تدریس موسیقی محک موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
آموزش آهنگسازی
VSTBase.ir آموزش آهنگسازی و تنظیم

سوال در خصوص درد در ناحیه مفصل شانه . مفصل انگشت اشاره دست چپ

1. tmatini

tmatini عضو سایت

سلام دوستام چند روزه دوباره شروع کردم به تمرین گیتار یه آکوستیک جعبه بزرگ دارم دارم باهاش تمرین میکنم الان دو سه روزی میشه که روزی 2.5 الی 3 ساعت یه ضرب تمرین میکنم.

مشکل اینه که بعد از همین مدت کوتاه مفصل شانه و مفصل انگشت اشاره دست چپم (من راست دستم و پیک رو در دست راستم نگه میدام) درد میکنه.
    نگران آرتروز هستم. طبیعیه یا باید کار خاصی بکنم؟

ممنون از راهنمایی تون
  2. HAMED HAMRAH

HAMED HAMRAH Active Member عضو سایت

سلام برادر خدا بد نده!
    البته اینجا فروم پزشکی قطعا نیست ولی مگه چند سالتونه که نگران آرتروز هستی؟
    من هم از درد ناحیه گردن رنج می برم حتی شبها به سختی حالت مناسبی برای خواب پیدا می کنم بلند کردن اجسام سنگین، کار مداوم با موس کامپیوتر، کار مداوم و فشار متمرکز روی دستها و خصوصا انگشتان، بد نشستن، دراز کشیدن جلوی تلویزیون و البته اضافه وزن خصوصا در ناحیه شکم از مواردیه که به این درد اضافه می کنه و بعضا باعث کمی بی حسی در نواحی نوک آرنج تا نوک انگشتان میشه!
    اگر به خاطر تمرینات دردتون زیاد میشه باید هر نیم ساعت کمی نرمش ها ضد دردهای مزمن انجام بدین که در اینترنت جستجو کنید می یابید
    ان شاء ا... سلامت باشین
    1 person likes this.
  3. oxygenx

oxygenx مدیر تالار پروژه های کاربران تیم مدیریت مدیر تالار

دوست عزیز...
    دقت کن که وقت ساز زدن از هر گونه فشار زیادی به دستاتون خودداری کنید...
    دیدم گاها دوستان موقع ساز زدن چنان از خودشون بیخود میشن که انگار دارن با یه اسلحه شلیک میکنن...!
    حالا من در نواختن پیانو مشاهده کردم برخی دوستان هنرجو برای اینکه سرعت بدن به نواختنشون(در حالی که اصلا لازم نیست) تمام اعضا و جوارحشون از سر تا پاهاشون شروع میکنه به تحرک!
    ساز زدن خیلی باید با آرامش و به دور از هر گونه فشار به انگشتان...مچها و شانه ها بشه!
    حتی درست نشستن هم خیلی مهمه...هم برای سلامتی (چون اگه تایم ساز زدن زیاد باشه باعث بیماری و محدودیتهای حرکتی که در نتیجه فشار اوندن به تاندونها میشه ) و هم برای درست نواختن ساز...
    اما...
    برای اینکه خیالتون راحت بشه...حتما به یه پزشک "متخصص ارتوپد" مراجعه کنید که خدای ناکرده مشکلی براتون پیش نیومده باشه...
    3 کاربر از این پست تشکر کرده اند.
تاپیک های مشابه: خصوص ناحیه
انجمن عنوان تاریخ
گیتار قسمتی از صحبت های استاد بهرامی در خصوص سازهای زهی زخمه ای (گیتار) ‏14/2/14
گیتار سئوالی در خصوص نوت‌نویسی با Guitar Pro 6 ‏20/1/12

عبارت های جستجو شده

1. دردانگشت اشاره

,
  2. درد دست چپ و شانه و انگشت

محک موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان