Portable Recording Solutions for People Who Care About Sound. WingfieldAudio.com.

در این قسمت از سایت میتونید مشخصات فنی رکوردرها رو مقایسه کنید: Compare Portable Recorders Part A

در این قسمت هم میتونید نمونه صداهای متنوع ضبط شده(صدای ویولن سل، باد، سخنرانی، گروه کر، پیانو، سازهای کوبه ای یا پرکاشن) توسط ریکوردرها رو مقایسه کنین:Portable Recorder Sound Samples

در این قسمت هم میتونید ریکوردرها رو از لحاظ مقدار [HIGHLIGHT]نویز[/HIGHLIGHT]شون مقایسه کنین. در این لینک، برای هر رکوردر، 4نوع صدا ضبط شده( صدای ضبط شده توسط رکوردر با میک های خود رکوردر-صدای ضبط شده توسط رکوردر با اتصال [HIGHLIGHT]میک داینامیک [/HIGHLIGHT]به رکوردر-صدای ضبط شده توسط رکوردر با اتصال [HIGHLIGHT]میک کندانسور [/HIGHLIGHT]به رکوردر- صدای ضبط شده از ورودی line-in ):
    Portable Recorder Noise: The Sounds of Silence

*** در سایتی که لینکشو دادم اثری از Zoom H2n نیست ولی به جاش Zoom H2 معرفی شده. فک کنم دلیلش هم اینه که H2n اخیرا وارد بازار شده. H2n مدل ارتقا یافته H2 هستش که این دو مدل تفاوتهایی رو دارن که یکیش اینه که نویز موجود در ورودی mic/line-in رکوردر h2n کمتر از h2 هستش.
    در این قسمت از این سایت هم 3تا نمونه دیگه از h2 هستش:
    http://www.wingfieldaudio.com/zoom-h2-sound-samples.html

Last edited by a moderator: ‏17/9/11
  10. sabersae

sabersae عضو سایت

سلام
    بالاخره [HIGHLIGHT]h2n به ایران رسید[/HIGHLIGHT] و من هم خریدمش. خیلی عالیه و کیفیت ضبط صداش محشره...

11. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

سلام

قیمتش تو ایران چطوره ؟

میشه شماره ، سایت یا ایمیل نمایندگیش رو واسم پ.خ کنید ؟

12. hamed_yazdani

hamed_yazdani عضو سایت

سلام. یه نمونه بذارید. قیمت بدین و ادرس نمایندگی. متشکر

13. sabersae

sabersae عضو سایت

عذر میخوام که یه کمی دیر اپلود کردم(هر جایی میخواستم اپ کنم ارور میداد...
    نمونه صدای ضبط شده توسط h2n در حالت[HIGHLIGHT] xy در محیط غیر اکوستیک:
    [/HIGHLIGHT]
    فایل زیر تکنوازی تار هستش که تو یه اتاق معمولی(3.5در4.5متر، دیوارش گچی و کفش سرامیک) بصورت wave 44.1kHz/16bit رکوردش کرده بودم که به mp3تبدیلش کردم. فاصله رکوردر از تار بیشتر از 1متر بود.رکوردر رو گذاشته بودم روی میزی به ارتفاع حدودا 60سانت.یه خورده اتاق شلوغ بود واسه همین صدا انعکاس خوبی نداشت.از یه طرف هم میک گذاریم ناشیانه ست وباید روشکار کنم. با این وجود همچین بدک هم از اب درنیومده.نظر شما چیه؟

Baqeri-111024-174152.zip - 4shared.com - online file sharing and storage - download

14. sabersae

sabersae عضو سایت

[HIGHLIGHT]نمونه صدای گیتار+وکال ضبط شده توسط h2n در حالت ms:[/HIGHLIGHT]
    این فایل رو هم تو همون اتاق ضبط ش کردم. دوستم گیتار میزد و خودش هم میخوند.رکوردر رو رو یه صندلی گذاشته بودم بطوریکه پشتی صندلی مانع از دریافت صدا از از اون سمت میشد.فاصله رکوردر و گیتار زیاد بود و زاویه ش هم نامناسب!(این فایل اولین فایلی بود که رکوردش کردم). اگه یه پایه میک داشتم و رکوردر رو در محل مناسبی بین گیتار و (دهان)خواننده نصب میکردم خیلی خیلی بهتر ضبط میشد. این فایلو در حالت ms و wave 44.1kHz/16bit رکورد کرده و بعدا mp3ش کردم. گین میکهای sرو بیش از حد زیاد کرده بودم(پله 5 از حداکثر گین 6) واسه همین یه خورده پهنای استریو بیشتر از حد معموله!

http://www.mediafire.com/?2089d66fiet8qoi

Last edited by a moderator: ‏28/10/11
  15. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

ممنون داداش صابر !
    لینک اولی مشکل داره ، اگه لطف کنی همین مدیافایر آپلود کنی ممنون میشم!
    دومی رو خیلی خوب ضبط کرده ! حتی صدای وز وز لغزش سیم روی فرت رو هم گرفته ! درضمن قطعه ی زیبایی بود !
    اگه لطف میکردی یه نمونه وکال میذاشتی که از نزدیک تو محیط غیر آکوستیک ضبط شده بود خیلی بهتر بود !
    در هر صورت خیلی خیلی ممنون!

Last edited by a moderator: ‏27/10/11
  16. sabersae

sabersae عضو سایت

از دیروز هر کاری میکردم نمیتونستم فایل اولی رو جایی بجز 4shared اپ کنم. لینک 4shared رو چک کردم سالم بود ولی بالاخره تونستم به mediafire هم اپش کنم.اینم لینکش:http://www.mediafire.com/?nsbcq912gdbdxn3
    از اونجایی که من وکال بلد ندارم(!) اگه یکی رو پیدا بکنم واسه اینکار، حتما یه نمونه وکال میگیرم.
    در مورد سازگاری رکوردر با برنامه های daw اینو بگم که :
    ***وقتی رکوردر به حالت کارت صدا به کامپیوتر وصله هم بعنوان کارت صداست و هم میک usb. من که کارت صدای کامپیوترم انبورده، بعد از اتصال رکوردر به پی سی، ویندوز دوتا کارت صدا رو تو قسمت device manager نشون میده(عکسشو ضمیمه کردم) که کارت صدای پیشفرض همون رکوردره(میشه کارت انبورد رو دوباره پیشفرضش کرد) و برای شنیدن خروجی صدای پی سی، باید هدفون یا اسپیکر رو به رکوردر(کارت صدای پیشفرض) وصل کرد.
    1.jpg
    ***ویندوز میکهای رکوردر رو بعنوان میک استریوی متصل شده به پی سی و فعال میشناسه و میشه صدای فقط میکهای ms یا فقط میکهای xy یا هردو رو در کامپیوتر داشت ویا اینکه میشه به ورودی استریوی رکوردر خروجی صدای وسیله ای یا میکروفن استریویی رو وصل کرد و این ورودی رو یا بصورت تنها ویا بصورت میکس شده با صدای میکهای ms در کامپیوتر داشت(امیدوارم توضیحاتم زیاد گیج کننده نباشه). در همه برنامه های کابردی مثل wavelab، jet audio (من اف ال و... کار نکردم ولی مطمئنم که همگی نرم افزارهای daw در شناخت رکوردر بعنوان میک مشکلی نخواهند داشت[در مورد تاخیر بعدا میگم]) میشه مستقیما از میکهای رکوردر ضبط گرفت.
    ***در مورد عملکرد مناسبش بعنوان کارت صدا اطلاعات خاصی ندارم(تا حالا با اف ال و... کار نکردم). ولی وقتی درایور asio رکوردر رو نصب کردم در کنترل پنل آیکونی بنام zoom h series audio driver control panel ظاهر میشه که درش تنظیمات مربوط به تاخیر(از 1ms تا 20ms) وجود داره که عکسشو ضمیمه کردم.
    [HIGHLIGHT]اینم اضافه کنم که [/HIGHLIGHT]یه اهنگی رو گذاشتم jet audio پخش کنه و من هم هماهنگ با اون اهنگ زمزمه کنم و ایندو رو به صورت میکس شده(با استفاده از میکسر jet audio) ضبط کنم. ولی [HIGHLIGHT]تاخیر[/HIGHLIGHT] بین صدای میکس شده من و آهنگ [HIGHLIGHT]خیلی زیاد[/HIGHLIGHT] بود،خیلی(در حد یک ثانیه). تاخیر ایجاد شده یا بدلیل ناکارآمدی jet audio هستش و یا بدلیل تاخیر کارت صدا(رکوردر)! علتشو بهتره شما بگین...

فایل های ضمیمه:

• 2.jpg
      2.jpg
      اندازه فایل:
      46.2 KB
      نمایش ها:
      15
    Last edited by a moderator: ‏28/10/11
  17. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

سلام
    از اینکه دوباره آپلود کردید خیلی ممنون!
    این که به عنوان کارت صدا شناسایی میشه خیلی عالیه ! چون 100% همه برنامه هایی که واسه آهنگسازی یا ضبط هستند قابلیت استفاده از دیگر کارت صدا ها رو دارند !
    در مورد درایور Asio هم بگم تأخیر خیلی خوبی داره ! البته اگه جنبه ی ظاهری نداشته باشه که فکر نمی کنم ظاهری باشه چون تکنولوژی ساختش از اشتینبرگ هستش و اشتینبرگ به این راحتی خودشو بدنام نمیکنه !!
    ASIO 4 ALL در کمترین حالت 2ms و در بیشترین حالت 43ms تأخیر داره !
    فکر میکنم دلیل تأخیر زیاد تو ضبط شما این باشه که برنامه درایور رو نشناخته باید تنظیمات خروجی صدا رو دستکاری کنید و خروجی رو رو ASIo تنظیم کنید ! یا با برنامه ی دیگه ای امتحان کنید مثل Adobe Audition خیلی بهتره!

درضمن اون اول یادم رفت بگم ! مبارکت باشه !

18. soheilagha

soheilagha

سلام
    می شه برای من هم شماره یا آدرس نمایندگیش رو بفرستید؟
    متشکرم

19. musicprooo

musicprooo عضو سایت

قیمتش چنده ؟

20. soheilagha

soheilagha

سلام
    می شه برای من نمایندگیش رو معرفی کنین
    تلفن تماس یا آدرسی
    ممنون می شم

21. hamed_yazdani

hamed_yazdani عضو سایت